logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

707923
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
2944
1416
8746
27944
707923

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

 Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

Członkowie szkolnego koła działającego przy szkole uczestniczyli w dniu 8 czerwca br. w wycieczce do Białowieskiego Parku Narodowego (BPN). Pod tą nazwą funkcjonuje od 1947 r. i uważany jest za jeden z najstarszych parków narodowych w Polsce. BPN chroni najlepiej zachowany fragment Puszczy Białowieskiej – ostatni na niżu Europy las naturalny, o charakterze pierwotnym. Charakteryzuje się dużą różnorodnością biologiczną. Symbolem Parku - tak jak LOP - jest żubr, największy ssak lądowy Europy. Puszcza Białowieska okazała się dla żubra nizinnego ostatnią ostoją. Obecnie w Puszczy Białowieskiej żyje najliczniejsza populacja wolnościowa żubra na świecie. W polskiej jej części liczy ona ok. 500 osobników. BPN jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym, wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Stanowi też najważniejszą – centralną strefę Rezerwatu Biosfery Białowieża.

Czytaj więcej...

13 lutego 2018r. tuż przed Walentynkami uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Językowym Dniu Otwartym w Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych UPH w Siedlcach, który przebiegał pod hasłem "Zakochany Poliglota".  Uczniowie mieli do wyboru trzy bloki zajęć w językach: rosyjskim, niemieckim i angielskim. Zgodnie z hasłem przewodnim zajęcia poruszały kwestię wyrażania uczuć w wyżej wymienionych językach.
Uczniowie wzięli udział w  warsztatach z piosenką Miłosne nuty, w wykładach językowych Czułe słówka. Na zakończenie wszystkie grupy zebrały się w sali wykładowej, by móc zaprezentować poznane piosenki.  Walentynkowe spotkanie w różnych językach zmotywowało do nauki języków obcych, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności językowe, ale również mogli poczuć atmosferę akademicką. W Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych UPH mogliśmy usiąść w akademickie ławy dzięki gościnności pani dr Adriannie Pogodzie-Kołodziejak – prodziekan ds. kształcenia.

Czytaj więcej...

W Kawiarni Artystycznej, w lutym odbyły się zimowe zajęcia edukacyjne „Czytaj z nami” dla najmłodszych, w których  uczestniczyli uczniowie klasy IIa. Dzieci odwiedziła siostra Królowej Śniegu – Anna. W tę postać wcieliła się pani Edyta Bojkowska-Kolak, zaś postać renifera zagrała pani Małgorzata Milewska. Anna czytała dzieciom fragmenty baśni H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu". Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli z instruktorką Zumba Kids - panią Anną Szczepankowską.Były też smaczne "lodowe" cukierki dla wszystkich dzieci. To był bardzo edukacyjny i miło spędzony czas.

Czytaj więcej...

W dniach od 21 do 26 stycznia 2018 r. z 30 młodymi ludźmi z naszej szkoły i jej absolwentami wybraliśmy się do Bańskiej Wyżnej. Nasze rekolekcje w górach oparliśmy na trzech fundamentach: Jezus, drugi człowiek i piękno przyrody. Każdego dnia po uwielbieniu i Mszy ruszaliśmy na czterogodzinną jazdę na nartach do Białki Tatrzańskiej. Frajda była wielka dzięki wspaniałej pogodzie. Po powrocie w różny sposób staraliśmy się uzdrawiać nasze relacje (wieczory pogodne, konferencje, grupki dzielenia, zwykłe bycie ze sobą, Adoracja Najświętszego Sakramentu). Przeżyliśmy razem wspaniały czas!  

Czytaj więcej...

5 grudnia 2017 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Warszawy pod hasłem „Bliżej sztuki”. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Narodowe, gdzie mogli uczestniczyć w lekcjach muzealnych  podziwiając arcydzieła malarstwa. Jak zawsze zachwycano się kunsztem i wielkością  niezwykłego  obrazu Jana Matejki ,,Bitwy pod Grunwaldem’’. Uczniowie zwiedzili  również czasową wystawę Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie Wystawa ta prezentuje wybór najcenniejszych prac na papierze – rysunków, grafik, fotogramów i fotomontaży – wykonanych przez artystów współtworzących środowiska awangardowe II Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy IIb i IIIa mikołajkowy dzień spędzili na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina, obejrzeli spektakl w Teatrze Syrena pt. "Dzieci z Bullerbyn", integrowali się podczas wspólnego posiłku w Mc Donald's. W doskonałym nastroju wrócili do Ciechanowa.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach andrzejkowych, zorganizowanych przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Dowiedzieli się skąd wzięły się andrzejki, czym były zapomniane obecnie katarzynki i jak kiedyś wróżono. Poznali wróżby zarówno te tradycyjne jak i bardziej nowoczesne. Wróżby przeplatane były tańcem i muzyką. Wszystkim towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzach.

Czytaj więcej...

  W dniu 13 i 14 listopada 2017r. uczniowie klas: III b, III c i III d wraz z wychowawczyniami: p. Aldoną Zgubińską, p. Joanną Humięcką i p. Mariolą Kwiatkowską udali się na wyjazd do Teatru Syrena oraz do siedziby Polskiego Radia w Warszawie. Wychowawców wspomagali również opiekunowie, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w opiece nad naszymi milusińskimi.

Na początek udaliśmy się do jednego z najsłynniejszych teatrów w Warszawie - Teatru Syrena. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Dzieci z Bullerbyn” na podstawie książkowej powieści o tym samym tytule, autorstwa Astrid Lindgren.

Czytaj więcej...

We wtorek, 14 listopada 2017 r. uczniowie oddziału przedszkolnego 0a oraz klas Ia, Ib, Ic, IIa, IIb uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Czytaj z nami" organizowanych przez PCKiSz w Ciechanowie. Spotkanie poświęcone było czytaniu fragmentów opowieści o pisaniu bajek autorstwa ciechanowianki Marianny Olkowskiej, w tym jej nowej książeczki "Spacer po niebie". Dzieci nie tylko wysłuchały interesującej historii, ale także same stworzyły wiersz "Szkoła na wesoło" a następnie wykonały do niego ilustracje. Podczas wspólnej pracy nad wierszem Kawiarnia Artystyczna wypełniła się śmiechem naszych twórczych podopiecznych.

Czytaj więcej...

9 listopada 2017 roku uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. Dzieci dowiedziały się jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, jak dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń. Uświadomiły sobie, że do zagrożenia może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Dzieci obserwowały jak rozprzestrzenia się dym podczas pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi w płonącym pomieszczeniu. Dzieci wymieniały się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Utrwalały numery alarmowe. Poszerzały wiedzę na temat pracy strażaka. Duże wrażenie na dzieciach wywarły wozy strażackie i symulowana gotowość strażaków do pracy. Na koniec dzieci otrzymały Certyfikat małego strażaka.

Czytaj więcej...