logo_bip.gif

Logowanie

Odwiedziło nas już:

226812
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
421
519
2878
12685
226812

Szukaj na stronie

 

 

 ZAPRASZAMY

 

zobacz nasze wiadomości6

13 lutego 2018r. tuż przed Walentynkami uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Językowym Dniu Otwartym w Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych UPH w Siedlcach, który przebiegał pod hasłem "Zakochany Poliglota".  Uczniowie mieli do wyboru trzy bloki zajęć w językach: rosyjskim, niemieckim i angielskim. Zgodnie z hasłem przewodnim zajęcia poruszały kwestię wyrażania uczuć w wyżej wymienionych językach.
Uczniowie wzięli udział w  warsztatach z piosenką Miłosne nuty, w wykładach językowych Czułe słówka. Na zakończenie wszystkie grupy zebrały się w sali wykładowej, by móc zaprezentować poznane piosenki.  Walentynkowe spotkanie w różnych językach zmotywowało do nauki języków obcych, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności językowe, ale również mogli poczuć atmosferę akademicką. W Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych UPH mogliśmy usiąść w akademickie ławy dzięki gościnności pani dr Adriannie Pogodzie-Kołodziejak – prodziekan ds. kształcenia.

Czytaj więcej...

5 grudnia 2017 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Warszawy pod hasłem „Bliżej sztuki”. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Narodowe, gdzie mogli uczestniczyć w lekcjach muzealnych  podziwiając arcydzieła malarstwa. Jak zawsze zachwycano się kunsztem i wielkością  niezwykłego  obrazu Jana Matejki ,,Bitwy pod Grunwaldem’’. Uczniowie zwiedzili  również czasową wystawę Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie Wystawa ta prezentuje wybór najcenniejszych prac na papierze – rysunków, grafik, fotogramów i fotomontaży – wykonanych przez artystów współtworzących środowiska awangardowe II Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej...

W Kawiarni Artystycznej, w lutym odbyły się zimowe zajęcia edukacyjne „Czytaj z nami” dla najmłodszych, w których  uczestniczyli uczniowie klasy IIa. Dzieci odwiedziła siostra Królowej Śniegu – Anna. W tę postać wcieliła się pani Edyta Bojkowska-Kolak, zaś postać renifera zagrała pani Małgorzata Milewska. Anna czytała dzieciom fragmenty baśni H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu". Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli z instruktorką Zumba Kids - panią Anną Szczepankowską.Były też smaczne "lodowe" cukierki dla wszystkich dzieci. To był bardzo edukacyjny i miło spędzony czas.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy IIb i IIIa mikołajkowy dzień spędzili na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina, obejrzeli spektakl w Teatrze Syrena pt. "Dzieci z Bullerbyn", integrowali się podczas wspólnego posiłku w Mc Donald's. W doskonałym nastroju wrócili do Ciechanowa.

Czytaj więcej...

W dniach od 21 do 26 stycznia 2018 r. z 30 młodymi ludźmi z naszej szkoły i jej absolwentami wybraliśmy się do Bańskiej Wyżnej. Nasze rekolekcje w górach oparliśmy na trzech fundamentach: Jezus, drugi człowiek i piękno przyrody. Każdego dnia po uwielbieniu i Mszy ruszaliśmy na czterogodzinną jazdę na nartach do Białki Tatrzańskiej. Frajda była wielka dzięki wspaniałej pogodzie. Po powrocie w różny sposób staraliśmy się uzdrawiać nasze relacje (wieczory pogodne, konferencje, grupki dzielenia, zwykłe bycie ze sobą, Adoracja Najświętszego Sakramentu). Przeżyliśmy razem wspaniały czas!  

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach andrzejkowych, zorganizowanych przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Dowiedzieli się skąd wzięły się andrzejki, czym były zapomniane obecnie katarzynki i jak kiedyś wróżono. Poznali wróżby zarówno te tradycyjne jak i bardziej nowoczesne. Wróżby przeplatane były tańcem i muzyką. Wszystkim towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzach.

Czytaj więcej...