logo_bip.gif

Logowanie

Odwiedziło nas już:

229342
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
221
553
1353
15215
229342

Szukaj na stronie

 

 

 ZAPRASZAMY

 

zobacz nasze wiadomości6

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego, 12 marca 2018 r. odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Romantycznej dla uczniów z klas VI, VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Drążkiewicz i Alicja Laskowska z klasy III D gimnazjum oraz Olga Kosewska i Anna Stawińska z klasy VI A. Poziom konkursu był wysoki, interpretacje romantycznych wierszy były najlepsze w wykonaniu naszych uczennic. Anna Stawińska i Alicja Laskowska zdobyły I miejsce, a Olga Kosewska II. Gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na Dniu Otwartym I LO w Ciechanowie.

Czytaj więcej...

W styczniu 2018 r. odbyła się trzecia edycja Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Klaudyny Potockiej  w Pułtusku. Patronat nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Pułtusk.
Tak, jak to miało miejsce w poprzednich edycjach, również w tej nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Do pierwszej części konkursu (praktyczna znajomość języka angielskiego, czyli zadania gramatyczno-leksykalne oraz zagadnienia kulturowe), w dniu 3 stycznia, pod opieką p. Marzeny Czekałowskiej, przystąpili: Jan Pikus, Magdalena Przytarska - uczniowie klasy V ai, Jan Romanowski, Anna Stawińska z klasy 6 a, Bartosz Grabowski - przedstawiciel klasy 6 b oraz Szymon Mydlarz z klasy 7 b i Anna Wysocka - uczennica klasy 7 c.

Czytaj więcej...

Na stronie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie można dowiedzieć się, którzy uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego poszczególnych konkursów przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Z naszej szkoły do etapu wojewódzkiego przedmiotowego Konkursu Chemicznego zakwalifikowała się Ewa Julia Kowalska, uczennica klasy III ai. Znalazła się na liście wraz z 47. uczniami z województwa mazowieckiego, jako jedyna z powiatu ciechanowskiego. Etap wojewódzki odbędzie się w czwartek, 15 lutego w MSCDN w Warszawie. Opiekunem Ewy jest nauczycielka chemii, pani Iwona Gronczewska. Na liście uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego przedmiotowego Konkursu Polonistycznego znalazły się aż dwie uczennice pani Joanny Holm, nauczycielki języka polskiego - Ewa Julia Kowalska, uczennica klasy III ai i Maria Smoleńska z klasy II c. Etap wojewódzki konkursu odbędzie się w piątek, 16 lutego, w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Ewa i Marysia - jako jedyne w tym konkursie - będą reprezentowały nasze miasto!

Czytaj więcej...

   XXVIII Koncert Noworoczny ,,Gala  2018’’, który odbył się 13.01.2018 r.  w PCKiSz zdecydowanie należał do uczniów  naszej  szkoły. To jedyna szkoła w powiecie, której uczniowie otrzymali aż 4 statuetki  ,,Sukces Artystyczny Roku 2017’’ za ogólnopolskie sukcesy w dziedzinie kultury . To wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla uczniów i ich opiekunów artystycznych.

   W minionym roku zespół wokalny ,,La-Ti- Do'', pod kierownictwem pani Hanny Długołęckiej, w składzie  Natalia Godlewska, Julia Zajkowska, Aleksandra Wenda zdobył  III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Urszuli Rzeczkowskiej kompozytorki pochodzącej z ziemi ciechanowskiej, w którym prezentowali się soliści i zespoły z Wrocławia, Siedlec, Słupska i Ciechanowa. Zespół zaśpiewał znany nam wszystkim utwór „Cała sala śpiewa z nami” wykonując go  w przepięknym trzygłosowym opracowaniu. Prezentując  ten utwór  podczas  gali dziewczyny   również  porwały publiczność do śpiewu.

Czytaj więcej...

Stypendium artystyczne na 2018 rok zostało przyznane pięciorgu uczniom. Jednym z nich jest Marta Skibińska, uczennica klasy V ai. Jest to nowa forma wsparcia, przez miasto, szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie twórczości artystycznej, którzy swoimi osiągnięciami promują Ciechanów. Marta to artystyczna dusza, realizuje się poprzez grę na skrzypcach, śpiew i taniec. We wszystkich dziedzinach osiąga bardzo wysokie wyniki. Nieustannie pogłębia i doskonali swoje umiejętności artystyczne. Jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie, w cyklu sześcioletnim, III klasa skrzypiec, gdzie osiąga celujące wyniki. Marta to solistka i tancerka Ludowego Zespołu Artystycznego LZA „Mały Ciechanów”, wykonuje solowe partie wokalne i instrumentalne. W 2017 r. wzięła udział w koncertach: "Wiosennie z LZA CIECHANÓW", „Kupalnocka”, „Kolędować Małemu” oraz w międzynarodowym fetiwalu „Dance and Music Festival in Scongrad” na Węgrzech.

Czytaj więcej...

W dniu 15 grudnia uczniowie klasy Vai wzięli udział w konkursie pod hasłem: Choinka? Z pomysłem! organizowanym przez COEK „ Studio” w Ciechanowie w ramach rozpoczynającego się Jarmarku Bożonarodzeniowego na Placu Jana Pawła II w Ciechanowie. Konkurs ten został skierowany do klas piątych z ciechanowskich szkól podstawowych .Na zaproszenie odpowiedziało sześć drużyn. Każda drużyna miała za zadanie w ciągu godziny ubrać choinkę własnoręcznie robionymi ozdobami. Uczniowie klasy Va wraz z rodzicami zdecydowali się na oryginalne ozdoby choinkowe wykonane z patyków, orzechów i szyszek. Dominowała biel, czerwień i zieleń.

Czytaj więcej...