1979

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Miasto ruin Muzeum Powstania Warszawskiego 05Uczniowie klas VIIa, VIIIb i VIII c wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Na początku uczniowie zajechali do Escape Roomu Ale Zebra, gdzie przez ponad godzinę próbowali swoich sił w rozwiązywaniu zagadek logicznych oraz sprawnościowych, prowadzących ich do wyjścia. Po tym niezwykle trudnym i wymagającym skupienia oraz współpracy zadaniu, uczestnicy wycieczki odstresowali się podczas zabawy z laserowym paintballem. .
Po zabawie przyszedł na edukację w Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież mogła przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, bardzo złożonego w ocenie, ale bez wątpienia stanowiącego do dziś przykład męstwa, heroizmu i walki o wolność.

Ekspozycje Muzeum ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, grozę walk, umundurowanie, broń, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Uczestnicy wycieczki obejrzeli też niedługi, ale przejmujący film w 3D pokazujący miasto zaraz po wyzwoleniu jako istne "morze ruin".
Niewidzialna Wystawa była ostatnim punktem wycieczki. Miała ona na celu przybliżenie perspektywy świata osób niewidomych. Ta wyjątkowa, interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której uczniowie mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku, tak jak ludzie niewidomi– wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu czy dotyku, dostarczyła uczniom wielu różnorodnych emocji i odczuć. Uczniowie musieli wytężać swoje zmysły bardziej niż zazwyczaj. Na wystawie naszymi Przewodnikami były osoby niewidome lub niedowidzące. Odwiedzając specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia, uczniowie mogli doświadczyć trudności z jakimi spotykają się niewidomi.
Wizyta w tej niecodziennej wystawie pozostawiła niezatarte wrażenie.
Na koniec wycieczki wszyscy zgodnie oznajmili: „ To był super dzień i super wycieczka!!!”.