logo_bip.gif

Logowanie

Odwiedziło nas już:

229340
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
219
553
1351
15213
229340

Szukaj na stronie

 

 

 ZAPRASZAMY

 

zobacz nasze wiadomości6

15 marca 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy odbył się etap okręgowy XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Jego uczestnikami byli uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsce podczas etapu rejonowego. Ciechanowski Oddział Rejonowy PCK, w kategorii szkoły podstawowe, reprezentowała Ewa Julia Kowalska, uczennica klasy III ai. Etap mazowiecki Olimpiady obejmował ocenę przez Komisję Oceniającą dokumentacji z przebiegu akcji prozdrowotnej oraz część pisemną - test składający się z 40 pytań. Ewa przeprowadziła akcję ,,Kap, kap, kap - jak kropelka zmieniaj świat".

Czytaj więcej...

W ramach udziału w XXVI Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Zycia, Ewa Julia Kowalska przeprowadziła akcję ,,Kap, kap, kap - jak kropelka zmieniaj świat". Plakat promujący akcję wykonała koleżanka Ewy - Maja Chylińska z klasy III ai. Ewa tak wyjaśnia cel akcji - "W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę – to ważna rocznica dla każdego Polaka. Każdy mieszkaniec naszego kraju chciałby jakoś pomóc ojczyźnie w tym szczególnym okresie. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na metody wspomagania realizacji wielkich celów przez każdego człowieka, w miarę jego własnych możliwości – bo przecież kropla drąży skałę. Jeżeli kilka osób, kilka kropelek zmieni coś w swoim życiu: zacznie zdrowiej się odżywiać, dbać o sprawność fizyczną i intelektualną, a także chronić środowisko, to w perspektywie czasu obywatele Polski będą zdrowsi - powstanie deszcz złożony z małych kropel.

Czytaj więcej...

           Nasi uczniowie  z gimnazjum jak i ze szkoły podstawowej  wzięli  udział w międzyszkolnym  profilaktycznym konkursie  plastycznym „Stop cyberprzemocy!”, którego  organizatorem  była Szkoła Podstawowa nr 4 w Ciechanowie.  Konkurs  ten polegał na wykonaniu komiksu w  formacie A3. Należało wykazać się nie tylko artyzmem  plastycznym, ale również  pomysłowością , by przedstawić  stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu i  innych narzędzi typu elektronicznego . I miejsce w kategorii kl. VII – II gimnazjum  zdobyła  Maja Chylińska z kl. 3a gimnazjum ( opiekun p. Hanna Długołęcka)  wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła  Justyna Brzeszkiewicz  kl. VII b (opiekun p.  Marta Górska) a w kategorii kl. IV- VI  wyróżnienie otrzymała  Alicja Waśniewska z kl. V a (opiekun p. Hanna Długołęcka).

Gratulujemy  naszym  uzdolnionym uczniom i ich opiekunom.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z grupy 0b wzięły udział w akcji edukacyjnej "Lekcja ciepła" przeprowadzonej przez przedstawicieli Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie. Dzieci dowiedziały się, gdzie i w jaki sposób produkowane jest ekologiczne ciepło systemowe, w jaki sposób dostarczane jest do mieszkań oraz jak należy właściwie z niego korzystać.

Czytaj więcej...

„Konsekwencje prawne, zdrowotne, społeczne, psychologiczne sięgania po narkotyki i dopalacze przez młodzież” - to temat debaty powiatowej, w której uczestniczyły uczennice z klasy III ai gimnazjum – Marta Blekicka i Daria Dzilińska oraz pedagog szkolny – Barbara Kleniewska. Debata odbyła się w Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie z udziałem z-cy Dyrektora Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ciechanowie, Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, władz samorządowych, przedstawicieli instytucji państwowych, szkół i placówek edukacyjnych. Nasze uczennice brały aktywny udział w debacie, zaskakując obecnych swoją wiedzą na temat skutków i konsekwencji zażywania substancji psychoaktywnych oraz ciekawymi pytaniami do ekspertów.

Czytaj więcej...