Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

aktywna szkola

W poniedziałek w naszej szkole odbyły się Warsztaty konsultacyjne z udziałem przedstawiciela Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Celem spotkania było wypracowanie tzw. Planu treningowego.

Nasza szkoła pomyślnie przeszła pierwszy etap Kwalifikacji, tym samym znaleźliśmy się w Rozgrzewce. Jednym z jej elementów są właśnie Warsztaty konsultacyjne, w czasie których rozmawialiśmy o aktywności dzieci i pomysłach na Plan treningowy, czyli zestaw prostych działań mających na celu zwiększenie poziomu codziennej aktywności fizycznej naszych dzieci.

Wyniki wielu badań dowodzą, że aktywne dzieci radzą sobie lepiej, nie tylko na WF-ie. Są silniejsze psychicznie i fizycznie, a także mają większą łatwość przyswajania wiedzy.

Szkoła jest miejscem, w którym dzieci spędzają dużą część dnia, dlatego tak ważne jest, by było to miejsce sprzyjające codziennej aktywności. Zależy nam na tym, by nasi uczniowie mieli energię do działania i chęć do nauki, dlatego w trosce o ich prawidłowy rozwój wspólnie zastanawialiśmy się co zrobić, by ruszały się więcej.

Bardzo cieszy nas wysoka frekwencja podczas spotkania, w którym udział wzięli: dyrektor szkoły Aldona Krzywicka, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie Janusz Kącki, Radni Rady Miasta Ciechanów: Anna Smolińska, Edyta Rzeplińska-Filipowicz, Piotr Wojciechowski, przewodnicząca Rady Rodziców Urszula Kurek, rodzice: Beata Kaczorek, Anna Szweda, Małgorzata                 i Mariusz Susek, Agnieszka Kownacka, Marlena Przybysz, Robert Laskowski, nauczyciele: koordynator programu Barbara Chełmińska (wychowanie fizyczne), Zbigniew Czajkowski (wychowanie fizyczne), Mariola Szcząchor (pedagog), Izabela Duriasz (świetlica, wychowanie fizyczne), Danuta Romkowska (edukacja wczesnoszkolna, koordynator promocji zdrowia), Małgorzata Szpejna (edukacja wczesnoszkolna) oraz liczna grupa uczniów.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie w tworzenie planu! J

Koordynator projektu Barbara Chełmińska