logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

620906
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
495
1492
1987
24921
620906

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

 Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

zawody matW roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas IV-VII naszej szkoły brali udział w 3. edycji "Zawodów Matematycznych" realizowanych w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki "Projektowanie pracy z uczniem uzdolnionym matematycznie".

Organizatorem zawodów było Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie. Celem konkursu jest rozbudzenie i rozwijanie wrodzonego "zmysłu matematycznego" każdego ucznia oraz stwarzanie sytuacji pobudzających do twórczego myślenia.

Po dwóch etapach szkolnych, które odbyły się 14 grudnia 2018 r. i 15 marca 2019 r. i podliczeniu punktów za rozwiązane zadania w klasyfikacji indywidualnej w   poszczególnych kategoriach miejsca zajęli:

w kategorii klas czwartych:

I miejse: Maja Mańkowska z kl. 4 ai

w kategorii klas piątych:

I miejsce: Zofia Nicman z kl. 5 b

II miejsce: Karolina Filipowicz z kl. 5 b

                   Kinga Grabowska z kl. 5 c                

                   Szymon Grzywiński z kl. 5 c

                   Jakub Lisowski z kl. 5 c

                   Szymon Napiórkowski z kl. 5 di

                   Szymon Wachowicz z kl. 5 di

III miejsce: Michalina Kaliszewska z kl. 5 c

                  Julia Wysocka z kl. 5 c

                   Julia Makos z kl. 5 di

w kategorii klas szóstych:

I miejsce - Marta Nasierowska z kl. 6 di

II miejsce - Jakub Kwiatkowski z kl. 6 b

III miejsce - Oskar Jurkowski z kl. 6 b

   Wyróżnienia otrzymali: Karol Wojciechowski z kl. 5 a, Antoni Parólski z kl. 5 c, Amelia Tańska z kl. 6 b i Szymon Krośnicki z kl. 6 di

   Opiekunami uczniów z poszczególnych klas były:

klasa 4 ai - pani Joanna Gałązka (wcześniej pani Hanna Serbista)

klasa 5 ai - pani Iwona Kowalska

klasa 5 b - pani Iwona Kowalska

klasa 5c - pani Elżbieta Czajkowska

klasa 5 di - pani Elżbieta Czajkowska

klasa 6 b - pani Elżbieta Czajkowska

klasa 6 di - pani Elżbieta Kamińska

   W dniu 12 czerwca 2019 r. w siedzibie MSCDN odbyły się zawody zespołowe, podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów. W rozgrywkach uczestniczyło 58 uczniów – pasjonatów matematyki, w tym 3. uczennice naszej szkoły: Maja Mańkowska z klasy 4 ai, Zosia Nicman oraz Karolina Filipowicz z klasy 5 b (Marta Nasierowska z kl. 6 di była nieobecna z powodu choroby) oraz 13 nauczycieli biorących udział w sieci współpracy z 11 szkół z pięciu powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, przasnyskiego, żuromińskiego i pułtuskiego. Naszą szołę reprezentowala szkolna koordynatorka projektu pani Joanna Gałązka.

   Zawody miały charakter rozgrywek drużynowych. Skład zespołów wyłoniono losowo, różnicując je pod względem wiekowym. Każda z drużyn miała do wykonania jedenaście zadań. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu matematyki w takich konkurencjach jak Pociąg zadaniowy, Prawda czy fałsz oraz FlipQuiz Decyduj i rozwiązuj. Sprawdzili swoje logiczne myślenie mierząc się Zagadkami zapałczanymi, Rebusami matematycznymi i Kolorowym sudoku. Wyobraźnię przestrzenną ćwiczyli układając zadane figury z klocków BIO i GEO oraz budując piankowe sześciany. W konkurencji Bieg z tabliczką mnożenia pokazali, że nie tylko znają tabliczkę mnożenia, ale również dobrze biegają. Sprawdzali, licząc i ważąc, ile kostek cukru mieści się w jogurtach i napojach mlecznych przez nich spożywanych. Badali, przesypywali, mierzyli i obliczali objętość brył. Za przygotowanie zadań konkursowych odpowiedzialni byli nauczyciele matematyki, uczestnicy sieci współpracy.

   Wszystkie zespoły z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały postawione przed nimi zadania, a ich dobór mobilizował drużyny do efektywnej współpracy. Podsumowując zawody wyłoniono zdobywców I, II i III miejsc w klasyfikacji drużynowej. Radość z podejmowania wysiłku umysłowego, wspólna praca i elementy rywalizacji przyniosły uczestnikom satysfakcję i zadowolenie. Organizacja konkursu potwierdziła potrzebę kolejnych edycji, by wspierać uzdolnienia matematyczne uczniów oraz angażować nauczycieli do poszerzania oferty edukacyjnej.

   Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Dziękujemy opiekunom uczniów za przygotowanie do konkursu.

Szkolni organizatorzy konkursu Joanna Gałązka i Elżbieta Kamińska