logo_bip.gif

Logowanie

Odwiedziło nas już:

229376
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
255
553
1387
15249
229376

Szukaj na stronie

 

 

 ZAPRASZAMY

 

zobacz nasze wiadomości6

         21 marca br. po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 7 w Ciechanowie obchodzono „Dzień kolorowej skarpetki”, a po raz pierwszy odbył się Zlot Rodzin Dzieci z Zespołem Downa”. Koordynatorami wydarzenia były nauczycielki naszej szkoły: pani Anna Kaszubowska i pani Agata Tylińska. Do udziału w imprezie zostały zaproszone rodziny mające dzieci z Zespołem Downa, władze miasta, dyrektorzy placówek oświatowych oraz uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły. Inicjatorem wydarzenia był pan Robert Słupski – tata Zuzi uczennicy klasy Ia.   W wydarzeniu wziął udział pan Krzysztof Kosiński- Prezydent Miasta Ciechanów. Współorganizatorem uroczystości była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Wsparcia udzielili studenci Wydziału Pielęgniarstwa i Pedagogiki PWSZ w Ciechanowie oraz prywatne firmy: Sigma Max, Farbex, Spidi- skuter, Meble Rykaczewscy, Tęcza. Obsługa Imprez Plenerowych, KreatyFka. HopaHop, Torty Anna Nabolska, Stowarzyszenie Mazovia Pro Aktiv, Mika, Teatr Ognia Maori, Klub Myszka Norka, MT Foto Martyna Tomaszewska oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7.       

Czytaj więcej...

14 marca 2018 r. Gośćmi Poranka Katarzyny Kosińskiej w KRDP byli: Robert Słupski -pomysłodawca Dnia Kolorowej Skarpetki wraz ze swoją córką Zuzią oraz Anna Kaszubowska-koordynator Dnia Kolorowej Skarpetki oraz wychowawczyni Zuzi w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ciechanowie.

Czytaj więcej...

Zachęcamy do lektury numeru 9 Tygodnika Ciechanowskiego  z 27 lutego 2018 r., w którym można przeczytać artykuł pana Krzysztofa Kowalskiego " Połączyły ich muzyczne pasje", o naszych uzdolnionych uczennicach i nauczycielce pani Hannie Długołęckiej.

Czytaj więcej...

O sobie mówi: "Piłka ręczna zawsze była bliska memu sercu i tak zostanie". Arkadiusz Chełmiński, były trener Juranda Ciechanów, a obecnie wychowawca młodych szczypiornistów UKS Nike Ciechanów, był gościem Krzysztofa Podlińskiego w najnowszym odcinku Sportowe Abecadło 103,9 FM. 7 marca 2018 r.

Wojewoda Mazowiecki, pan Zdzisław Sipiera na ręce pani Aldony Krzywickiej, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie przesłał podziękowania za aktywny udział szkoły w Kampanii "Odetchnij! Czyste mazowieckie". Trwająca od 8 listopada do 15 grudnia 2017 r. Kampania zorganizowana została w ramach finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie edukacyjnego programu ekologicznego „Czyste powietrze w województwie mazowieckim”. Jako inicjatywa edukacyjna w dużej mierze skupiła się na pokazaniu odbiorcom istnienia w otaczającym środowisku zanieczyszczeń powietrza oraz informowaniu o sposobach wpływania na zmniejszenie ich emisji.

Czytaj więcej...

W hiszpańskim Sineu na Majorce w dniach 08 - 12 stycznia 2018 r. odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie uczestników projektu „From the past to the future”. Naszą szkołę reprezentowali koordynatorzy projektu pani Anna Szymańczyk i Patryk Wądołowski. Celem wyjazdu było poznanie przedstawicieli partnerskich szkół oraz omówienie szczegółów zarządzania projektem. Uczestnicy spotkania ustalili również terminy wizyt w krajach partnerskich. Pisano o tym w Tygodniku Ciechanowskim i w prasie hiszpańskiej.

Czytaj więcej...

Już od trzech lat, na początku stycznia, członkowie Koła Biologicznego i Szkolnego Koła LOP, a uczestnicy zajęć rozwijających z biologii w ramach projektu pn. „Ciechanów miastem nowoczesnej edukacji” w 2017 r. od lat dwóch, wyruszają do Olsztyna. Tam, na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uczestniczą w Nocy Biologów, która ma na celu przekazanie wiedzy przyrodniczej oraz wyników prowadzonych na UWM badań naukowych. Oficjalnie, w tym roku, impreza rozpoczęła się tak, jak noc w porze zimowej, czyli ok. godziny 15-ej, za oknem trzymał mróz, ale wyjątkowo nie było śniegu. Uczniowie szkoły rozpoczęli tę Noc w samo południe - warsztatami "Fascynujący świat pijawek", podczas których mieli okazje poznać różnorodność świata pijawek, kojarzonego z krwiopijną pijawką lekarską.

Czytaj więcej...

Dnia 8 listopada 2017 r. ruszyła kampania Wojewody Mazowieckiego pod hasłem "Odetchnij! Czyste mazowieckie" propagująca zachowania proekologiczne i dbałość o czyste powietrze. Głównym celem projektu jest uświadomienie, że nasze zachowania mają wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Projekt finansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Kampanię zainaugurowano w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce. Zakończenie projektu odbyło się 15 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie.

Dyrektor Szkoły pani Aldona Krzywicka powitała licznie zgromadzonych gości:
1.p. Sylwestra Dąbrowskiego- Wicewojewodę Mazowieckiego
2.p. Andrzeja Sosnowskiego -Mazowieckiego Wicekuratora  Oświaty

Czytaj więcej...

Dnia 22 grudnia 2017r. podczas Jasełek uroczyście wręczono podziękowania zwycięzcom i pozostałym uczestnikom rodzinnego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Mazovia ProActiv w Ciechanowie. Zwycięzcy konkursu otrzymali vouchery dla dwóch osób na posiłek w MacJack'u. Wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez naszych uczniów i ich rodziców sprzedano podczas Rodzinnych Mikołajek w dniu 10 grudnia oraz na kiermaszu szkolnym. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację naszego ucznia-Artura Dąbrowskiego z klasy II b. Jeszcze raz dziękuję wszystkim wolontariuszom za wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Artura.

Czytaj więcej...

Wtorek, 12 grudnia 2017 r., był dla uczniów naszej szkoły, a szczególnie dla członków Szkolnego Koła Wolontariatu, dniem wyjątkowym. Tego dnia, w naszym mieście, gościła Para Prezydencka oraz minister Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser - Dudą odwiedził siedzibę ciechanowskiego Banku Żywności. Para Prezydencka oraz pan minister, wspólnie z wolontariuszami (uczniami ciechanowskich szkół), przygotowywała paczki dla potrzebujących. Produkty spożywcze pochodziły z 21. Świątecznej Zbiórki Żywności, w której nasza szkoła aktywnie wzięła udział. Przygotowane paczki zostały przekazane podopiecznym Akcji Katolickiej przy parafii św. Józefa w Ciechanowie.  

Czytaj więcej...