Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

ekoW Światowym Dniu Żywności, został zainaugurowany program edukacji ekologicznej „EkoMisja Nie Marnuję”. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów i nauczycieli, a także do rodziców i opiekunów. Honorowy patronat nad akcją objęła Minister Edukacji Narodowej. Założeniem programu jest przybliżenie młodym ludziom problemu marnowania żywności oraz pokazanie jego konsekwencji ekologicznych i społecznych.

Działania podjęte w ramach projektu będą służyły kształtowaniu szacunku do środowiska przyrodniczego, a także podnoszeniu świadomości w zakresie racjonalnego gospodarowania żywnością. Program został przygotowany przez Federację Polskich Banków Żywności. Do programu przystąpili uczniowie klas: 7 b, 6 ai, 6 di, 5 di i 3 b. Uczniowie, którzy wzięli udział w programie przystąpili do dwóch projektów: projekt "Klasa" (kl. 7 b, 6 di, 5 di i 3 b) oraz projekt "Szkolne Kluby Niemarnowania" (kl. 6 ai).
Uczniowie realizujący projekt "Klasa" mieli do opracowania 4 tematy projektowe:
I. - "Jak przekonać rówieśników, aby dbali o planetę. Dzieci/młodzież w trosce o planetę."
II. - "Nasza planeta za 100 lat, jeśli nic nie zmienimy."
III. - "Jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli już teraz zaczniemy o nią dbać?"
IV. - "Jakie działania może podjąć każdy z nas dla ratowania planety?"
Uczniowie i nauczyciele prowadzący (Marlena Wygocka, Anna Naworska, Maria Szpojankowska, Agata Tylińska, Aldona Chrząszcz, Danuta Romkowska) przed przystąpieniem do pracy spotkali się z przedstawicielem Banku Żywności w Ciechanowie, który zapoznał ich z projektem oraz podał wskazówki do działania. Uczniowie z każdej klasy podzieleni byli na 4 grupy i opracowywali jeden z wybranych tematów.
Podsumowanie tej części programu miało miejsce 13 czerwca 2019 r., podczas którego uczniowie prezentowali opracowane przez siebie projekty. Za pomocą plakatów, filmów i prezentacji multimedialnych przekazali zdobyta wiedzę kolegom i koleżankom ze szkoły.
Uczniowie klasy 6 ai, którzy przystąpili do projektu "Szkolne Kluby Niemarnowania" mieli za zadanie posiać do specjalnych pojemników przygotowane przez Bank Żywności w Ciechanowie nasiona rośliny oraz obserwować ich wzrost. Zakończenie tej części programu "EkoMisja Nie Marnuję" będzie miało miejsce we wrześniu 2019 r. Wówczas uczniowie dokonają podsumowania projektu.
Udział uczniów w programie był dla nich nowym i ciekawym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobyli i przekazali swoim kolegom zaprocentuje i chociaż w niewielkim stopniu zmniejszy się ilość marnowanej żywności. Projekt miał też na celu uświadomienie uczniom, że należy dbać o naszą planetę, o wszelkie jej zasoby: wodę, glebę, powietrze, rośliny czy zwierzęta, aby mogły z nich korzystać również następne pokolenia.

Więcej zdjęć na szkolnym FB