Wycieczka krajoznawczo-turystyczna członków SK PCK

        W dniach 17-19 czerwca 2024 r. odbyła się wycieczka krajoznawczo-turystyczna dla członków SK PCK na trasie Ciechanów – Kraków – Rudze – Zator – Chorzów – Ciechanów.        W wycieczce uczestniczyło 38  wolontariuszy i czworo nauczycieli, opiekunów. Celem wyjazdu była integracja młodzieży czerwonokrzyskiej skupionej w SK PCK oraz poznanie walorów krajobrazowych, kulturowych, historycznych i przyrodniczych znajdujących się na trasie wyjazdu. W Krakowie zwiedzono Wzgórze Wawelskie – Zamek Królewski, Sukiennice i Bramę Floriańską, a  w Chorzowie podczas przejazdu kolejką linową „Elka”, młodzież zobaczyła Park Śląski z lotu ptaka oraz poznała mieszkańców Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.                                       W Energylandii – Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze uczestnicy wycieczki otrzymali potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. W strefie ekstremalnej, cieszącej się największą popularnością, zmierzyli się ze strachem, dostarczając maksimum adrenaliny. W tej strefie dostępne były  naprawdę     ekstremalne      urządzenia,    takie    jak    najszybsze  i największe roller coastery, wśród których bezsprzecznie królują Hyperion oraz Speed. Natomiast w strefie familijnej, na własnej skórze doświadczyli adrenaliny i emocji, lecz w rozsądnej dawce… , spędzili czas na wodnych spływach, kolejce widokowej, ścigając się na torze Formuła Autodrom czy  też  korzystając z Roller Coasterów  RMF  Dragon  i  Anaconda.  Nie lada gratką była również przejażdżka typu „dark ride”, czyli jazda kolejką w ciemności w Monster Haus. Część uczestników przebywała w Water Park – strefie, naśladującej tropikalną wyspę, gdzie było mnóstwo atrakcji, zakątków i wodnych zabaw. Smoczy Gród z kolei, to niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni”.  Główną atrakcją był   tam   najwyższy    na    świecie   Wooden   Coaster   Zadra. Dla wytchnienia, odpoczynku, cudownych widoków, przeuroczych chwil… wielu skorzystało z Wonder Wheel, niezwykłego urządzenia z gondolami, otwierającego widok na cały Park.                        Energylandia, to nie tylko park rozrywki, lecz także miejsce, w którym uczniowie mogli obejrzeć pokazy kaskaderskie, pirotechniczne, zobaczyć, jak wygląda laboratorium szalonego naukowca i obejrzeć film w kinie 7D.                                                               Zabawy integracyjne, dłuuuugie rozmowy, ognisko oraz gra terenowa ph.  „Zdrowo  żyjemy   –   Nie  Marnujemy!”  odbyły  się  w super miejscu, jakim jest Happy Hostel Zator w Rudze.                        W imieniu uczestników, dziękujemy bardzo organizatorowi Pani Agnieszce Podsiedzik, właścicielce  Biura  Podróży  IRIS,  Pani Karolinie Kruszewskiej, pilotce wycieczki, Panu Januszowi Rutkowskiemu kierowcy z FTT meRRybus Sierpc, Pani Marcie Włodarczyk, przewodniczce z Krakowa oraz opiekunom grupy: Pani Marioli Szcząchor, Pani Kamili Radeckiej i ks. Łukaszowi Arczyńskiemu za atrakcyjny i bezpieczny wyjazd, profesjonalizm, stworzenie wspaniałej atmosfery, opiekę nad uczniami, nocne czuwanie i pierwszą pomoc.                                                                Małgorzata Nowakowska – kierownik wycieczki, opiekun SK PCK

Skip to content