Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

DEN

Dzień 14 października 2019 r. jest dniem wolnym.

Uroczystości związane z DEN będą obchodzone 15 października (wtorek) w trakcie zajęć.

Dzień kropki

Kropkowy Dzień w klasie 3 ai rozpoczął się zapisaniem tematu na tablicy, ze szczególnym zaznaczeniem świętującego znaku interpunkcyjnego. Potem odbył się pokaz udekorowanych kropkami i kropami bluzek, spodni, sweterków, itp. Uczniowie sprawdzili też swoje umiejętności w łączeniu kropek od 1 do 100. Ułożyli wiersz-rymowankę o bohaterce dnia. Kreatywne święto Kropki cieszyło wszystkich w  grupie.

Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności zapoczątkowała książka pt. "Kropka" Petera H. Reynoldsa. Peter H. Reynolds nie należał do uczniów, którzy pilnie słuchają nauczyciela i z zapałem realizują jego polecenia. Zamiast słuchać, wolał zarysowywać kolejne strony zeszytów. W siódmej klasie na lekcji matematyki nauczyciel wziął go na stronę. Ale zamiast ukarać chłopca, zaproponował mu udział w projekcie, który przez sztukę i opowiadanie pomoże innym uczniom zrozumieć matematykę. Peter przerobił trudną książkę do matematyki na pełen humoru komiks. Gdy przyniósł swoją pracę do szkoły, nauczyciel skomentował to słowami: Masz tu początek filmu animowanego, jeśli to cię interesuje. Kilka miesięcy później Reynolds ukończył swoją pierwszą animację. A nauczycielowi matematyki, Jimowi Matsonowi, zadedykował wiele lat później swoją książkę 'Kropka" - historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować. Przez całą lekcję plastyki nie otwiera pudełka farb. Nauczycielka przygląda się jej idealnie białej kartce i prosi, by dziewczynka postawiła na niej zwykłą kropkę. Zniecierpliwiona Vashti wciska ołówek w sam środek kartki i zaczyna się pakować. Nauczycielka z uwagą przygląda się kropce i prosi dziewczynkę, by podpisała swoją pracę. Gdy następnym razem Vashti wchodzi do klasy, widzi swoją kropkę oprawioną w złotą ramę wiszącą nad biurkiem nauczycielki. I dochodzi do wniosku, że potrafi namalować jeszcze lepsze kropki. W końcu otwiera pudełko farb, a spod pędzelka wypływają kropki we wszystkich rozmiarach i kolorach.