Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

Szanowni Rodzice,

obawy środowiska nauczycielskiego potwierdziły się. Dwie organizacje związkowe: Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych nie podpisały porozumienia. Ogłoszono bezterminowy ogólnopolski strajk począwszy od dnia 8 kwietnia 2019r., do którego przystąpili nauczyciele naszej szkoły. W zaistniałej sytuacji niemożliwe będzie planowe funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie. Uprzejmie proszę Państwa Rodziców o zorganizowanie opieki dla uczniów. W szkole w dniach od 8 do 9 kwietnia 2019r. będą odbywać się jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

W przypadku zakończenia strajku nauczycieli zostaniecie Państwo natychmiast powiadomieni przez dziennik Librus. Stosowna informacja zostanie umieszczona na stronie internetowej. Informuję jednocześnie, że jako dyrektor szkoły dołożę wszelkich starań, by egzaminy gimnazjalne w dniach 10-12 kwietnia 2019r. oraz egzaminy ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietnia 2019r. odbyły się według przewidzianego harmonogramu i bez zakłóceń.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami (dni do dyspozycji dyrektora) uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w dniach 10-12 kwietnia 2019r. i 15-17 kwietnia 2019r. nie mają zajęć dydaktycznych na czas trwania egzaminów.

Aldona Krzywicka

IMG 20190328 102016W dniu 28 marca 2019r. odbyła się w naszej szkole „żywa lekcja przyrody”, którą przeprowadzili pani Barbara Czuber i pan Jarosław Rejmer z firmy „Modliszka” z Torunia. Państwo są właścicielami kolekcji egzotycznych zwierząt różnych gatunków.
Państwo Barbara i Jarosław po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę. Pomysłowi, aby gościć z wystawą w szkole przyświecała idea rozbudzenia i zaspokojenia ciekawości dzieci światem przyrody.
Uczestnicy wystawy oglądali: kameleony, gekony, modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany oraz pająki i skorpiony. Uczniowie mieli również możliwość zakupienia patyczaka lub straszyka do domowej hodowli.
Uczniowie klas IV – VIII i III gimnazjum w czasie odbytych zajęć dowiedzieli się od prowadzących najważniejszych informacji na temat życia poszczególnych okazów, sposobów odżywiania, możliwości kamuflażu i przystosowań zwierząt do funkcjonowania w naturalnym środowisku oraz wielu ciekawostek z nimi związanych. Każdy zwiedzający wystawę i uczestniczący w lekcji mógł przyjrzeć się warunkom w jakich hodowane są zwierzęta i zauważyć, że powinny być one zbliżone do naturalnego środowiska. Mamy nadzieję, że wszyscy kupujący patyczaki i straszyki uczniowie będą o tym pamiętać.
Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość zobaczenia z bliskiej odległości wszystkich zgromadzonych zwierząt, a nawet potrzymania na ręku patyczaka lub pogłaskaniu kameleona.
Podczas wystawy u uczniów pojawiały się skrajne uczucia: od obrzydzenia i niechęci do zachwytu. Mimo wszystko prowadzone lekcje wzbudziły duże zainteresowanie i dały możliwość wzbogacenia swojej wiedzy przez uczniów w sposób inny niż tradycyjna lekcja. Zdobyte wiadomości na pewno przydadzą się na lekcjach przyrody czy biologii.