logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

818911
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
625
1004
10491
22349
818911

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

 

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

Dzień kropki

Kropkowy Dzień w klasie 3 ai rozpoczął się zapisaniem tematu na tablicy, ze szczególnym zaznaczeniem świętującego znaku interpunkcyjnego. Potem odbył się pokaz udekorowanych kropkami i kropami bluzek, spodni, sweterków, itp. Uczniowie sprawdzili też swoje umiejętności w łączeniu kropek od 1 do 100. Ułożyli wiersz-rymowankę o bohaterce dnia. Kreatywne święto Kropki cieszyło wszystkich w  grupie.

Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności zapoczątkowała książka pt. "Kropka" Petera H. Reynoldsa. Peter H. Reynolds nie należał do uczniów, którzy pilnie słuchają nauczyciela i z zapałem realizują jego polecenia. Zamiast słuchać, wolał zarysowywać kolejne strony zeszytów. W siódmej klasie na lekcji matematyki nauczyciel wziął go na stronę. Ale zamiast ukarać chłopca, zaproponował mu udział w projekcie, który przez sztukę i opowiadanie pomoże innym uczniom zrozumieć matematykę. Peter przerobił trudną książkę do matematyki na pełen humoru komiks. Gdy przyniósł swoją pracę do szkoły, nauczyciel skomentował to słowami: Masz tu początek filmu animowanego, jeśli to cię interesuje. Kilka miesięcy później Reynolds ukończył swoją pierwszą animację. A nauczycielowi matematyki, Jimowi Matsonowi, zadedykował wiele lat później swoją książkę 'Kropka" - historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować. Przez całą lekcję plastyki nie otwiera pudełka farb. Nauczycielka przygląda się jej idealnie białej kartce i prosi, by dziewczynka postawiła na niej zwykłą kropkę. Zniecierpliwiona Vashti wciska ołówek w sam środek kartki i zaczyna się pakować. Nauczycielka z uwagą przygląda się kropce i prosi dziewczynkę, by podpisała swoją pracę. Gdy następnym razem Vashti wchodzi do klasy, widzi swoją kropkę oprawioną w złotą ramę wiszącą nad biurkiem nauczycielki. I dochodzi do wniosku, że potrafi namalować jeszcze lepsze kropki. W końcu otwiera pudełko farb, a spod pędzelka wypływają kropki we wszystkich rozmiarach i kolorach.

 

2

 

3

 

4

 

5