Czytam z klasą „Lekturki spod chmurki’’

Uczniowie klasy 1b realizują międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki’’ pod hasłem ,,Na tropach dobroczynności”. Pierwszy moduł realizowali w oparciu o lekturę ,,Dziewczynka z parku”. Wykonali wiele zadań dobroczynnych. W Dniu Wolontariusza, obchodzonym 5 grudnia, w ramach akcji ,,Bądź dobry dla ludzi”, rozpoczęli w klasie zbiórkę zabawek, puzzli, gier, maskotek, książeczek, które dnia 8.01.2024r. przekazali dzieciom z oddziału przedszkolnego 0 a oraz dzieciom ze świetlicy szkolnej w sali 1 i 22.

Bardzo podobała się uczniom klasowa akcja ,,Anioły”. Klasowe Anioły umilały sobie każdego dnia dzień w szkole miłym słowem, niespodzianką, pomocą.
W ramach projektu gościliśmy także w klasie Panią Agnieszką Jakubiak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, która przeczytała uczniom kolejny rozdział lektury ,,Dziewczynka w parku”. Odbyła się także jesienna wycieczka do Parku im. Marii Konopnickiej połączona z sesją zdjęciową . W II semestrze uczniowie klasy 1b będą kontynuować kolejne dwa moduły projektu: ,,Bądź dobry dla zwierząt ” oraz ,,Bądź dobry dla roślin ” i podejmować wiele działań dobroczynnych.

Skip to content