Udział wolontariuszy w XIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym TPD

    Już po raz drugi Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejsko – Powiatowy  w Ciechanowie zaprosiło uczniów naszej szkoły na integracyjną imprezę, jaką jest Rodzinny Rajd Rowerowy TPD. Podopiecznymi TPD są m.in. dzieci przewlekle chore i niepełnosprawne.  13.   edycja  Rajdu odbyła się w sobotę, 8 czerwca br. Zespół  tworzyli  wolontariusze  Szkolnych   Kół  PCK  i LOP oraz Grupy SIM PCK: Nadia Wierzbicka z kl. 5bi, Oliwia Markowska i Adam Długiński z kl. 5d, Arek Żebrowski z kl. 7ai, Aleks Baran z kl. 7b, Jakub Stępiński z kl. 8bi, Mateusz Smardzewski i Dawid Markowski – ubiegłoroczni absolwenci oraz opiekunka Kół – Małgorzata Nowakowska.                                     Rajd rozpoczął się w Parku Miejskim Jeziorko w Ciechanowie. Jego trasa wiodła przez Krubinek, Krubin, Bieńki Karkuty, Drążewo, Łebki Wielkie, Nużewo i Niechodzin. Zakończenie odbyło się w Parku Ojców im. W. Pikusa przy ul. Augustiańskiej.         Podczas imprezy odwiedziliśmy „sołtysówkę” w Drążewie, gdzie przywitał nas Sołtys Zdzisław Zembrzycki oraz Jarosław Muchowski Wójt Gminy Sońsk. Zwiedziliśmy też Folkową Galerię Lalek Jolanty Granicy-Kownackiej w Łebkach Wielkich. Niespodzianką w Galerii było pianino, na którym Oliwia i Aleks zaprezentowali swoje muzyczne talenty. Na trasie, cykliści m.in. rozwiązywali rajdową krzyżówkę i pisali czterowiersz z hasłem „Gram w zielone”, zaprezentowali wiersz „Puszczyk” z tomiku poezji Zdzisława Zembrzyckiego, śpiewali cover Jerzego Porębskiego   „Gdzie   ta   keja”,   siłowali   się  w  przeciąganiu  liny i dyskutowali o roli bioróżnorodności Krubina.                                 Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał upominki rajdowe. Był też słodki poczęstunek, świeże truskawki i pyszna grochówka. Serdecznie dziękujemy Pani Hannie Murawskiej, Prezesowi Zarządu Oddziału TPD w Ciechanowie za zaproszenie na Rajd, a  organizatorom,  w tym  Panu  Edwardowi  Sacherskiemu  i wszystkim uczestnikom rajdu za dzień pełen atrakcji, spędzony w przemiłej, rodzinnej atmosferze.

Foto: Urząd Miasta Ciechanów, TPD, Małgorzata Nowakowska

Skip to content