logo_bip.gif

Logowanie

Odwiedziło nas już:

485930
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
61
1241
4185
16459
485930

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Szanowni Rodzice,

obawy środowiska nauczycielskiego potwierdziły się. Dwie organizacje związkowe: Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych nie podpisały porozumienia. Ogłoszono bezterminowy ogólnopolski strajk począwszy od dnia 8 kwietnia 2019r., do którego przystąpili nauczyciele naszej szkoły. W zaistniałej sytuacji niemożliwe będzie planowe funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie. Uprzejmie proszę Państwa Rodziców o zorganizowanie opieki dla uczniów. W szkole w dniach od 8 do 9 kwietnia 2019r. będą odbywać się jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

W przypadku zakończenia strajku nauczycieli zostaniecie Państwo natychmiast powiadomieni przez dziennik Librus. Stosowna informacja zostanie umieszczona na stronie internetowej. Informuję jednocześnie, że jako dyrektor szkoły dołożę wszelkich starań, by egzaminy gimnazjalne w dniach 10-12 kwietnia 2019r. oraz egzaminy ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietnia 2019r. odbyły się według przewidzianego harmonogramu i bez zakłóceń.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami (dni do dyspozycji dyrektora) uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w dniach 10-12 kwietnia 2019r. i 15-17 kwietnia 2019r. nie mają zajęć dydaktycznych na czas trwania egzaminów.

                                                                                Z poważaniem

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Aldona Krzywicka

 

 

zobacz nasze wiadomości22

MDLasów Bardonki zdj 16

Obchody Międzynarodowego Dnia Lasów 2019 pod hasłem „Lasy i edukacja – naucz się kochać Lasy”

   W pierwszym Dniu Wiosny od 2012 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lasów. Choć o lasach łatwo na co dzień zapomnieć, są one nie tylko ważne, ale właściwie niezbędne do przetrwania naszego gatunku na Ziemi. Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło „Lasy i edukacja - naucz się kochać Lasy”. Dzięki współpracy szkolnego koła LOP z Nadleśnictwem, uczniowie klasy VI b pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Nowakowskiej, a zarazem opiekunki SK LOP oraz pani Izabeli Duriasz, udali się do zabytkowej Leśniczówki w Bardonkach.

Tam zwiedzili Izbę Edukacyjną, w której specjalista służby leśnej pani Maja Dygul-Nastaszyc i gospodarz terenu leśniczy pan Piotr Głowacz poprowadzili zajęcia z zakresu edukacji leśnej. Następnie uczniowie udali się na spacer po parku ze starymi klonami, brzozami, i nad staw, stanowiący źródło wody dla podstawowego przeciwpożarowego systemu obronnego kompleksu leśnego. W stawie obserwowaliśmy aktywne już płazy, a także ryby, które ze szczególnym zainteresowaniem obserwował Kamil, uczeń wędkujący często ze swoim tatą. Potem rozpalono ognisko i wszyscy wspólnie piekli kiełbaski i chleb. Niektórzy posilali się na drewnianych kłodach, inni pod wiatą, jeszcze inni, jak na pikniku - na kocyku. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu - było ciepło, słonecznie, po prostu - cudownie. Po poczęstunku, który przygotowało Nadleśnictwo, przyszedł czas na gry i zabawy sportowe. Największy entuzjam wzbudziła zabawa w chowanego. A miejsc, w których można było się ukryć, było wiele! Wszystkim, tak bardzo spodobało się w Bardonkach, że zapewne zagoszczą tam niebawem!

   W tym samym czasie uczniowie klas IV ei i VI di wraz ze swoimi wychowawcami, paniami Małgorzatą Tyczyńską i Aldoną Chrząszcz, odwiedzili siedzibę Nadleśnictwa Ciechanów, gdzie zostali powitani przez Nadleśniczego Tomasza Dróżdż. W sali narad, pan Mariusz Opas, zaprezentował wszystkim ciekawy film przyrodniczy o znaczeniu lasów. Później uczniowie grali w koło fortuny. Odpowiadali na pytania dotyczące gospodarki leśnej, roślin, zwierząt, ochrony przyrody, ale były też niewiadome i zadania praktyczne. Odgadywali odgłosy zwierząt leśnych, co nie było łatwym zadaniem, ale wzbudziło wiele emocji! Bawili się przy tym świetnie - obudził się w nich duch rywalizacji! Najlepsi otrzymali nagrody, ale nikt nie wyszedł z pustymi rękami! Każdy otrzymał - na pamiątkę - drobny upominek. Wszystkim smakował słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników Nadleśnictwa!

Uczniowie wrócili szczęśliwi, zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Czy Las można pokochać? Odpowiedź jest jedna - TAK!

   Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Ciechanów - pani Mai Dygul-Nastaszyc, panom Piotrowi Głowaczowi i Mariuszowi Opasowi za leśną edukację i przemiłą atmosferę. To był mega fajnie spędzony dzień!

Pamiętajmy, że Lasy są otwarte dla wszystkich. Można korzystać z ich bogactwa i piękna, jednak na określonych zasadach, których strzegą służby leśne każdego dnia.

MDLasów Bardonki zdj 1

MDLasów Bardonki zdj 4

MDLasów Bardonki zdj 10

MDLasów Bardonki zdj 14

MDLasów Bardonki zdj 8

MDLasów Bardonki zdj 16

MDLasów Bardonki zdj 18

MDLasów Bardonki zdj 20

MDLasów Bardonki zdj 25

MDLasów Bardonki zdj 26