Od jutra w rytmie dzwonków… aż do 27 czerwca 2025 roku

W poniedziałek 1 września 2024 roku w naszej szkole nastąpiło rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Społeczność szkolna spotkała się na dwóch uroczystościach: dla uczniów klas młodszych i uczniów drugiego etapu edukacyjnego.
     W trakcie pierwszego spotkania dzieci z czterech klas pierwszych, którym licznie towarzyszyli rodzice i dziadkowie,  po złożeniu ślubowania zostały pasowane przez Dyrekcję  na uczniów Siódemki. Po wystąpieniach: Dyrektora Szkoły, Pana Marcina Stępnia, proboszcza Parafii Matki Bożej Fatimskiej, księdza kanonika Jana Jóźwiaka oraz Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Martyny Jastrzębowskiej, którzy złożyli uczniom serdeczne życzenia dotyczące nauki w nowym roku szkolnym, dzieci udały się do klas, by w trakcie spotkań z wychowawczyniami w gronie rówieśników przygotować się do pierwszego dnia nauki.
        Na drugim spotkaniu z grupą starszych uczniów prowadząca uroczystość wspomniała  wydarzenia z historii naszego kraju, których 85. i 80. rocznice przypadały w roku 2024. Zgromadzeni chwilą ciszy oddali hołd tym wszystkim, którzy stracili  życie w wyniku walki, ludobójstwa w obozach i masowych egzekucjach, z powodu głodu i chorób. Następnie z uwagą wysłuchali słów dotyczących możliwości spokojnego uczenia się w czasach pokoju i konieczności ustawicznego doskonalenia się w dążeniu do celu. Uczestnicy uroczystości gorąco powitali nowych pracowników szkoły. Po przyjęciu życzeń od dorosłych – podobnie jak młodsze dzieci- uczniowie udali się do sal lekcyjnych, by w kameralnym gronie przywitać się z koleżankami i kolegami oraz  nauczycielami.