Kierowco ! Nie polujemy na zebrach!

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Duża część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Aby walczyć z tym zjawiskiem mazowiecka drogówka przygotowała kampanię profilaktyczną – Kierowco ! Nie polujemy na zebrach !!!

Głównym celem kampanii jest poprawa zachowania w rejonach przejść dla pieszych a jej adresatem są kierujący pojazdami mechanicznymi.

Dnia 17 września 2024 r.  uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni Danuty Romkowskiej i nauczyciela wspomagającego Pani Anny Rzeczkowskiej uczestniczyli w działaniach w ramach kampanii profilaktycznej ,,Kierowco! Nie polujemy na zebrach!, którą poprowadziły Panie Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.
Podczas wydarzenia uczniowie, wraz z Policjantkami, zatrzymywali kierowców, aby przypomnieć im o konieczności zachowania ostrożności w okolicach przejść dla pieszych oraz respektowania praw pieszych.
Po zakończeniu części praktycznej drugoklasiści mieli okazję z bliska obejrzeć radiowóz policyjny, co wzbudziło wiele entuzjazmu.
Dziękujemy Policji za edukacyjne spotkanie i przypomnienie wszystkim, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze!