logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

696881
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
886
1128
5509
16902
696881

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

 

 

Szanowni Rodzice.

Serdecznie zapraszam przedstawicieli trójek klasowych na zebranie Rady Rodziców, 

które odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godzinie 1700.

Przewodnicząca Rady Rodziców

                                                                                                                    Beata Kurek

 

 Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

W dniach 5-10 listopada 2018 roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7  z Oddziałami Integracyjnymi w Ciechanowie wzięli udział w wyjeździe do Buzau położonego na Wołoszczyźnie w Rumunii.Międzynarodowe spotkanie odbyło się w ramach finansowanego z programu Erasmus+ projektu „From the Past to the Future”.

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie Maja Susek, Marta Skibińska, Oliwier Skibiński, Antoni Parólski, Jakub Lisowski oraz Szymon Grzywiński oraz nauczyciele Natalia Grabowicz i Patryk Wądołowski. Partnerami w projekcie są 4 szkoły położone w różnych zakątkach Europy. W związku z tym do Rumunii przyjechali także uczniowie i nauczyciele    z małego miasteczka Sineu znajdującego się na Majorce, wyspie należącej do Hiszpanii oraz z wielkiej metropolii, Istambułu, położonego w Turcji. Rolę gospodarzy pełnili oczywiście rumuńscy nauczyciele i uczniowie.

Celem wizyty było przełamywanie stereotypów, poznanie podobieństw i różnic w procesie edukacyjnym i wymiana osobistych doświadczeń między uczestnikami projektu.

Dni spędzone w Rumunii minęły wszystkim niezwykle szybko. Codziennie działo się coś interesującego. Gospodarze dbali o to aby goście mogli dowiedzieć się jak najwięcej o ich mieście, regionie i kraju.

Dzieci były zakwaterowane u rumuńskich rodzin. Dzięki temu mogły w pełni poczuć jak wygląda życie w Rumunii. Nikt nie czuł się obco ponieważ goście i gospodarze mieli okazję poznać się już wcześniej w czasie spotkania w Polsce, które miało miejsce w maju tego roku.

Młodzież i ich opiekunowie, którzy przyjechali w ramach wymiany uczestniczyli we wspólnych posiłkach poznając w ten sposób tradycyjne rumuńskie potrawy. W czasie jednego z posiłków również goście mieli możliwość zaprezentowania swoich smakołyków. Była więc okazja do spróbowania aromatycznej sobresady – tradycyjnej kiełbasy z Majorki, chałwy i różnych słodkości prosto z Turcji. Polska grupa poczęstowała wszystkich różnymi kiełbasami i tradycyjnymi polskimi serami.

W czasie wizyty uczniowie i nauczyciele z wszystkich partnerskich krajów odwiedzili kilka rumuńskich szkół. Mieli okazję poznać jak wyglądają sale lekcyjne, podpatrzeć jak nauczyciele prowadzą zajęcia. Goście brali również udział w licznych seminariach i warsztatach. Wśród uczniów został zorganizowany również konkurs na esej na temat migracji. Za najlepszą pracę uznano pracę uczennicy z Turcji. Nauczyciele wzięli udział w seminarium w czasie którego omawiano przyczyny i skutki wczesnego kończenia nauki.

W Rumunii naprawdę nie było czasu na nudę. Gospodarze pokazali gościom swoje miasto Buzau, którym żyje ok. 130 tys. ludzi. Młodzi turyści i ich opiekunowie zobaczyli pałac, w którym obecnie znajduje się ratusz oraz odwiedzili muzeum historyczne.

W programie pobytu przewidziany został całodzienny wyjazd do Transylwanii, nazywanej w Polsce Siedmiogrodem. W czasie podróży była okazja do podziwiania krajobrazu rumuńskich partii Karpat. Głównym celem wyjazdu była wizyta w zamku w miejscowości Bran. Został wzniesiony w XIV w i stanowił ważny punkt obronny. Od 1920 r pełnił funkcję letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii, która była wnuczką brytyjskiej królowej Wiktorii. W skład tej warowi wchodzi kilka wież. Można z nich podziwiać piękne widoki i wykonywać tak lubiane przez młodych podróżników grupowe fotografie. W zamku odnajdziemy zabytkowe przedmioty liczące niemal 100 lat a czasem nawet więcej. Najciekawsze są tu sekretne, ciasne i bardzo strome schody. Łączą ze sobą piętra 1 i 3. Przejście nimi może wywołać dreszczyk emocji. Licznych turystów do zamku przyciąga legenda Drakuli. Wszystko to za sprawą XIX – wiecznego, irlandzkiego pisarza, Brama Stokera, który przypuszczalnie osadził tu fabułę swojej najsłynniejszej powieści. Dzięki niemu zamek uchodzi za siedzibę wampira Drakuli. Prawdopodobny pierwowzór hrabiego Drakuli, Wlad Palownik, jednak nigdy w tym zamku nie mieszkał. Dla wszystkich uczestników wyjazdu była to wspaniała lekcja historii.

Z kolei, niezapomnianą lekcję geografii, uczestnicy wyjazdu otrzymali w czasie krótkiej wycieczki w okolice miejscowości Paclele. Znajdują się tam największe w Europie błotne wulkany. Nie mają one jednak żadnego związku z wulkanami lawowymi. Ze stożkowych kraterów o niewielkiej wysokości wylewa się błotnista mieszanina wody, iłu oraz piasku. Źródłem całego zjawiska jest wydobywający się z dużej głębokości na powierzchnię gaz ziemny. Błotne wulkany w tym rejonie są niezwykle cenne przyrodniczo i już w 1924 r. tereny te zostały objęte ochroną.

Uczniowie i ich opiekunowie w czasie całego pobytu otrzymali też liczne lekcje muzyki. Zarówno dorośli mieszkańcy Rumunii jak i dzieci bardzo chętnie śpiewają i tańczą. Znają liczne tradycyjne piosenki i tańce. Gospodarze swoją wiedzą i umiejętnościami dzielili się ze swoimi gośćmi.

Rumunii okazali się wspaniałymi gospodarzami. Ciepłymi, gościnnymi i niezwykle towarzyskimi ludźmi. Jak powiedział Pan Patryk Wądołowski – W podróżach nie jest najważniejsze miejsce, do którego się jedzie, ale mieszkający tam ludzie.