logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

731336
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
870
995
8291
10047
731336

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

 Drodzy rodzice i uczniowie!

 

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

 

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

z pnt 2

   Park Nauki Torus w Ciechanowie – jak na centrum nauki przystało – popularyzuje naukę, przybliżając ją zwiedzającym. W ofercie Parku, otwartego nie tak dawno, są już warsztaty chemiczne, prowadzone w ramach Klubu małego Alchemika. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 7 b pod opieką wychowawcy jednocześnie nauczyciela biologii i chemii. Były to zajęcia warsztatowe połączone z pokazem  pt.:" Kolorowy świat wskaźników chemicznych” i "Tajemniczy gaz”.

Uczniowie wczuli się w role prawdziwych badaczy, z pomocą instruktorki przeprowadzali doświadczenia, podczas których badali za pomocą wskaźników pH roztworów, eksperymentowali z „kolorami” i poznawali różne ciekawe zjawiska przyrodnicze związane z suchym lodem, czyli zestalonym dwutlenkiem węgla, który w warunkach normalnych nie topi się, lecz sublimuje.

   Zanim jednak siódmoklasiści bawili się w „odkrywców”, zwiedzili z edukatorem panem Marcinem Kamińskim, absolwentem naszej szkoły, sale wystawowe z interaktywnymi eksponatami. Rola edukatora była szczególnie istotna, gdyż był on swoistym przewodnikiem uczniów po świecie nauki, tak aby zwiedzana wystawa dostarczyła nie tylko wrażeń zmysłowych, związanych z oglądaniem, dotykaniem, doświadczaniem, ale też prowadziła do rozwinięcia wiedzy uczniów. Edukator, jako przewodnik po wystawie, omawiał sposób funkcjonowania eksponatów, przedstawiał możliwości interaktywnego korzystania z nich oraz tłumaczył zjawiska jakie odwiedzający mogli obserwować. Każdy z uczestników zwiedzania miał swobodę dotykania i oglądania każdego z eksponatów.

   Zainteresowani wystawą byli wszyscy uczniowie, nawet ci, którzy początkowo sceptycznie nastawili się do zwiedzania. Niektórym uczniom brakuje bowiem chęci do zdobywania wiedzy. Ale zarówno zawartość merytoryczna wystaw, jak i forma korzystania z nich wpisana jest w kompetencje, których kształtowanie w uczniach spoczywa na systemie edukacji. Uczniowie samodzielnie badali zjawiska, bawili się, grali, eksperymentowali, odkrywali prawa, badali zależności i wyciągali wnioski – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki, techniki i sztuki.

   Kończąc wizytę w Parku uczniowie skorzystali z oferty Cafe Pitagoras. I zapewne nie była to jednorazowa wizyta, ponieważ serwowane tu lody, gofry, napoje i sok pomarańczowy wywołały miłe kulinarne wrażenia.

   Podstawowy cel, jaki zakłada sobie Park Nauki Torus, rozbudzenie motywacji do poznawania świata nauki i zaciekawienie nią, został osiągnięty! A wiedza pozyskana przez uczniów – poprzez zabawę i doświadczanie nauki wszystkimi zmysłami - mocniej zapadła im w pamięci.

Fotorelacja w Galerii