„Chodzone dyktando” o Janie Pawle II


        W tym roku uczniowie klas czwartych w ciekawy sposób mieli okazję poznać najważniejsze wydarzenia z życia Patrona naszej szkoły – wzięli udział w „chodzonym dyktandzie”. Kartki z wybranymi informacjami o Janie Pawle II zostały umieszczone na korytarzu szkolnym w czterech miejscach, przedstawiających Patrona naszej szkoły. Pierwszy zawodnik z dwuosobowej drużyny miał za zadanie przeczytać i zapamiętać tekst, aby później podyktować go swojemu koledze (pisarzowi), siedzącemu na stołówce szkolnej. Po napisaniu drugiego fragmentu uczniowie zamieniali się rolami. Do tekstów można było chodzić tyle razy, ile było potrzeba. Choć na ogół uczniowie nie przepadają za nauką ortografii,            to tym razem przystąpili do dyktanda z zaangażowaniem i radością.

Skip to content