Spotkanie ze Sztuką

23.04.2024r. mieliśmy niezwykłą okazję zanurzyć się w świat Sztuki podczas spotkania ze znakomitym twórcą, pracownikiem Akademii Sztuk Pięknych- Panem Konradem Matuszewskim,                                       który był absolwentem naszej szkoły.

Czym jest Sztuka dla Ciebie? Czy można żyć bez Sztuki?

Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi. Podzieliliśmy się refleksjami, które zainspirowały nas do dalszych poszukiwań. Pan Konrad przybliżył nam tajniki Sztuki, odkrył klucze ukryte w dziełach i skłonił do refleksji nad jej znaczeniem w naszym życiu.

Na końcu spotkania uczennice Wiktoria Wach i Zuzanna Wróbel z kl.6c przeprowadziły wywiad zadając inspirujące pytania.

Podsumowaniem spotkania było określenie się poprzez złożenie podpisu lub charakterystycznego          dla siebie znaku na plakacie – Jakie wybieram życie:

TWÓRCY , ODBIORCY, BEZ SZTUKI …

Wszyscy byliśmy zgodni, że Sztuka nadaje sens naszemu życiu  i potrafi nas przenieść w inne wymiary, pobudzić naszą wyobraźnię i skłonić do refleksji nad istotą życia.

Dziękujemy p. Hannie Długołęckiej za zorganizowanie tego wyjątkowego   wydarzenia  oraz wszystkim uczestnikom za aktywny udział.

Oto niektóre z  cytatów napisanych przez naszych uczniów podczas lekcji plastyki, które zostały odczytane na forum przez naszego gościa:

Czym dla mnie jest Sztuka? Czy Sztuka jest potrzebna?

,,Sztuka jest dla mnie kreatywnością, muzyką, twórczością, miłością , którą dzielą dwoje ludzi…’’ kl. 7b

,,Sztuka uspokaja zmysły, kształtuje gust, poczucie estetyki, a także wpływa na jakość naszego życia. Sztuka umożliwia zrozumienie i nazywanie emocji..’’ kl.7b

,,Świat bez sztuki by nie istniał…Spotykamy ją wszędzie tam gdzie postawimy stopę. .Dzięki niej świat jest kolorowy wzbogacony o barwy , których nie da się opisać’’ kl.6c

,,Sztuka potrzebna jest człowiekowi, który chce coś w życiu osiągnąć…a temu   jest niepotrzebna,          który robi co mu każą i nie wierzy w siebie’’kl.6c