Koncert Pieśni Patriotycznej

10 maja 2024 r. w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, odbył Międzyszkolny Koncert Pieśni Patriotycznej, Historycznej i Żołnierskiej pod hasłem ,,Historia Polski  hymnem pisana’’ , pod patronatem samego Prezydenta Miasta, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa TWP.                W koncercie udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w pod kierownictwem muzycznym p. Dominika Molewskiego.

Na tej wyjątkowej scenie zagościł nasz zespół ,,La-Ti-Do’’ , który pod kierunkiem p. Hanny Długołęckiej wykonał niezwykły  i trudny utwór – „Hymn do miłości ojczyzny”.

Ta pieśń, powstała w 1772 roku, jest dziełem geniuszu Ignacego Krasickiego i do dziś wzbudza wzruszenie i podziw swoją piękną melodią i słowami oddającymi hołd ojczyźnie.

Interpretacja i wykonanie tego utworu poruszyła serca, przypominając o znaczeniu miłości i lojalności wobec naszej ojczyzny.

Artyści tego dnia wystąpili dwukrotnie dla dzieci i młodzieży ze szkół oraz dla  zaproszonych gości               i cudownej ciechanowskiej publiczności.

Zapraszamy do wysłuchania całego koncertu:

Nasz zespół występuje ok. 24:30 min.

Zespół ,,La- Ti-Do’’ ( Dominika Stryjewska kl.6ai, Zofia Chodkowska kl. 6bi, Aleksandra Samsel 6bi,          Zofia Osiecka kl.6c).