Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

DEN

Dzień 14 października 2019 r. jest dniem wolnym.

Uroczystości związane z DEN będą obchodzone 15 października (wtorek) w trakcie zajęć.

IMG 597125 września 2019 r., na placu przed budynkiem naszej Szkoły stawiły się rajdowe zespoły, które wspólnie wzięły udział w XI Rajdzie Rowerowym LOP ph. "Chrońmy bioróżnorodność". Naszą Szkołę reprezentował 13-osobowy zespół uczniów - Magda Przytarska, Marta Skibińska i Oliwier Skibiński z kl. VII ai, Oskar Jurkowski, Piotr Kwiatkowski, Mateusz Morawski i Przemek Pawlicki z kl. VII b, Bartosz Kujda, Jakub Lisiewicz, Damian Szczerba i Kacper Nasierowski z kl. VII ci oraz Wiktoria Stando i Damian Gdański z kl. 8 di pod opieką pana Marcina Stępnia, wicedyrektora Szkoły i opiekunki Szkolnego Koła LOP pani Małgorzaty Nowakowskiej.

Na rozpoczęcie Rajdu przybyli: pan Józef Szypulski, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie, pani Wiesława Bem z Banku Spółdzielczego w Ciechanowie oraz współorganizatorzy Rajdu, pracownicy Nadleśnictwa Ciechanów – Nadleśniczy pan Tomasz Drożdż i jego zastępca pan Piotr Sarnowski oraz pani Maja Dygul-Nastaszyc, specjalista Służb Leśnych. Przybyłych powitała pani Małgorzata Nowakowska, nauczycielka naszej Szkoły, pełniąca funkcję prezesa Zarządu Oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Ciechanowie, który był współorganizatorem Rajdu oraz gospodarz terenu pan Marcin Stępień. Następnie głos zabrali goście, życząc wszystkim szerokiej i bezpiecznej drogi. Trasę Rajdu omówił Komandor Rajdu, pan Edward Macherski, a zasady bezpiecznego poruszania się w grupie na rowerach przypomnieli przedstawiciele Policji. Oni też zabezpieczali trasę rajdu.

Podstawowym celem Rajdu były obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu, który finalizował Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Światowego Dnia Turystyki.
Trasa Rajdu wiodła przez Niechodzin, Kownaty Żędowe, Ujazdowo, Rutki Marszewice, Nową Wieś, Sulerzyż, Chotum i Gorysze. A na trasie Rajdu, oj działo się, działo ...! Pokonując trasę Rajdu, zespoły rywalizowały na boisku w Kownatach Żędowych w konkurencjach sportowych. Wiktoria Stando była najlepsza w rowerowym torze przeszkód, tuż za nią uplasował się Oliwier Skibiński. W przeciąganiu liny musieliśmy jednak uznać wyższość konkurentów. Natomiast w szkółce leśnej w Sulerzyżu, cykliści rozwiązywali zadania przyrodnicze, odgadywali odgłosy lasu, szacowali liczbę sadzonek dębu i wykonywali wykreślankę. Wszystkie zadania rozwiązywano zespołowo! W ogólnej punktacji nasz zespół zajął II miejsce! Ale to nie wszystko! Po przybyciu do szkółki, uczestnicy Rajdu usłyszeli sygnał "Powitanie", zagrany na rogu myśliwskim, a tuż przed ogniskiem sygnał "Posiłek". Zagrał je uczestnik wielu konkursów sygnalistów, Michał Ciesielski, podleśniczy Leśnictwa Rydzewo. Po zmaganiach intelektualnych uczestnicy ogrzali się przy ognisku i upiekli kiełbaski. Niespodzianką na trasie, był krótki pobyt na Pumptracku, po torach którego chętnie pojeździli również nasi uczniowie – Jakub Lisiewicz i Bartosz Kujda.
35 km trasa rajdu wiodącego wśród pól, łąk i lasów zakończyła się na placu przed Ośrodkiem COEK Studio. Tu, w obecności pana Józefa Szypulskiego, pani Wiesławy Bem i pana Mieczysław Walęciaka z WFOŚiGW - odbyło się uroczyste podsumowanie wyników konkursu przyrodniczego i wręczenie nagród. Wszyscy członkowie naszego zespołu oraz opiekunowie otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Ciechanowie i Nadleśnictwo Ciechanów.
Aura dopisała, a dobry humor nie opuszczał uczestników Rajdu.
Cieszy fakt, że nasi uczniowie chętnie uczestniczą w imprezach, mających na celu edukację przyrodniczą i społeczną. Mamy nadzieję, że młodzież uświadomiła sobie wartości tkwiące w różnorodności przyrodniczej świata oraz konsekwencje wynikające z ekspansywnego wykorzystywania jego zasobów i przyjmie postawę odpowiedzialności za losy Przyrody i Człowieka na Ziemi.
Gratulujemy drużynie sukcesu! I do zobaczenia na trasie kolejnego Rajdu!

Z ochroniarskim pozdrowieniem

Fotorelacja w Galerii