Warsztat rozwojowy „Przystanek JA – Zatrzymaj się i odkryj swój potencjał”

Na  zakończenie  wakacji,  w  dniach  30-31  sierpnia  2024 r.  uczniowie  szkoły,  wolontariusze  Grupy  SIM  PCK  i SK PCK uczestniczyli w warsztacie rozwojowym „Przystanek JA – Zatrzymaj się i odkryj swój potencjał”. Szkolenie przeprowadziła Klaudia Bełc – terapeuta, trener, neurodydaktyk z Centrum Rozwoju Przystanek JA! w Warszawie. Warsztat ten był czasem rozpoznawania zasobów uczestników: mocnych stron, talentów, umiejętności i wartości, wzmocnienia pewności siebie i umiejętności bezpiecznego wyodrębniania się od grupy, szukania rozwiązań i znalezienia własnego rytmu służącego rozwojowi i zaangażowania w działaniu. Wielkim atutem spotkania było poczucie integracji i akceptacji w grupie warsztatowej, bo żeby móc zasilać innych, trzeba najpierw zatrzymać się przy sobie, zobaczyć i zasilać – własną JAkość. Na zakończenie, wolontariusze otrzymali zaświadczenia o ukończeniu warsztatu, podziękowania za aktywny udział w projekcie „BądźMY razem z PCK”, w ramach którego odbył się warsztat, oraz upominki, w zależności od zaangażowania w projektowe działania.

Projekt dofinansowany w ramach II edycji Programu mini grantów dla grup Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK „Razem w działaniu – Polska i Ukraina”.

Foto: Klaudia Bełc i Małgorzata Nowakowska

#PCK #SIM #projekty #MłodzieżPCK #wolontariuszewtrasie #grupysimpck #polskiczerwonykrzyż #wolontariatpck