logo_bip.gif

chor banner

MASCOT STANDARD FRONT2 1

Logowanie

Odwiedziło nas już:

1455054
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
320
2019
2339
37269
1455054

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: b.duch@obslugarodo.pl

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie informuje, że w celu zwiększenia dostępności usług z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej uruchomiła 3 infolinie:

1. Telefoniczny dyżur psychologa w każdy poniedziałek od 11.00 do 13.00 pod tel. 515 96 97 43
2. Telefoniczny dyżur specjalisty (psychologa lub pedagoga) dotyczący spraw i dokumentacji na Zespół Orzekający od poniedziałku do piątku od 11.00 do 13.00 pod tel. 501 13 18 19
3. Telefoniczny dyżur logopedy w poniedziałki od 11.00 do 13.00, czwartki  od 11.00 do 13.00, piątki od 10.00 do 12.00 pod tel. 515 96 97 43

DYŻURY LOGOPEDY

DYŻURY PSYCHOLOGA

INFOLINIA - ZESPOŁY ORZEKAJĄCE

 

Bezpieczny powrót do szkoły uczniowie 1        Bezpieczny powrót do szkoły rodzice 1

 

Drodzy rodzice i uczniowie

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

PEC 1

W piątek, 7 lutego 2020 r. członkowie Szkolnego Koła LOP - uczniowie klasy VII b, VIII a i VII ai wraz z opiekunką koła panią Małgorzatą Nowakowską oraz panią Elżbietą Stawińską aktywnie uczestniczyli w "Dniu Otwartym" Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie.

Na prośbę pani Kai Murzyńskiej Specjalisty ds. promocji PEC-u, uczniowie przygotowali część artystyczną, którą zaprezentowali w ramach dwóch Lekcji Otwartych. Lekcje miały charakter edukacyjny w zakresie ciepła systemowego. Uczestniczyły w nich dzieci z klas IV - V z ciechanowskich szkół podstawowych nr 3, nr 4, nr 5 i nr 6. Każda z Lekcji była podzielona na trzy cześci: artystyczną, pokazową i praktyczną - zwiedzanie ciepłowni.

   Scenariusz programu artystycznego opracowała pani Nowakowska wraz z wychowankami. W programie znalazły się cztery scenki nawiązujące do niskiej emisji, smogu, zrównoważonego transportu oraz chorób wywołanych przez zanieczyszczone powietrze, a także roli aktywności fizycznej, terenów zielonych, ścieżek rowerwych dla zdrowia człowieka. W 1. scence, która dzieje w domku jednorodzinnym, z niskim kominem, nie podłączonym do miejskiej sieci ciepłowniczej, opalanym węglem słabej jakości i drewnem, bez termoizolacji udział wzięli: Olga Kosewska - Matka, Igor Boniakowski - Ojciec i Przemek Pawlicki - Syn. Kolejna scenka ma miejsce w miejskim parku, w którym spotykają się dziewczyny uprawiające jogging. W rolę biegaczek wcieliły się - Dominika Łuczak i Anna Stawińska. Trzecia scenka odgrywa się w starym samochodzie, emitującym dużo spalin. Wystąpiły w niej - Adrianna Podlińska, właścicielka samochodu, Oliwia Lemanowicz - jej koleżanka i Dominika Łuczak - dziecko koleżanki. W ostatniej scence udział wzięli: Dominika Łuczak jako pacjentka, Magda Smolińska - pielegniarka oraz Piotr Kwiecińki, który wcielił się w rolę lekarza rodzinnego. Pomiędzy scenkami wystąpił duet wokalny - Marta Skibińska i Jakub Kwiatkowski, który zaśpiewał tematyczną piosenkę "W dobrą stronę", kończącą się słowami: ..."Czuję, że razem smog pokonamy. Nie pozwólmy, by on sam nas zniszczył! Czuję, że z nim wygramy, z nim wygramy!". W duecie Marta z Kubą zaśpiewali po raz pierwszy. To był bardzo udany debiut! Natomiast Alicja Bastkowska i Amelia Tańska, tańczące w Formacji Artystycznej FreakShow, zaprezentowały - wg własnej choreografii - ekspresyjny taniec, obrazujący pogrom smogu przez człowieka. Narratorem programu była Magda Smolińska. Podsumawaniem pierwszej część Lekcji był konkurs z krzyzówką z ciepłem w tle oraz film prezentujący doświadczenie powstawania smogu.

