Patron szkoły

Jan Paweł II

Po raz XIII nasza szkoła wzięła udział w XV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbyła się 8 października 2015 roku i przebiegała pod hasłem „ Jan Paweł II- Patron Rodziny”. Uczestniczyło w niej blisko 20 tys. osób reprezentujących około 500 szkół z całej Polski oraz z Wilna.

   Bardzo ciepło i serdecznie wszystkich pielgrzymów powitał ojciec Sebastian Matecki nawiązując do tematu rodziny: „W tych dniach w Rzymie odbywa się Synod, tak bardzo ważne zebranie biskupów i świeckich pod kierunkiem Ojca Świętego, aby rozważać tajemnice rodziny, która jest narażona na wielkie niebezpieczeństwa, a my sami nieraz doświadczamy tych niebezpieczeństw w naszych rodzinach i naszych środowiskach. Dlatego bardzo gorąco modlimy się w duchu tegorocznego pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej i przez orędownictwo św. Jana Pawła II za wszystkie polskie rodziny, za rodziny świata, aby były Bogiem silne, by na Panu Bogu, na Jego przykazaniach budowały całą swoją jedność, miłość i całe swoje funkcjonowanie, będą wówczas szczęśliwe”.
   Po słowach powitania rozpoczęła się uroczysta msza święta z udziałem pocztów sztandarowych pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny księdza biskupa Henryka Tomasika. Zgromadzeni na Jasnej Górze uczniowie, nauczyciele i rodzice modlili się w intencji Ojca Świętego Franciszka, swoich rodzin oraz prosili o wstawiennictwo maryjne w trudnym zadaniu wychowania młodego pokolenia.

Skip to content