Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

DEN

Dzień 14 października 2019 r. jest dniem wolnym.

Uroczystości związane z DEN będą obchodzone 15 października (wtorek) w trakcie zajęć.

MR 1   Ekozespół Szkolnego Koła LOP uczestniczy w V edycji konkursu ekologicznego "MISTRZ RECYKLINGU MAKS PORZĄDKUJE ODPADY". Organizatorem Konkursu jest Fundacja CHLOROFIL z siedzibą w Warszawie. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Na początku, pani Małgorzata Nowakowska - szkolny promotor, opiekun szkolnego koła LOP, przeprowadziła lekcję, podczas której przekazała uczniom niezbędną wiedzę i zapoznała uczestników z grami edukacyjnymi "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady", "Lider Elektrorecyklingu" i "Kultura segregacji". Gry znajdują się na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ważna jest selektywna zbiórka odpadów, i dlaczego świat wciąż szuka nowych rozwiązań dla recykligu oraz dlaczego coraz więcej przedmiotów projektuje się w tzw. cyklu zamkniętym. Następnie wypełnili wspólnie formularz pytań zamkniętych. Nauczycielka poinformowała uczniów o pytaniach otwartych i ustalono termin ich wykonania. Odpowiedzi na nie były opracowane samodzielnie - w różnych formach - indywidualnie lub zespołowo. Julia Pajewska, Agata Piętka i Filip Wudarski z klasy V ai oraz Karolina Filipowicz z klasy V b, wybrali pięć przedmiotów nadających się do recyklingu - puszkę, butelki - plastikową i szklaną, karton, ogryzek i wytłumaczyli, jak będzie przebiegał ich recykling, i co powstanie w jego wyniku. Agata dodatkowo przygotowała prezentację pptx. pt. "Odpady". Julia, Agata i Filip nakręcili film mp4 na temat zasady 3R (Reduce, Reuse, Recycle), spolszczonej zasady 3U (Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj ponownieUtylizuj - oddaj do odzysku). Filip Nastaszyc z klasy V c wykonał prezentację pptx nt. "Dlaczego walczymy z plastikiem, czyli tworzywami sztucznymi w morzach i oceanach?" Filip z kolegą z klasy - Olkiem Jakimiec zaprojektowali w technice twórczego recyklingu (Recycl-art) postać nowoczesnego robota do pomocy w domu o imieniu Recyk, który po zakończeniu użytkowania będzie nadawał się do recyklingu. Opisali też jakich materiałów i surowców użyli, i dlaczego. Ostatnie zadanie, w postaci prezentacji pptx, na temat znaczenia magnezu w organizmie człowieka i zastosowaniu magnesu we współczesnej technice, opracował Bartosz Kowalak z klasy V b. Wyniki Konkursu zostaną umieszczona na Stronie Konkursowej najpóźniej w dniu 30 czerwca 2019 r. Dziękujemy wszystkim cżłonkom zespołu i ich najbliższym za zaangażowanie, kreatywność i konstruktywną współpracę. Prezentujemy wytwory pracy członków zespołu:

- zdjęcia plakatów z przebiegiem recyklingu - biomasy (ogryzek), metalu (puszka), szkła (butelka), plastiku (butelka) i papieru (karton)

- prezentacja pptx nt. "Odpady"

- film mp4 nt. "Co to jest zasada 3R?"

- prezentacja pptx nt. "Dlaczego walczymy z plastikiem, czyli tworzywami sztucznymi w morzach i oceanach?"

- prezentacja pptx nt. "Jakie znaczenie ma magnez w organizmie człowieka, a jakie zastosowanie we współczesnej technice?"

Pozostało nam tylko cierpliwie czekać na wyniki konkursu!

Czym jest zasada 3R- film uczniów z kl. 5a

Prezentacja uczennicy kl. 5a nt. "Odpadów"

Magnez vs. magnes- prezentacja ucznia z kl. 5b

Robot Recyk