Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019:

-18.06.2019 r. (wtorek) godz. 14.00 klasy 8 (SP7) oraz klasy 3 (G4)

-19.06.2019 r. (środa)  godz. 8.30 klasy 5-7 (SP7)

godz. 11.00 klasy 1-4 (SP7)

IMG 20190328 102016W dniu 28 marca 2019r. odbyła się w naszej szkole „żywa lekcja przyrody”, którą przeprowadzili pani Barbara Czuber i pan Jarosław Rejmer z firmy „Modliszka” z Torunia. Państwo są właścicielami kolekcji egzotycznych zwierząt różnych gatunków.
Państwo Barbara i Jarosław po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę. Pomysłowi, aby gościć z wystawą w szkole przyświecała idea rozbudzenia i zaspokojenia ciekawości dzieci światem przyrody.
Uczestnicy wystawy oglądali: kameleony, gekony, modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany oraz pająki i skorpiony. Uczniowie mieli również możliwość zakupienia patyczaka lub straszyka do domowej hodowli.
Uczniowie klas IV – VIII i III gimnazjum w czasie odbytych zajęć dowiedzieli się od prowadzących najważniejszych informacji na temat życia poszczególnych okazów, sposobów odżywiania, możliwości kamuflażu i przystosowań zwierząt do funkcjonowania w naturalnym środowisku oraz wielu ciekawostek z nimi związanych. Każdy zwiedzający wystawę i uczestniczący w lekcji mógł przyjrzeć się warunkom w jakich hodowane są zwierzęta i zauważyć, że powinny być one zbliżone do naturalnego środowiska. Mamy nadzieję, że wszyscy kupujący patyczaki i straszyki uczniowie będą o tym pamiętać.
Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość zobaczenia z bliskiej odległości wszystkich zgromadzonych zwierząt, a nawet potrzymania na ręku patyczaka lub pogłaskaniu kameleona.
Podczas wystawy u uczniów pojawiały się skrajne uczucia: od obrzydzenia i niechęci do zachwytu. Mimo wszystko prowadzone lekcje wzbudziły duże zainteresowanie i dały możliwość wzbogacenia swojej wiedzy przez uczniów w sposób inny niż tradycyjna lekcja. Zdobyte wiadomości na pewno przydadzą się na lekcjach przyrody czy biologii.