logo_bip.gif

OIP2

chor banner

 

 

Odwiedziło nas już:

3401228
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
594
1370
6731
44612
3401228

Logowanie

Szukaj na stronie

Informujemy, że Twoje dane osobowe osobowe przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania z Inspektorem Osobowych Dane - Panią Beatą Duch-Kosiorek, napisz pod adresem

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo do ich dostępu danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne. 


kartawielkanoc


 

Nabór


Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

prosimy o kontakt p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

 


Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy broszury pt.: Dzieci w wirtualnej sieci i Nastolatki w wirtualnym tunelu. Zostały one opracowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałai.

Linki do broszury:

Dzieci w wirtualnej sieci

Nastolatki w wirtualnym tunelu

zobacz nasze wiadomości22

gwr 1

Od miesiąca w Naszej Szkole trwa projekt edukacyjny "Gramy w ręczną". W zajęciach sportowych, odbywających się dwa razy w tygodniu, uczestniczy 27 chłopców klas II i III.

Zajęcia finansowane są ze środków Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu.

Znalezienie się wśród 10 szkół podstawowych na Mazowszu i 160 w Polsce jest dużym wyróżnieniem, płynącym z historii tej dyscypliny w Naszej Szkole.

Korzyści płynące z przystąpienia do programu to:

Wzrost poziomu sprawności fizycznej dzieci biorących udział w zajęciach programowych, głównie w zakresie koordynacji przestrzenno – ruchowej i elementarnych umiejętności ruchowych.

Ukształtowanie konkretnych, specjalnych umiejętności ruchowych (np. w zakresie zwinnego i szybkiego pokonywania różnych torów przeszkód, chwytów, rzutów, podań).

Pokazanie dziecku możliwości spędzania czasu wolnego w sposób dający satysfakcję.

Wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci.

Wykorzystanie walorów piłki ręcznej jako pozytywnego wzorca zachowań społecznych i postaw prozdrowotnych.

Zapobieganie negatywnym skutkom braku właściwego zagospodarowania czasu wolnego dzieci.

Upowszechnianie piłki ręcznej jako formy ruchu na zajęciach wychowania fizycznego, na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych.

Wzmacnianie wizerunku nauczyciela sportu jako profesjonalisty i autorytetu dla młodych zawodników.

Zwiększenie poziomu sprawności fizycznej uczniów biorących udział w programie oraz ich umiejętności ruchowych jako podstawy zdrowego i satysfakcjonującego życia w przyszłości poprzez:

>rozwijanie zdolności motorycznych z uwzględnieniem faz sensytywnych, czyli przedziałów czasowych w rozwoju młodego organizmu, które charakteryzują się większą niż w innych okresach, podatnością na bodźce;

>rozwijanie elementarnej i specjalnej (sportowej) sprawności ruchowej w zakresie: chodzenia, biegania, pełzania, czworakowania, skakania, dźwigania, przenoszenia, podpierania, zwisania, przetaczania, przewracania, wspinania, rzucania, chwytania, podbijania i innych;

>kształtowanie podstawowych umiejętności z zakresu zabaw ze szczególnym uwzględnieniem chwytów, podań, rzutów mini piłką ręczną.

Kształtowania następujących umiejętności:

>efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie;

>skutecznego działania na gruncie zachowania obowiązujących norm oraz poznawania przepisów i zasad gry;

>rozwijania zainteresowań sportem;

>stosowania zasad fair play i kulturalnego kibicowania.

Ze sportowym pozdrowieniem Łukasz Komorowski – instruktor piłki ręcznej „Gramy w ręczną”.

Fotorelacja w Galerii