logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

1139160
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
2360
1183
9556
29513
1139160

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Szanowni Państwo Rodzice,
informuję, że oddziały przedszkolne i świetlica szkolna zaczną funkcjonować w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie  prawdopodobnie  ok. 18 maja 2020r. decyzją Prezydenta Miasta Ciechanów.
Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Szczegółowe informację będą zamieszczane na bieżąco.


Aldona Krzywicka, dyrektor  Sp7

 

UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!!!

Logowanie do szkół ponadpodstawowych

Drodzy uczniowie, 

nadszedł czas wyboru szkoły średniej. 
Link do strony logowania:
https://ciechanow.edu.com.pl/kandydat

 

Listy dzieci przyjętych do klas I i oddziału "0"

na rok szkolny 2020/2021

Listy dzieci przyjętych do klas I:

Strona 1 - https://drive.google.com/open?id=1TCYe_qxoJON5x6M1A5dLTQlOhinTtfCN

Strona 2 - https://drive.google.com/open?id=1_xXNjq37DFxf96tzGycYjWa2seuaIlTe

Strona 3 - https://drive.google.com/open?id=19CdzX_Oq5eeBqOvWq9pjK-JflYD8Y5pp

Strona 4 - https://drive.google.com/open?id=1zTtX5nYqqMwOtQgATCCATJbh3RG0oV_k

 

Lista dzieci przyjętych do oddziału "0":

Strona 1 - https://drive.google.com/open?id=1hi8a7RE-_73eRemvwGIrTxv7eQGvlbzk

Strona 2 - https://drive.google.com/open?id=1R6OKTOvDTjWTSgKIZTpf9zqJBvaFWvVK

 

Lista rezerwowa dzieci do oddziału "0":

https://drive.google.com/open?id=1XmiM8K6HWrWV40lEEAItJreD8dY6DLSG

 

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

na rok szkolny 2020/2021

Terminy_postepowania_rekrutacyjnego_2020/2021.docx 

Harmonogram_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych_-_komunikat_MEN.DOCX

 

Szanowni Państwo,

prosimy o zapoznanie się z pismem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty, dotyczącym rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2020/2021 (KPZ.571.1.2.2020)
 
Stosowne pliki w załączniku.

Pismo przewodnie do gmin i szkół podstawowych.

Wykaz szkół ponadpodstawowych.

Kuratorium Oświaty w  Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

 

 

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie  i Rodzice

W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie mimo zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkole, są nadal objęci pomocą psychologiczno- pedagogiczną w ramach obowiązujących dostosowań wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia. Pedagog, psycholog, nauczyciele wspomagający i terapeuci pozostają do dyspozycji uczniów i ich rodziców.

Zwracamy się z prośbą do naszych uczniów o zrozumienie, odpowiedzialne zachowania i wypełnianie obowiązków szkolnych w warunkach domowych. Życzymy ciekawych wirtualnych spotkań z nauczycielami i dobrej pracy samokształceniowej. Pamiętajcie o sobie wzajemnie. Być może są wśród Was tacy, którzy nie mają stałego dostępu do wysyłanych ze szkoły wiadomości, prosimy informujcie się nawzajem.

Państwa Rodziców, prosimy o współpracę ze szkołą drogą mailową, dziennik elektroniczny LIbrus oraz motywowanie dzieci do nauki i wykorzystanie tego danego nam czasu na bycie razem ze swoimi bliskimi. Poświęćcie ten czas na zaległe rozmowy, wzajemne wsparcie i wspólne rozwijanie pasji. Należy  pamiętać o rygorystycznym przestrzeganiu procedur związanych z sytuacją epidemiologiczną. Od Państwa odpowiedzialnej postawy i konsekwentnego egzekwowania od młodzieży zasady: ZOSTAŃ W DOMU zależy skuteczność podejmowanych działań i bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich. Należy śledzić na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej oraz informacje przesyłane przez Szkołę.

To jest pewnego rodzaju egzamin dla wszystkich nas. Zdajmy go z wynikiem pozytywnym.

                                                                                                                                                      Z wyrazami szacunku
                                                                                                                                           Aldona
Krzywicka, dyrektor szkoły

 

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie prosimy o zapoznanie się z pismem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty o sygnaturze WKS.550.42.2020.AL .

Stosowny plik w załączeniu.

 

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32

00-024 Warszawa

Pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty

 

Szanowni Państwo,

w związku z nowymi obostrzeniami  w kwestii bezpieczeństwa publicznego, Mazowiecka Policja przygotowała kolejny apel do rodziców i uczniów. Bardzo proszę o jego upowszechnienie przyjętymi kanałami komunikacji z rodzicami i uczniami (m.in. dziennik elektroniczny, strona internetowa). W załączeniu treść apelu  w wersji edytowalnej - dokumentu i prezentacji.

 
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

NOWE OBOSTRZENIA I ZASADY

MAZOWIECKA  POLICJA  APELUJE!

 

Szanowni Państwo.

Oto link z adresem do poradnika MEN na temat kształcenia na odległość:

https://liblink.pl/01gYMpCeEw

 

 

 

 

Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

 

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

NB

Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Nocy Biologów na UWM w Olsztynie. Tym razem, podczas 9. edycji tej imprezy w studenckim miasteczku Kortowo, uczestniczyła 14-osobowa grupa uczniów z klas VII ai, VII b, VIII ai i VIII ci, pod opieką nauczycielki biologii Małgorzaty Nowakowskiej. Pogoda nawiązywała do tegorocznego hasła "Globalne zmiany środowiska" (styczeń, a temp. na dworze +9°C, mgła, opady deszczu).

