logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

586633
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
526
794
3075
17844
586633

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

zobacz nasze wiadomości22

Sadzenie roślin w szkolnym ogrodzieW dniach 24 marca do 31 marca w ramach projektu Erasmus+ „From the Past to the Future” uczennice naszej szkoły: Karolina Królikowska, Dominika Czernik, Dominika Łuczak, Marysia Smoleńska, Joanna Wardziak i Katarzyna Burszewska wraz z nauczycielami Panem Patrykiem Wądołowskim, Panią Marzeną Czekałowską oraz Panią Dyrektor Aldoną Krzywicką, uczestniczyli w wymianie międzynarodowej w Sineu na Majorce. Tym razem rolę gospodarza pełniła szkoła IES Sineu oraz nauczyciele biorący udział w projekcie.

Do Sineu przybyliśmy 24 marca w niedzielę. Ten dzień nasi uczniowie spędzili ze swoimi partnerami ze szkoły w Sineu oraz ich rodzinami.W poniedziałek, 24 marca nauczyciele i uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjnych- Ice Breakers. Po zajęciach udaliśmy się do majątku Son Real, położonego na terenie parku. Zwiedzaliśmy Nekropolia, w których pierwszych pochówków prominentnych osób a także wojowników dokonano w VII w p.n.e. Jest to miejsce, w którym nadal intensywnie są prowadzone prace archeologiczne. Następnie udaliśmy się na długi spacer brzegiem morza do miejscowości Son Serra de Marina.

We wtorek 26 marca wzięliśmy udział w warsztatach na temat „Strategie i działania na rzecz ograniczenia rasizmu i uprzedzeń”. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy zajęciach z tańca ludowego. Po południu odbyły się warsztaty artystyczne na temat „Różnice i podobieństwa między krajami uczestniczącymi w projekcie”. Był to kolaż artystyczny wykonany wspólnie przez uczniów z Rumunii, Hiszpanii, Turcji i Polski. Największym wyzwaniem tego dnia były warsztaty z fotografii , pod tytułem „Jumpology”, w którym uczestnicy mieli wykonać swoje zdjęcie w ruchu, skacząc. Nie zabrakło też aktywności fizycznej. Na hali sportowej i boisku szkolnym, zorganizowano mecz koszykówki ze szkolną drużyną IES Sineu pod okiem profesjonalnych trenerów.

W środę 27 marca odbył się konkurs na najlepszy esej na temat „Tolerancja”. Zwycięski esej został napisany przez uczestniczkę z Turcji. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w seminarium, przeprowadzonym przez Victora E. Uwagba- „Equally Different or Differently Equal”. Po seminarium, wspólnie udaliśmy się do szkolnego ogrodu, żeby posadzić rośliny na pamiątkę naszego spotkania. Resztę dnia spędziliśmy zwiedzając Sineu z przewodnikiem. Odwiedziliśmy również burmistrza miasta Sineu i zabytkowy Ratusz.

W czwartek 28 marca pojechaliśmy do Palma de Mallorca. W planie wycieczki znalazły się:

  1. Katedra La Seu, która była budowana przez prawie 400 lat i jest jedną z najwyższych katedr w Europie, a jej architektem był Antoni Gaudi.
  2. Wizyta w Consolat de Mar, który jest siedzibą rządu Balearów
  3. Zwiedzanie Castell de Bellver -zamku, który uchodzi za jedną z ważniejszych warowni w średniowiecznej Europie
  4. Siedziba rządu Balearów i Parlament

W piątek 28 marca nauczyciele wzięli udział w obradach przy okrągłym stole na temat „Ograniczenia przejawów rasizmu i uprzedzeń w edukacji i społeczeństwie”. Po zakończonej debacie,wszyscy uczestnicy udali się do Colonia de Sant Jordi, skąd połyneliśmy na wyspę Cabrera. Cabrera w całości jest Parkiem Narodowym, w którym żyje około 150 gatunków ptaków oraz 80% gatunków jaszczurek, występujących na wyspach. Po powrocie z Cabrery, w szkole IES Sineu odbyły się rozgrywki ligii koszykarskiej dla wszystkich uczestników.

Nie zabrakło też Polskiego akcentu. W sobotę nasza grupa udała się do Valldemossa, niewielkiej miejscowości wśród gór Sierra Tramuntana. Międzynarodową sławę miasteczku Valldemossa przyniósł zimowy pobyt w latach 1838-39 Fryderyka Chopina i francuskiej pisarki George Sand, jeden z najciekawszych romansów XIX wieku. W pomieszczeniach kościoła Kartuzów w Valldemosa, w którym rezydował Fryderyk Chopin, ukończył tworzenie jednych ze swoich najsłynniejszych preludiów (Preludia op.28).

Pobyt w IES Sinue obfitował w wiele ciekawych, profesjonalnie przygotowanych warsztatów poruszających niezwykle ważne kwestie tolerancji, walki z uprzedzeniami i rasizmem oraz wspólnie podejmowanych działań, w celu minimalizacji negatywnych zachowań. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, nie tylko ze względu na piękno krajobrazu ale ważnych z punktu widzenia historii, która ukształtowała współczesnych mieszkańców Majorki. Jesteśmy pełni podziwu dla profesjonalizmu, gościnności oraz niezwykłej energii wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie tej 4 wymiany w IES Sineu.

Fotorelacja w Galerii