Obóz szkoleniowy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Teresinie

W dniach 5-16 sierpnia 2024 r., wolontariusze Grupy SIM PCK Ciechanów, uczniowie naszej szkoły: Anna Jaskulska, Kasandra Andruszkiewicz, Wiktoria Wach i Aleks Baran uczestniczyli w ogólnopolskim obozie szkoleniowym Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Teresinie. Przez 12 dni, razem z 42 wolontariuszkami i wolontariuszami z 20 Grup SIM PCK poszerzali swoją wiedzę na temat Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, doskonalili umiejętności liderskie i wzmacniali swój potencjał. A to wszystko po to, aby stawać się coraz lepszymi liderami, stać na straży zasad Czerwonego Krzyża, a także pomóc rozwijać się Naszej Grupie SIM i całemu Ruchowi Młodzieżowemu PCK. Wolontariusze brali udział w warsztatach, sesjach szkoleniowych, zajęciach teatralnych, debacie, warsztatach leśnych z outdooru (aktywności na świeżym powietrzu), tematycznych wieczorkach oraz dyskotece ph. „Postaci z bajek i animacji”. Ich uwaga koncentrowała się na pomocy humanitarnej, krwiodawstwie i projektach międzypokoleniowych.                                                                                                          Ania, Kasandra, Wiktoria i Aleks wraz z opiekunką Grupy przygotowali CV Grupy SIM PCK Ciechanów oraz prezentację, którą przedstawili podczas obozu. Podzieli się sukcesami Grupy i zainspirowali innych.    Uczestników obozu odwiedzili wspaniali Goście, byli członkowie Grup SIM PCK – Pani Katarzyna Mikołajczyk Dyrektor Generalny Polskiego Czerwonego Krzyża i Pan Michał Mikołajczyk Prezes Zarządu Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie.
    Wolontariusze wrócili zainspirowani, zmotywowani i z nowymi znajomościami. Dziękujemy Wam, że godnie reprezentowaliście naszą Szkołę, Grupę SIM, nasze miasto Ciechanów oraz woj. mazowieckie na forum całej Polski.                                                                                                                                    Dziękujemy Organizatorom za wspaniały czas, spędzony z fantastycznymi ludźmi. Do zobaczenia!                                                                                                                          Małgorzata Nowakowska – opiekun Grupy

Foto: Młodzież PCK, Anna Jaskulska, Kasandra Andruszkiewicz