Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24 klasy 0-3

   Bez codziennego dźwięku dzwonka rozpoczęło się zakończenie kolejnego roku szkolnego.

     Uroczystość     dla       klas      młodszych      przygotowana     przez panią Aleksandrę Czajkowską była dla kilkorga dzieci pierwszym publicznym występem na forum szkoły. W roli prowadzącego świetnie sprawdził się doskonale czytający pierwszoklasista, Wiktor Kamiński z klasy 1ai, przed którym wystąpiła Valeria Redko, koleżanka z klasy, rozpoczynając szkolne święto. Po przemówieniu pana Marcina Stępnia, Dyrektora Szkoły, który podsumował dziesięciomiesięczny czas nauki oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w pracę naszej placówki, głos zabrała pani Martyna Jastrzębowska, Przewodnicząca Rady Rodziców, życząc zgromadzonym udanego czasu zasłużonego wypoczynku. Chwilę później występujące trzecioklasistki, Amelia Kowalska z 3c  i Zuzanna Matusiak  z 3b, podziękowały nauczycielom i wyraziły poetycko swą niecierpliwość w oczekiwaniu na wakacje.  Zgromadzeni  wysłuchali   także  melodii   „Morskich  opowieści”   zagranych     na flecie przez Klaudię Pawlak oraz wykonanego na dzwonkach przez uczniów klasy 3c utworu „Niech żyją wakacje”.  Następnie absolwenci pierwszego etapu edukacyjnego odebrali swoje świadectwa, nagrody książkowe oraz okolicznościowe dyplomy  z     rąk  pana  Marcina Stępnia,    pani   Barbary  Kleniewskiej,    pana Marka Perzanowskiego, Dyrekcji Szkoły, oraz swoich wychowawczyń, pań: Anny Kaszubowskiej, Małgorzaty Sobczyńskiej, Wiolety Zaporowicz i nauczyciela wspierającego, pani Agaty Siatkowskiej. Potem na scenę wkroczyli laureaci  Ogólnopolskiego     Konkursu       Matematycznego   „Fenek”    dla   klas I-III, którzy z rąk Dyrekcji i Pani Danuty Romkowskiej,    szkolnego  organizatora    konkursu,       odebrali    swoje    dyplomy i nagrody.  Bartosz Kaniecki z klasy 3ai zakończył uroczystość słowami:

„Gdy nadejdzie pora,

by do szkoły wrócić,

uczynię to chętnie,

bo się lubię uczyć”.

  Gdy   rozbrzmiewała       piosenka     „Lato,    lato,    lato czeka”,   pani Kamila Radecka rozpoczęła wykonywanie szeregu klasowych fotografii upamiętniających to wydarzenie. Następnie wszyscy  uczniowie  w  towarzystwie  swoich  bliskich  udali  się   do klas, by odebrać świadectwa i pożegnać się z Koleżankami, Kolegami oraz wychowawczyniami na długie 72 dni.

    Wypoczywajcie bezpiecznie, byśmy w komplecie spotkali się po wakacjach.

PS Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, by nasza uroczystość była niezapomniana.

Skip to content