Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

historiaŚwięto Niepodległości było idealną okazją do zorganizowania w klasie Ic spotkania z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie. Uczniów odwiedzili: mjr Marcin Dominiak i pani Beata Krzywkowska. Dzieci uczestniczyły we wspaniałej lekcji historii i patriotyzmu, którą poprowadził mjr Marcin Dominiak.

Celem spotkania było rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci poprzez przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Dzieci między innymi dowiedziały się, że ważną postacią w historii Polski jest Józef Piłsudski. Lekcja toczyła się również wokół symboli i barw narodowych. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy rozpoczynającego się słowami: „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Została również przybliżona sylwetka żołnierza polskiego. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, które mogły przymierzyć. Każdy przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy żołnierz.
Józef Piłsudski z okazji Święta Niepodległości zapraszał dzieci i rozdawał im cukierki. Wzorem tej tradycji dzieci również podczas spotkania zostały poczęstowane cukierkami. Goście podarowali dzieciom również zakładki z barwami narodowymi i kilka innych gadżetów.
Tematyka wojskowa żywo zainteresowała dzieci, nie tylko chłopców, ale również dziewczynki. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.
Spotkanie zostało zorganizowane przez rodzica klasy Ic, mamę Janka Jakubiaka w ramach cyklu Rodzice-Dzieciom. Dziękujemy pani Marcie Jakubiak za zorganizowanie spotkania.

Fotorelacja w Galerii