Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią realizowali projektu „ABC empatii”

     Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Szpejną zostali zaproszeni do realizacji projektu „ABC empatii”. Założeniem projektu jest pokazanie świata, w którym wszystkie dzieci zasługują na takie samo traktowanie, bez względu na ich stan zdrowia, wytłumaczenie językiem dziecka na czym polegają różne niepełnosprawności i schorzenia oraz objaśnienie związanych z nimi różnic w codziennym funkcjonowaniu. Nasza szkoła została wyposażona w książki Wiktora Czapczyńskiego, Żanety Kupczyk oraz Katarzyny Muzyka- Jacheć pod tytułem „ABC Empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”. Każdy rozdział książki poświęcony jest innej chorobie czy niepełnosprawności. Dzieci w czasie zajęć mogły wczuć się w sytuację z jakimi mierzą się bohaterowie  książki,  a  tym  samym  nauczyć  się  empatii  oraz tolerancji.

Skip to content