logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

819069
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
783
1004
10649
22507
819069

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

 

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

plakat akcji sprzątaMY Akcja „sprzątaMy las - dołącz do nas!”  została zainaugurowana 20 września 2019 r. przez Parę Prezydencją we współpracy z Lasami Państwowymi. Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że mogłyby wypełnić ponad tysiąc wagonów kolejowych. Kosztuje to blisko 20 mln zł. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu. A śmieci w lesie to nie tylko problem estetyczny.

Rozkładając się, często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, także tę pitną. To również zagrożenie dla zwierząt. Śmiertelnym niebezpieczeństwem może być dla nich plastikowa butelka czy pusta puszka po konserwie.
Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda - zaapelowała o sprzątanie lasów i zabieranie z nich śmieci. – Lasy to nasze wspólne dobro, odwdzięczmy się im za to, co nam dają – mówili, inaugurując akcję #sprzątaMY, 20 września br., w pobliżu Broku, w Puszczy Białej.
W odpowiedzi na zaproszenie, przedstawicieli Lasów Państwowych - współorganizatora akcji - z Nadleśnictwa Ciechanów, uczniowie klasy VII b, VII di, członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przyłączyli się do akcji i posprzątali, wraz ze swoimi wychowawcami Małgorzatą Nowakowska i Aldoną Chrząszcz, pobliski Las Śmieciński. W lesie czekali na nich pracownicy Nadleśnictwa - pani Maja Dygul-Nastaszyc, specjalista Służb Leśnych, pan Jacek Petrykowski, leśniczy Leśnictwa Rydzewo, pani Olga Obidzińska, p.o. głównego księgowego oraz pan Marcin. To właśnie on, rozpoczął akcję, sygnałami "Zbiórka" oraz "Powitanie" odegranymi na rogu myśliwskim. Uczestnicy usłyszeli również utwór, którego grą na rogu wsławił się Wojski w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza. Wielu rodziców oraz dziadków pamięta ten fragment:
,,Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypięty
Swój róg bawoli, długi, cętkowany, kręty
Jak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął,
Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął,
Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha
I do płuc wysłał cały zapas ducha.
I zagrał (…)”
Oficjalnego powitania dokonał pan Jacek Petrykowski, który poinformaował o zasadach prowadzenia akcji. Uczestników podzielono na pięć grup. Każda z nich otrzymała swojego opiekuna.
Warto było wybrać się do lasu na spacer w rękawiczkach na dłoniach i z workami na śmieci. Uczestnicy zebrali dziesięć worków śmieci!
Po sprzątaniu, był czas na odpoczynek przy ognisku i poczęstunek, który przygotowali pracownicy Nadleśnictwa.
Po pobycie młodzieży i dorosłych, las jest czysty, piękniejszy, przyjemniejszy dla ludzi i bezpieczniejszy dla zwierząt.
Dziękujemy Nadleśnictwu Ciechanów za wzorowo przygotowaną akcję i obiecujemy, że będziemy częściej sprzątać las, włączając się m.in. do akcji #zabierz5zlasu, którą przygotowali leśnicy.

 

Sprzątamy las- FILM

Fotorelacja w Galerii