logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

872976
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
148
1353
11479
38567
872976

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 REK1

 

Szanowni Państwo.

Oto link z adresem do poradnika MEN na temat kształcenia na odległość:

https://liblink.pl/01gYMpCeEw

Kształcenie

 

 

Szanowni Państwo.

Z powodu zagrożenia koronawirusa, mając na względzie troskę o bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników, informuję, że od 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. nastąpi ograniczenie kontaktów z pracownikami Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie.
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej, będzie przedłużona do 15 kwietnia 2020 r. Wnioski znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły w zakładce – Dla rodziców. Wypełnione wnioski proszę zostawić w skrzynce pocztowej lub zeskanowane - przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail szkoły -  szkola_p7@wp.pl

                            Dyrektor szkoły

                           Aldona Krzywicka

 

 

 2020 03 17 105910

 2020 03 16 201029

Szanowni Państwo Rodzice,

w związku z wytycznymi MEN zajęcia dydaktyczno-wychowawcze od 16 do 25 marca 2020 roku zostają zawieszone co oznacza, że szkoła nie będzie przyjmować dzieci i sprawować nad nimi opieki. Decyzja wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W dniach 12 i 13 marca 2020r. w szczególnie uzasadnionych przypadkach w Szkole będą organizowane zajęcia opiekuńcze w godzinach 700 - 1500. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy i przygotują materiały do samodzielnej pracy uczniów w domu. MEN przekaże informacje dotyczące e-materiałów, które pocztą elektroniczną trafią do uczniów. Jednocześnie zwracam uwagę, aby w okresie zawieszonych zajęć edukacyjnych uczniowie pozostali w domu pod opieką rodziców.

                     Z poważaniem

                     Aldona Krzywicka

                     Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7

                                   w Ciechanowie

 

Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

 

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

NB

Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Nocy Biologów na UWM w Olsztynie. Tym razem, podczas 9. edycji tej imprezy w studenckim miasteczku Kortowo, uczestniczyła 14-osobowa grupa uczniów z klas VII ai, VII b, VIII ai i VIII ci, pod opieką nauczycielki biologii Małgorzaty Nowakowskiej. Pogoda nawiązywała do tegorocznego hasła "Globalne zmiany środowiska" (styczeń, a temp. na dworze +9°C, mgła, opady deszczu).

Choć nazwa wydarzenia kazałaby przypuszczać, że na ciekawostki ze świata przyrody trzeba będzie czekać do zmierzchu, młodzi biolodzy rozpoczęli tę Noc już po godz. 9:00 grą „Z Paszportem i mądrą sową”. Udali się do budynku Collegium Biologiae, siedziby Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM. Tam znaleźli miejsce, gdzie wydano im specjalne „paszporty”, które były jednocześnie kartami do gry, w których gracze zbierali specjalne pieczątki. Jedną z pieczątek przystawił  koordynator wydarzenia - dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM. W celu zdobycia pieczątek grupa ruszyła w kierunku uczelnianej szklarni. W szklarni, w „paszporcie” były już trzy pieczątki. Tu, uczestnicy Nocy rzucili okiem na rośliny - przecudne kaktusy i owadożerne rosiczki. Z powrotem udali się do Collegium Biologiae, by w Katedrze Biochemii wziąć udział w warsztatach „Czy barwniki naturalne są eko?”. Zajęcia - to krótki wykład połączony z warsztatami. Uczniowie poznali technologię barwienia barwnikami naturalnymi i jej wpływ na środowisko. Każdy uczestnik sprawdził, jak wyciągi z surowców roślinnych, np. z czerwonej kapusty (cyjanidyna), cebuli (kwercetyna), herbaty (teaflawina), indygowca barwierskiego (indygo), ostryżu długiego (kurkumina) oraz zwierzęcych np. z mszyc (koszenila), wybarwiają wybrane tkaniny i wziął ze sobą „na pamiątkę” kawałek ufarbowanego materiału.

