1979

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

z mik 1

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Dekorowano w salach choinki. Jaka była radość, gdy do wielu klas zawitał św. Mikołaj. Przybywał też w towarzystwie pięknych śnieżynek. Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. W podziękowaniu za prezenty uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami przedszkolaków i najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Kolejnym etapem uroczystości były różnorodne zabawy ruchowe o tematyce Mikołajkowo-świątecznej przygotowane przez wychowawców klas oraz samych uczniów. Uczniowie uczestniczyli w różnych przedświątecznych akcentach takich jak: pakowanie prezentów, poprawne wypisanie potraw świątecznych, wykonanie łańcuchów choinkowych, śpiewanie kolęd, ozdabianie bombek. Chętni uczniowie rozwiązywali rebusy, zagadki, kalambury świąteczne oraz prezentowali prace plastyczne z postacią św. Mikołaja. Zabawie towarzyszył  świąteczny nastrój.

W Mikołajki uczniowie kilku klas obejrzeli spektakl ,,Królowa Śniegu. Niektórzy zwiedzili wystawę rzeźb ,,Torsy, Cienie, Ciała prof. Antoniego Janusza Pastwy w Galerii Sztuki im. Bolesława Biegasa w PCKiSz. W drodze powrotnej do szkoły udali się na Stadion MOSiR w Ciechanowie, spacerowali po parku im. M. Konopnickiej oraz zwiedzili zabytkowy parowóz. Inni uczniowie poszli na pizzę do Biesiadowa, gdzie również mogli wspólnie pobawić się przy grach zręcznościowych.

Pierwszoklasiści w mikołajkowy poranek odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną. Podczas świątecznej lekcji pani bibliotekarka przypomniała dzieciom o tradycjach Świąt Bożego Narodzenie. Dzieci z zaangażowaniem opowiadały o zwyczajach panujących w ich domach, a następnie wysłuchały opowiadania pt.: Franklin przygotowuje święta. Chętnie uczestniczyły także w zgaduj-zgaduli o tematyce świątecznej. Zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie w mikołajowych czapkach oraz słodki upominek.

Pierwszaki z klas I a i I c w Mikołajkowej atmosferze spędziły czas na czwartkowych zajęciach języka angielskiego. Były mikołajowe ozdoby, radosne śpiewanie piosenki SANTA IS HIS NAME-O oraz pisanie listu do Świętego Mikołaja, który mamy nadzieję pojawi się u każdego z nas z wymarzonymi prezentami i wesołym HO-HO-HO! Życzyli wszystkim HAPPY SANTAS DAY!!!

Uczniowie klas I-III włączyli się również do akcji Mikołajki w Schronisku ph. Świąteczna Paka dla Psiaka. Przekazali karmę, koce, ubranko, smycze bezdomnym zwierzętom przebywającym w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie oraz dla zwierząt znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia Pies i Spółka.

Ale Mikołajki świętowali również uczniowie klas starszych!

To był udany dzień pełen atrakcji, głównie dzięki wspaniałej organizacji Rodziców i Wychowawców. Za miło spędzony czas w „Biesiadowie” szczególne podziękowania dzieciaki kierują do Rodziców Olka.

Fotorelacja w Galerii