logo_bip.gif

Logowanie

Odwiedziło nas już:

485873
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
4
1241
4128
16402
485873

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Szanowni Rodzice,

obawy środowiska nauczycielskiego potwierdziły się. Dwie organizacje związkowe: Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych nie podpisały porozumienia. Ogłoszono bezterminowy ogólnopolski strajk począwszy od dnia 8 kwietnia 2019r., do którego przystąpili nauczyciele naszej szkoły. W zaistniałej sytuacji niemożliwe będzie planowe funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie. Uprzejmie proszę Państwa Rodziców o zorganizowanie opieki dla uczniów. W szkole w dniach od 8 do 9 kwietnia 2019r. będą odbywać się jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

W przypadku zakończenia strajku nauczycieli zostaniecie Państwo natychmiast powiadomieni przez dziennik Librus. Stosowna informacja zostanie umieszczona na stronie internetowej. Informuję jednocześnie, że jako dyrektor szkoły dołożę wszelkich starań, by egzaminy gimnazjalne w dniach 10-12 kwietnia 2019r. oraz egzaminy ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietnia 2019r. odbyły się według przewidzianego harmonogramu i bez zakłóceń.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami (dni do dyspozycji dyrektora) uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w dniach 10-12 kwietnia 2019r. i 15-17 kwietnia 2019r. nie mają zajęć dydaktycznych na czas trwania egzaminów.

                                                                                Z poważaniem

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Aldona Krzywicka

 

 

zobacz nasze wiadomości22

MR 1   Ekozespół Szkolnego Koła LOP uczestniczy w V edycji konkursu ekologicznego "MISTRZ RECYKLINGU MAKS PORZĄDKUJE ODPADY". Organizatorem Konkursu jest Fundacja CHLOROFIL z siedzibą w Warszawie. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

   Na początku, pani Małgorzata Nowakowska - szkolny promotor, opiekun szkolnego koła LOP, przeprowadziła lekcję, podczas której przekazała uczniom niezbędną wiedzę i zapoznała uczestników z grami edukacyjnymi "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady", "Lider Elektrorecyklingu" i "Kultura segregacji". Gry znajdują się na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ważna jest selektywna zbiórka odpadów, i dlaczego świat wciąż szuka nowych rozwiązań dla recykligu oraz dlaczego coraz więcej przedmiotów projektuje się w tzw. cyklu zamkniętym. Następnie wypełnili wspólnie formularz pytań zamkniętych. Nauczycielka poinformowała uczniów o pytaniach otwartych i ustalono termin ich wykonania. Odpowiedzi na nie były opracowane samodzielnie - w różnych formach - indywidualnie lub zespołowo. Julia Pajewska, Agata Piętka i Filip Wudarski z klasy V ai oraz Karolina Filipowicz z klasy V b, wybrali pięć przedmiotów nadających się do recyklingu - puszkę, butelki - plastikową i szklaną, karton, ogryzek i wytłumaczyli, jak będzie przebiegał ich recykling, i co powstanie w jego wyniku. Agata dodatkowo przygotowała prezentację pptx. pt. "Odpady". Julia, Agata i Filip nakręcili film mp4 na temat zasady 3R (Reduce, Reuse, Recycle), spolszczonej zasady 3U (Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj ponownieUtylizuj - oddaj do odzysku). Filip Nastaszyc z klasy V c wykonał prezentację pptx nt. "Dlaczego walczymy z plastikiem, czyli tworzywami sztucznymi w morzach i oceanach?" Filip z kolegą z klasy - Olkiem Jakimiec zaprojektowali w technice twórczego recyklingu (Recycl-art) postać nowoczesnego robota do pomocy w domu o imieniu Recyk, który po zakończeniu użytkowania będzie nadawał się do recyklingu. Opisali też jakich materiałów i surowców użyli, i dlaczego. Ostatnie zadanie, w postaci prezentacji pptx, na temat znaczenia magnezu w organizmie człowieka i zastosowaniu magnesu we współczesnej technice, opracował Bartosz Kowalak z klasy V b. Wyniki Konkursu zostaną umieszczona na Stronie Konkursowej najpóźniej w dniu 30 czerwca 2019 r. Dziękujemy wszystkim cżłonkom zespołu i ich najbliższym za zaangażowanie, kreatywność i konstruktywną współpracę. Prezentujemy wytwory pracy członków zespołu:

- zdjęcia plakatów z przebiegiem recyklingu - biomasy (ogryzek), metalu (puszka), szkła (butelka), plastiku (butelka) i papieru (karton)

- prezentacja pptx nt. "Odpady"

- film mp4 nt. "Co to jest zasada 3R?"

- prezentacja pptx nt. "Dlaczego walczymy z plastikiem, czyli tworzywami sztucznymi w morzach i oceanach?"

- prezentacja pptx nt. "Jakie znaczenie ma magnez w organizmie człowieka, a jakie zastosowanie we współczesnej technice?"

Pozostało nam tylko cierpliwie czekać na wyniki konkursu!

Czym jest zasada 3R- film uczniów z kl. 5a

Prezentacja uczennicy kl. 5a nt. "Odpadów"

Magnez vs. magnes- prezentacja ucznia z kl. 5b

Robot Recyk

 

FOTORELACJA W GALERII