     Następnie wszyscy wysłuchali wykładu „Niebezpieczne kleszcze - prawda czy mit?”. Z wykładu dowiedzieli się, jakie gatunki kleszczy są groźne dla człowieka i zwierząt oraz dlaczego,
a także, w jaki sposób należy chronić się przed kleszczami.

    Podczas krótkiej przerwy, uczniowie poczęstowali się przygotowanymi przez organizatorów produktami oraz obejrzeli wystawę na temat dokarmiania ptaków – „Jak pomóc, by nie zaszkodzić”. Jeden z uczniów - Kamil Zagrajek - udzielił krótkiego wywiadu do Radia UWM FM 95,9.

    Kolejne warsztaty „e-barwniki” dostarczyły uczestnikom zajęć wiedzy na temat najczęściej stosowanych barwników wykorzystywanych przez producentów do barwienia słodyczy, w tym lubianych przez wielu kolorowych drażach M&M's. Młodzież wykonała izolację i rozdziału barwników metodą chromatografii cienkowarstwowej. Na tej podstawie ustaliła barwniki występujące w cukierkach. Są one ukryte pod literkami: E 100 - kurkumina,E 120 - koszenilaE 133błękit brylantowy, E 160a – karoteny, E 160e - β-Apo-8′-karotenalE 171 - ditlenek tytanu. Nieszkodliwe z barwników pozyskiwane są głównie z naturalnych związków – to E 100 i E 160. Okazało się, że najzdrowsze są draże koloru żółtego, a najmniej zdrowe - czekoladowe.

   Podczas kolejnej przerwy, tylko odważni – a było ich niewielu - skosztowali ciasteczka owsiane z larwami owada, chrząszcza mącznika młynarka. Niektórzy zabrali ciasteczka do konsumpcji w domu. Można było też zrobić sobie kanapkę z wędliną znanej w Ciechanowie firmy Cedrob S.A. – jednego ze sponsorów imprezy. Uczestnicy zapoznali się też z problemem zmiany klimatu poprzez postery w holu budynku opisujące przyczyny, mity oraz działania w celu jego ochrony. W tym czasie uczniowie okazali też swoje „paszporty”, zdobywając nagrody – notesy, uchwyty samochodowe do telefonów i kosmetyczki.

    Drugi wykład „Biolog molekularny - współczesny Sherlock Holmes” dotyczył roli DNA w kryminalistyce. Odbył się on w uczelnianej auli, która zrobiła na słuchaczach ogromne wrażenie. Uczniowie dowiedzieli się o zastosowaniu biologii molekularnej w diagnostyce kryminalistycznej.

    Cztery uczennice „zerwały się” z wykładu, aby poznać ”Fascynujący świat bakterii”. Część teoretyczną przeprowadził doktorant, a warsztaty studenci Katedry Mikrobiologii i Mykologii. Uczennice były zadowolone, ponieważ statystycznie, na każdą z nich przypadało półtora studenta. A każdy z nich, starał się przekazać jak najwięcej ciekawostek na temat bakterii – jak wyglądają, co jedzą, jak je wyhodować, czy są jadalne, czy wszystkie są groźne, które jedzą ludzie. Pożyteczne bakterie i drożdże (grzyby), żyjące np. w jogurtach, kefirach – uczennice oglądały pod mikroskopem. Dziewczynki wykonały też posiewy bakterii na pożywkach za pomocą prostych przyrządów, używanych w laboratoriach mikrobiologicznych, takich jak ezy i głaszczki.

   To spotkanie z naukowcami i studentami UWM było otwarte dla każdego. Pobyt na UWM wykazał, że nasi uczniowie są ciekawi świata. Podczas Nocy dowiedzieli się więcej o kleszczach, bakteriach, barwnikach, zmianach klimatu czy genach. Wyjazd udowodnił, że wiedza jest dla wszystkich, a biologia jest naprawdę interesująca nauką przyrodniczą. Może ten dzień na UWM zmieni sposób patrzenia na świat?  

   Uczniowie powiedzieli, że warto było pojechać na UWM do Olsztyna, i chcą tam wrócić po raz kolejny!

Fotorelacja w Galerii