logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

696820
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
825
1128
5448
16841
696820

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

 

 

Szanowni Rodzice.

Serdecznie zapraszam przedstawicieli trójek klasowych na zebranie Rady Rodziców, 

które odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godzinie 1700.

Przewodnicząca Rady Rodziców

                                                                                                                    Beata Kurek

 

 Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

ekoW Światowym Dniu Żywności, został zainaugurowany program edukacji ekologicznej „EkoMisja Nie Marnuję”. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów i nauczycieli, a także do rodziców i opiekunów. Honorowy patronat nad akcją objęła Minister Edukacji Narodowej. Założeniem programu jest przybliżenie młodym ludziom problemu marnowania żywności oraz pokazanie jego konsekwencji ekologicznych i społecznych.

Działania podjęte w ramach projektu będą służyły kształtowaniu szacunku do środowiska przyrodniczego, a także podnoszeniu świadomości w zakresie racjonalnego gospodarowania żywnością. Program został przygotowany przez Federację Polskich Banków Żywności. Do programu przystąpili uczniowie klas: 7 b, 6 ai, 6 di, 5 di i 3 b. Uczniowie, którzy wzięli udział w programie przystąpili do dwóch projektów: projekt "Klasa" (kl. 7 b, 6 di, 5 di i 3 b) oraz projekt "Szkolne Kluby Niemarnowania" (kl. 6 ai).
Uczniowie realizujący projekt "Klasa" mieli do opracowania 4 tematy projektowe:
I. - "Jak przekonać rówieśników, aby dbali o planetę. Dzieci/młodzież w trosce o planetę."
II. - "Nasza planeta za 100 lat, jeśli nic nie zmienimy."
III. - "Jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli już teraz zaczniemy o nią dbać?"
IV. - "Jakie działania może podjąć każdy z nas dla ratowania planety?"
Uczniowie i nauczyciele prowadzący (Marlena Wygocka, Anna Naworska, Maria Szpojankowska, Agata Tylińska, Aldona Chrząszcz, Danuta Romkowska) przed przystąpieniem do pracy spotkali się z przedstawicielem Banku Żywności w Ciechanowie, który zapoznał ich z projektem oraz podał wskazówki do działania. Uczniowie z każdej klasy podzieleni byli na 4 grupy i opracowywali jeden z wybranych tematów.
Podsumowanie tej części programu miało miejsce 13 czerwca 2019 r., podczas którego uczniowie prezentowali opracowane przez siebie projekty. Za pomocą plakatów, filmów i prezentacji multimedialnych przekazali zdobyta wiedzę kolegom i koleżankom ze szkoły.
Uczniowie klasy 6 ai, którzy przystąpili do projektu "Szkolne Kluby Niemarnowania" mieli za zadanie posiać do specjalnych pojemników przygotowane przez Bank Żywności w Ciechanowie nasiona rośliny oraz obserwować ich wzrost. Zakończenie tej części programu "EkoMisja Nie Marnuję" będzie miało miejsce we wrześniu 2019 r. Wówczas uczniowie dokonają podsumowania projektu.
Udział uczniów w programie był dla nich nowym i ciekawym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobyli i przekazali swoim kolegom zaprocentuje i chociaż w niewielkim stopniu zmniejszy się ilość marnowanej żywności. Projekt miał też na celu uświadomienie uczniom, że należy dbać o naszą planetę, o wszelkie jej zasoby: wodę, glebę, powietrze, rośliny czy zwierzęta, aby mogły z nich korzystać również następne pokolenia.

 

Więcej zdjęć na szkolnym FB