     Kolejnym punktem spotkania był pokaz przygotowany przez gościa specjalnego - panią Martę Radomską z Parku Nauki Torus w Ciechanowie. Dzieci mogły zobaczyć jak ciepło wpływa na różne reakcje chemiczne. Dużą atrakcją był sublimujący suchy lód (stały dwutlenek węgla).

     Następnie Prezes Zarządu PEC pani Małgorzata Niestępska zaprezentowała uczestnikom, jak działa system ciepłowniczy miasta.

     W programie nie mogło zabraknąć zwiedzania ciepłowni. Uczniowie wraz z pracownikiem PEC-u panem Piotrem Rogozińskim zwiedzili Centralną Ciepłownię. Oglądali maszyny i urządzenia ciepłownicze, dowiedzieli się jak przebiega proces wytwarzania ciepła i energii elektrycznej.

     Kilka dni później, dr Małgorzata Niestępska i pani Kaja Murzyńska rozmawiały, z red. KRDP FM panią BarbarąTokarską-Wójciak w programie "Gość Dnia", na temat Dni Otwartych w PEC-u oraz o Lekcjach Ciepła organizowanych dla uczniów "O" (W Lekcji Ciepła w szkole wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b). W trakcie audycji dużo uwagi poświęcono programowi artystycznemu, przygotowanemu przez uczniów pod opieką pani Nowakowskiej.

     Dziękujemy uczniom za udział w programie artystycznym oraz za przygotowanie rekwizytów i pomoc techniczną w trakcie prezentacji. Oprócz wymienionych wcześniej uczniów należy dodać nazwiska takich uczniów jak: Jakub Kalinowski, Kamil Zagrajek i Jan Szawłowski.

    Dziękujemy Prezesowi Zarządu, Pani dr Małgorzacie Niestępskiej za współpracę, zdobytą wiedzę, upominki, gościnę oraz wspaniałą atmosferę, jaką podczas Dnia Otwartego stworzyli pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Okazało się nawet, że jeden z nich jest absolwentem szkoły.

     Mamy nadzieję na udział uczniów w kolejnej edycji Dnia Otwartego w PEC-u.

Audycja "Gość Dnia" KRDP FM:

https://www.mixcloud.com/KRDP_FM/gość-dnia-ciechanów-małgorzata-niestępska-kaja-murzyńska-13022020/

https://www.facebook.com/krdpfm/photos/a.668116329909119/2625044327549633/?type=3&theater

Fotorelacja pana Tomasza Jurczaka red. „Pulsu”.

https://pulsciechanowa.pl/pl/fotorelacje/szkolne/dzien-otwarty-w-pec-u/437,1

Artykuł red. Tomasza Jurczaka w "Pulsie" nr 2 (61) pt. "Dzień otwarty w ciechanowskim PEC-u." - str. 16

https://pulsciechanowa.pl/upload/e-wydania/PULS_nr_61.pdf

Zdjęcia z "Lekcji ciepła" w oddziałach przedszkolnych 0 a i 0 b, które poprowadzili pracownicy PEC-u w SP nr 7

https://www.facebook.com/sp7ciechanow/photos/pcb.2948611445189867/2948608388523506/?type=3&theater

Zdjęcia w szkolnej galerii wykonali: pan Kazimierz Kosmala, pan Tomasz Jurczak, pani Malgorzata Nowakowska

 

Fotorelacja w Galerii