IV edycja Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”

W pierwszym tygodniu października nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. W ramach tegorocznej IV edycji akcji przeprowadzono różnorodne działania promujące czytelnictwo i poszerzające wiedzę na temat serca, zarówno w kontekście miłości, przyjaźni, jak i zdrowia. W trakcie zajęć prowadzonych przez p. E. Pawlicką i p. E Stawińską uczniowie wysłuchali opowiadania „Jak Michałek szukał miłości” Joanny Wilkońskiej, wzięli udział w treningu cardio oraz podchodach „Bieg Serc”, w czasie których musieli się wykazać aktywnością fizyczną, ułożyć puzzle z rysunkiem serca, rozwiązać test i przejść przez labirynt. Akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez uczniów, którzy z radością zaangażowali się w wykonywanie przygotowanych dla nich zadań. Odbyły się również spotkania z panią Beatą, naszą szkolną pielęgniarką, podczas których dzieci dowiedziały się jak ważne jest zdrowe serce oraz jakie działania warto podejmować, aby dbać o swoje zdrowie. Udział w tym wydarzeniu zwrócił uwagę uczniów na znaczenie zdrowia, empatii i wrażliwości na potrzeby osób chorych, propagował czytelnictwo i zdrowy styl życia.