Choć nazwa wydarzenia kazałaby przypuszczać, że na ciekawostki ze świata przyrody trzeba będzie czekać do zmierzchu, młodzi biolodzy rozpoczęli tę Noc już po godz. 9:00 grą „Z Paszportem i mądrą sową”. Udali się do budynku Collegium Biologiae, siedziby Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM. Tam znaleźli miejsce, gdzie wydano im specjalne „paszporty”, które były jednocześnie kartami do gry, w których gracze zbierali specjalne pieczątki. Jedną z pieczątek przystawił  koordynator wydarzenia - dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM. W celu zdobycia pieczątek grupa ruszyła w kierunku uczelnianej szklarni. W szklarni, w „paszporcie” były już trzy pieczątki. Tu, uczestnicy Nocy rzucili okiem na rośliny - przecudne kaktusy i owadożerne rosiczki. Z powrotem udali się do Collegium Biologiae, by w Katedrze Biochemii wziąć udział w warsztatach „Czy barwniki naturalne są eko?”. Zajęcia - to krótki wykład połączony z warsztatami. Uczniowie poznali technologię barwienia barwnikami naturalnymi i jej wpływ na środowisko. Każdy uczestnik sprawdził, jak wyciągi z surowców roślinnych, np. z czerwonej kapusty (cyjanidyna), cebuli (kwercetyna), herbaty (teaflawina), indygowca barwierskiego (indygo), ostryżu długiego (kurkumina) oraz zwierzęcych np. z mszyc (koszenila), wybarwiają wybrane tkaniny i wziął ze sobą „na pamiątkę” kawałek ufarbowanego materiału.

     Następnie wszyscy wysłuchali wykładu „Niebezpieczne kleszcze - prawda czy mit?”. Z wykładu dowiedzieli się, jakie gatunki kleszczy są groźne dla człowieka i zwierząt oraz dlaczego,
a także, w jaki sposób należy chronić się przed kleszczami.

    Podczas krótkiej przerwy, uczniowie poczęstowali się przygotowanymi przez organizatorów produktami oraz obejrzeli wystawę na temat dokarmiania ptaków – „Jak pomóc, by nie zaszkodzić”. Jeden z uczniów - Kamil Zagrajek - udzielił krótkiego wywiadu do Radia UWM FM 95,9.

    Kolejne warsztaty „e-barwniki” dostarczyły uczestnikom zajęć wiedzy na temat najczęściej stosowanych barwników wykorzystywanych przez producentów do barwienia słodyczy, w tym lubianych przez wielu kolorowych drażach M&M's. Młodzież wykonała izolację i rozdziału barwników metodą chromatografii cienkowarstwowej. Na tej podstawie ustaliła barwniki występujące w cukierkach. Są one ukryte pod literkami: E 100 - kurkumina,E 120 - koszenilaE 133błękit brylantowy, E 160a – karoteny, E 160e - β-Apo-8′-karotenalE 171 - ditlenek tytanu. Nieszkodliwe z barwników pozyskiwane są głównie z naturalnych związków – to E 100 i E 160. Okazało się, że najzdrowsze są draże koloru żółtego, a najmniej zdrowe - czekoladowe.

   Podczas kolejnej przerwy, tylko odważni – a było ich niewielu - skosztowali ciasteczka owsiane z larwami owada, chrząszcza mącznika młynarka. Niektórzy zabrali ciasteczka do konsumpcji w domu. Można było też zrobić sobie kanapkę z wędliną znanej w Ciechanowie firmy Cedrob S.A. – jednego ze sponsorów imprezy. Uczestnicy zapoznali się też z problemem zmiany klimatu poprzez postery w holu budynku opisujące przyczyny, mity oraz działania w celu jego ochrony. W tym czasie uczniowie okazali też swoje „paszporty”, zdobywając nagrody – notesy, uchwyty samochodowe do telefonów i kosmetyczki.

    Drugi wykład „Biolog molekularny - współczesny Sherlock Holmes” dotyczył roli DNA w kryminalistyce. Odbył się on w uczelnianej auli, która zrobiła na słuchaczach ogromne wrażenie. Uczniowie dowiedzieli się o zastosowaniu biologii molekularnej w diagnostyce kryminalistycznej.

    Cztery uczennice „zerwały się” z wykładu, aby poznać ”Fascynujący świat bakterii”. Część teoretyczną przeprowadził doktorant, a warsztaty studenci Katedry Mikrobiologii i Mykologii. Uczennice były zadowolone, ponieważ statystycznie, na każdą z nich przypadało półtora studenta. A każdy z nich, starał się przekazać jak najwięcej ciekawostek na temat bakterii – jak wyglądają, co jedzą, jak je wyhodować, czy są jadalne, czy wszystkie są groźne, które jedzą ludzie. Pożyteczne bakterie i drożdże (grzyby), żyjące np. w jogurtach, kefirach – uczennice oglądały pod mikroskopem. Dziewczynki wykonały też posiewy bakterii na pożywkach za pomocą prostych przyrządów, używanych w laboratoriach mikrobiologicznych, takich jak ezy i głaszczki.

   To spotkanie z naukowcami i studentami UWM było otwarte dla każdego. Pobyt na UWM wykazał, że nasi uczniowie są ciekawi świata. Podczas Nocy dowiedzieli się więcej o kleszczach, bakteriach, barwnikach, zmianach klimatu czy genach. Wyjazd udowodnił, że wiedza jest dla wszystkich, a biologia jest naprawdę interesująca nauką przyrodniczą. Może ten dzień na UWM zmieni sposób patrzenia na świat?  

   Uczniowie powiedzieli, że warto było pojechać na UWM do Olsztyna, i chcą tam wrócić po raz kolejny!

Fotorelacja w Galerii