620794
620794

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności - Krasiniak 2019. Jej współorganizatorem było "Stowarzyszenie Irydion". Uczniowie 8 klas szkół podstawowych i 3 klas gimnazjum mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie z języka angielskiego, nauk humanistycznych, nauk ścisłych oraz nauk przyrodniczych. 11 maja br., w czasie dnia otwartego w Krasiniaku, ogłoszono wyniki olimpiad interdyscyplinarnych. Zadania nie należały do najłatwiejszych, ale nasi uczniowie poradzili sobie doskonale.

Największy sukces odniósł Szymon Mydlarz z klasy 8 b, który zajął II miejsce zarówno w Powiatowej Olimpiadzie Umysłów Ścisłych, jak i w Powiatowej Olimpiadzie Przyrodniczej. Anna Wysocka z klasy 8 c zajęła I miejsce w kategorii Powiatowa Olimpiada Przyrodnicza. Natomiast Łukasz Borkowski z klasy 8 c zajął II miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Humanistycznej. Olimpiada Humanistyczna obejmowała zadania z języka polskiego, historii oraz WOS-u. W przypadku Olimpiady Umysłów Ścisłych liczyła się umiejętność logicznego myślenia oraz znajomość wzorów matematycznych i fizycznych. Olimpiada Przyrodnicza oparta była na zadaniach z biologii, chemii, geografii oraz teoretycznej wiedzy z zakresu fizyki. To sukces uczniów, ale niewątpliwie duży udział w nim mieli nauczyciele przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych i matematyki, uczących Szymona, Anię i Łukasza. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności, a nauczycielom dziękujemy za ich pracę. Wszystkim życzymy kolejnych sukcesów!

zdjęcie Ania Wysocka