Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

Szanowni Rodzice.

Serdecznie zapraszam przedstawicieli trójek klasowych na zebranie Rady Rodziców,

które odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godzinie 1700.

Przewodnicząca Rady Rodziców

Beata Kurek

badanie kregoslupa

Uczennice przez czły rok szkolny uczestniczyły w projekcie poprawy stanu zdrowia w zakresie chorób kręgosłupa
Uczennice klasy VI b - Ala Bastkowska, Dominika Łuczak, Amelka Tańska i Magda Smolińska - od września 2018 r. do czerwca 2019 r., uczestniczyły w bezpłatnym projekcie "Poprawa stanu zdrowia w zakresie chorób kręgosłupa wśród dzieci z klas I - VI z terenu powiatów: ciechanowskiego i mławskiego", zarekomendowanym przez wychowawcę, a objętym patrornatem Urzędu Miasta Ciechanów.

Projekt prowadzili przedstawiciele Arnika Centrum Medyczne i Fundacja ProEdoo. Wsparcie obejmowało m.in. opiekę medyczną i fizjoterapeutyczną, warsztaty edukacyjne dla dzieci i ich rodziców, zajęcia sportowe (gimnastyka korekcyjna oraz zajęcia na basenie z fizjoterapeutami, indywidualne zabiegi fizjoterapeutyczne). Uczennice i rodzice są bardzo zadowoleni z udziału w tym projekcie.
Dominika napisała: Udział w tym projekcie uświadomił mi jak ważne jest dbanie o kręgosłup. Podczas szkoleń i warsztatów poznałam wiele ćwiczeń, które pomagają mi dbać o kręgosłup. Dowiedziałam się jak prawidłowo siedzieć, jak podnosić ciężkie przedmioty, aby nie obciążać kręgosłupa. Dzięki zajęciom na basenie poprawiłam swoje umiejętności pływackie.
Ali, podczas projektu, najbardziej podobały się zajęcia, które odbywały się w formie zabawy, np. kto szybciej, kto dokładniej. Z samych zajęć czerpała radość, ponieważ sport i wysiłek uwalniały z niej nadmiar energii. Fajne było to, że miała możliwość skorzystania z sali rehabilitacyjnej, masażu, kinezyterapi, ćwiczenia na piłkach, z ciężarkami, podwieszanie na linkach. Z kolei dla mamy Ali, ważna była możliwość skorzystania z wiedzy fizjoterapeutów i rehabilitantów. W jej ocenie - program przygotowany był bardzo dobrze, profesjonalnie, osoby prowadzące kontaktowe, chętnie dzieliły się swoją wiedzą. Jeżeli program będzie kontynuowany, poleca serdecznie dzieciakom.
Dominka napisała: Udział w tym projekcie uświadomił mi jak ważne jest dbanie o kręgosłup. Podczas szkoleń i warsztatów poznałam wiele ćwiczeń, które pomagają mi dbać o kręgosłup. Dowiedziałam się jak prawidłowo siedzieć, jak podnosić ciężkie przedmioty, aby nie obciążać kręgosłupa. Zajęcia na basenie poprawiły moje umiejętności pływackie.
Magda z kolei nauczyła się kontrolowania prostych pleców. Uświadomiła sobie , że pływanie to nie tylko przyjemność, ale rehabilitacja dla pleców. Amelka potwierdziła zdanie klasowych koleżanek. Dziękujemy za możliwość udziału w programie.

badanie kregoslupa