Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019:

-18.06.2019 r. (wtorek) godz. 14.00 klasy 8 (SP7) oraz klasy 3 (G4)

-19.06.2019 r. (środa)  godz. 8.30 klasy 5-7 (SP7)

godz. 11.00 klasy 1-4 (SP7)

MDLasów Bardonki zdj 16

Obchody Międzynarodowego Dnia Lasów 2019 pod hasłem „Lasy i edukacja – naucz się kochać Lasy”

W pierwszym Dniu Wiosny od 2012 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lasów. Choć o lasach łatwo na co dzień zapomnieć, są one nie tylko ważne, ale właściwie niezbędne do przetrwania naszego gatunku na Ziemi. Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło „Lasy i edukacja - naucz się kochać Lasy”. Dzięki współpracy szkolnego koła LOP z Nadleśnictwem, uczniowie klasy VI b pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Nowakowskiej, a zarazem opiekunki SK LOP oraz pani Izabeli Duriasz, udali się do zabytkowej Leśniczówki w Bardonkach.

Tam zwiedzili Izbę Edukacyjną, w której specjalista służby leśnej pani Maja Dygul-Nastaszyc i gospodarz terenu leśniczy pan Piotr Głowacz poprowadzili zajęcia z zakresu edukacji leśnej. Następnie uczniowie udali się na spacer po parku ze starymi klonami, brzozami, i nad staw, stanowiący źródło wody dla podstawowego przeciwpożarowego systemu obronnego kompleksu leśnego. W stawie obserwowaliśmy aktywne już płazy, a także ryby, które ze szczególnym zainteresowaniem obserwował Kamil, uczeń wędkujący często ze swoim tatą. Potem rozpalono ognisko i wszyscy wspólnie piekli kiełbaski i chleb. Niektórzy posilali się na drewnianych kłodach, inni pod wiatą, jeszcze inni, jak na pikniku - na kocyku. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu - było ciepło, słonecznie, po prostu - cudownie. Po poczęstunku, który przygotowało Nadleśnictwo, przyszedł czas na gry i zabawy sportowe. Największy entuzjam wzbudziła zabawa w chowanego. A miejsc, w których można było się ukryć, było wiele! Wszystkim, tak bardzo spodobało się w Bardonkach, że zapewne zagoszczą tam niebawem!

W tym samym czasie uczniowie klas IV ei i VI di wraz ze swoimi wychowawcami, paniami Małgorzatą Tyczyńską i Aldoną Chrząszcz, odwiedzili siedzibę Nadleśnictwa Ciechanów, gdzie zostali powitani przez Nadleśniczego Tomasza Dróżdż. W sali narad, pan Mariusz Opas, zaprezentował wszystkim ciekawy film przyrodniczy o znaczeniu lasów. Później uczniowie grali w koło fortuny. Odpowiadali na pytania dotyczące gospodarki leśnej, roślin, zwierząt, ochrony przyrody, ale były też niewiadome i zadania praktyczne. Odgadywali odgłosy zwierząt leśnych, co nie było łatwym zadaniem, ale wzbudziło wiele emocji! Bawili się przy tym świetnie - obudził się w nich duch rywalizacji! Najlepsi otrzymali nagrody, ale nikt nie wyszedł z pustymi rękami! Każdy otrzymał - na pamiątkę - drobny upominek. Wszystkim smakował słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników Nadleśnictwa!

Uczniowie wrócili szczęśliwi, zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Czy Las można pokochać? Odpowiedź jest jedna - TAK!

Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Ciechanów - pani Mai Dygul-Nastaszyc, panom Piotrowi Głowaczowi i Mariuszowi Opasowi za leśną edukację i przemiłą atmosferę. To był mega fajnie spędzony dzień!

Pamiętajmy, że Lasy są otwarte dla wszystkich. Można korzystać z ich bogactwa i piękna, jednak na określonych zasadach, których strzegą służby leśne każdego dnia.

MDLasów Bardonki zdj 1

MDLasów Bardonki zdj 4