logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

1231483
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
1565
2837
7049
52270
1231483

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: b.duch@obslugarodo.pl

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

„Regulamin zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, uczniom, personelowi szkoły, rodzicom dzieci, opiekunom i osobom trzecim podczas pobytu i organizacji zajęć dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczych w sytuacji funkcjonującego w Polsce stanu epidemicznego związanego Covid-19 w roku szkolnym 2020/2021 — wariant „A”

dla strefy zagrożenia zielonej”  

 

 

Bezpieczny powrót do szkoły uczniowie 1        Bezpieczny powrót do szkoły rodzice 1

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej. 

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

 

Z wyrazami szacunku

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

 

Załączniki:

2020.08.21_Aplikacja ProteGo Safe - wspólny list MEN i GIS

2020.08.21_ProteGo Safe_list MEN i GIS

2020.08.18_ProteGo Safe_list MEN i GIS

  

 

Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

 

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

MR 1   Ekozespół Szkolnego Koła LOP uczestniczy w V edycji konkursu ekologicznego "MISTRZ RECYKLINGU MAKS PORZĄDKUJE ODPADY". Organizatorem Konkursu jest Fundacja CHLOROFIL z siedzibą w Warszawie. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

   Na początku, pani Małgorzata Nowakowska - szkolny promotor, opiekun szkolnego koła LOP, przeprowadziła lekcję, podczas której przekazała uczniom niezbędną wiedzę i zapoznała uczestników z grami edukacyjnymi "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady", "Lider Elektrorecyklingu" i "Kultura segregacji". Gry znajdują się na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ważna jest selektywna zbiórka odpadów, i dlaczego świat wciąż szuka nowych rozwiązań dla recykligu oraz dlaczego coraz więcej przedmiotów projektuje się w tzw. cyklu zamkniętym. Następnie wypełnili wspólnie formularz pytań zamkniętych. Nauczycielka poinformowała uczniów o pytaniach otwartych i ustalono termin ich wykonania. Odpowiedzi na nie były opracowane samodzielnie - w różnych formach - indywidualnie lub zespołowo. Julia Pajewska, Agata Piętka i Filip Wudarski z klasy V ai oraz Karolina Filipowicz z klasy V b, wybrali pięć przedmiotów nadających się do recyklingu - puszkę, butelki - plastikową i szklaną, karton, ogryzek i wytłumaczyli, jak będzie przebiegał ich recykling, i co powstanie w jego wyniku. Agata dodatkowo przygotowała prezentację pptx. pt. "Odpady". Julia, Agata i Filip nakręcili film mp4 na temat zasady 3R (Reduce, Reuse, Recycle), spolszczonej zasady 3U (Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj ponownieUtylizuj - oddaj do odzysku). Filip Nastaszyc z klasy V c wykonał prezentację pptx nt. "Dlaczego walczymy z plastikiem, czyli tworzywami sztucznymi w morzach i oceanach?" Filip z kolegą z klasy - Olkiem Jakimiec zaprojektowali w technice twórczego recyklingu (Recycl-art) postać nowoczesnego robota do pomocy w domu o imieniu Recyk, który po zakończeniu użytkowania będzie nadawał się do recyklingu. Opisali też jakich materiałów i surowców użyli, i dlaczego. Ostatnie zadanie, w postaci prezentacji pptx, na temat znaczenia magnezu w organizmie człowieka i zastosowaniu magnesu we współczesnej technice, opracował Bartosz Kowalak z klasy V b. Wyniki Konkursu zostaną umieszczona na Stronie Konkursowej najpóźniej w dniu 30 czerwca 2019 r. Dziękujemy wszystkim cżłonkom zespołu i ich najbliższym za zaangażowanie, kreatywność i konstruktywną współpracę. Prezentujemy wytwory pracy członków zespołu:

- zdjęcia plakatów z przebiegiem recyklingu - biomasy (ogryzek), metalu (puszka), szkła (butelka), plastiku (butelka) i papieru (karton)

- prezentacja pptx nt. "Odpady"

- film mp4 nt. "Co to jest zasada 3R?"

- prezentacja pptx nt. "Dlaczego walczymy z plastikiem, czyli tworzywami sztucznymi w morzach i oceanach?"

- prezentacja pptx nt. "Jakie znaczenie ma magnez w organizmie człowieka, a jakie zastosowanie we współczesnej technice?"

Pozostało nam tylko cierpliwie czekać na wyniki konkursu!

Czym jest zasada 3R- film uczniów z kl. 5a

Prezentacja uczennicy kl. 5a nt. "Odpadów"

Magnez vs. magnes- prezentacja ucznia z kl. 5b

Robot Recyk

 

FOTORELACJA W GALERII