620906
1987
620906

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

zawody matW roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas IV-VII naszej szkoły brali udział w 3. edycji "Zawodów Matematycznych" realizowanych w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki "Projektowanie pracy z uczniem uzdolnionym matematycznie".

Organizatorem zawodów było Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie. Celem konkursu jest rozbudzenie i rozwijanie wrodzonego "zmysłu matematycznego" każdego ucznia oraz stwarzanie sytuacji pobudzających do twórczego myślenia.

Po dwóch etapach szkolnych, które odbyły się 14 grudnia 2018 r. i 15 marca 2019 r. i podliczeniu punktów za rozwiązane zadania w klasyfikacji indywidualnej w   poszczególnych kategoriach miejsca zajęli:

w kategorii klas czwartych:

I miejse: Maja Mańkowska z kl. 4 ai

w kategorii klas piątych:

I miejsce: Zofia Nicman z kl. 5 b

II miejsce: Karolina Filipowicz z kl. 5 b

Kinga Grabowska z kl. 5 c

Szymon Grzywiński z kl. 5 c

Jakub Lisowski z kl. 5 c

Szymon Napiórkowski z kl. 5 di

Szymon Wachowicz z kl. 5 di

III miejsce: Michalina Kaliszewska z kl. 5 c

Julia Wysocka z kl. 5 c

Julia Makos z kl. 5 di

w kategorii klas szóstych:

I miejsce - Marta Nasierowska z kl. 6 di

II miejsce - Jakub Kwiatkowski z kl. 6 b

III miejsce - Oskar Jurkowski z kl. 6 b

Wyróżnienia otrzymali: Karol Wojciechowski z kl. 5 a, Antoni Parólski z kl. 5 c, Amelia Tańska z kl. 6 b i Szymon Krośnicki z kl. 6 di

Opiekunami uczniów z poszczególnych klas były:

klasa 4 ai - pani Joanna Gałązka (wcześniej pani Hanna Serbista)

klasa 5 ai - pani Iwona Kowalska

klasa 5 b - pani Iwona Kowalska

klasa 5c - pani Elżbieta Czajkowska

klasa 5 di - pani Elżbieta Czajkowska

klasa 6 b - pani Elżbieta Czajkowska

klasa 6 di - pani Elżbieta Kamińska

W dniu 12 czerwca 2019 r. w siedzibie MSCDN odbyły się zawody zespołowe, podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów. W rozgrywkach uczestniczyło 58 uczniów – pasjonatów matematyki, w tym 3. uczennice naszej szkoły: Maja Mańkowska z klasy 4 ai, Zosia Nicman oraz Karolina Filipowicz z klasy 5 b (Marta Nasierowska z kl. 6 di była nieobecna z powodu choroby) oraz 13 nauczycieli biorących udział w sieci współpracy z 11 szkół z pięciu powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, przasnyskiego, żuromińskiego i pułtuskiego. Naszą szołę reprezentowala szkolna koordynatorka projektu pani Joanna Gałązka.

Zawody miały charakter rozgrywek drużynowych. Skład zespołów wyłoniono losowo, różnicując je pod względem wiekowym. Każda z drużyn miała do wykonania jedenaście zadań. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu matematyki w takich konkurencjach jak Pociąg zadaniowy, Prawda czy fałsz oraz FlipQuiz Decyduj i rozwiązuj. Sprawdzili swoje logiczne myślenie mierząc się Zagadkami zapałczanymi, Rebusami matematycznymi i Kolorowym sudoku. Wyobraźnię przestrzenną ćwiczyli układając zadane figury z klocków BIO i GEO oraz budując piankowe sześciany. W konkurencji Bieg z tabliczką mnożenia pokazali, że nie tylko znają tabliczkę mnożenia, ale również dobrze biegają. Sprawdzali, licząc i ważąc, ile kostek cukru mieści się w jogurtach i napojach mlecznych przez nich spożywanych. Badali, przesypywali, mierzyli i obliczali objętość brył. Za przygotowanie zadań konkursowych odpowiedzialni byli nauczyciele matematyki, uczestnicy sieci współpracy.

Wszystkie zespoły z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały postawione przed nimi zadania, a ich dobór mobilizował drużyny do efektywnej współpracy. Podsumowując zawody wyłoniono zdobywców I, II i III miejsc w klasyfikacji drużynowej. Radość z podejmowania wysiłku umysłowego, wspólna praca i elementy rywalizacji przyniosły uczestnikom satysfakcję i zadowolenie. Organizacja konkursu potwierdziła potrzebę kolejnych edycji, by wspierać uzdolnienia matematyczne uczniów oraz angażować nauczycieli do poszerzania oferty edukacyjnej.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Dziękujemy opiekunom uczniów za przygotowanie do konkursu.

Szkolni organizatorzy konkursu Joanna Gałązka i Elżbieta Kamińska