logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

1139252
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
2452
1183
9648
29605
1139252

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

Szanowni Państwo Rodzice,
informuję, że oddziały przedszkolne i świetlica szkolna zaczną funkcjonować w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie  prawdopodobnie  ok. 18 maja 2020r. decyzją Prezydenta Miasta Ciechanów.
Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Szczegółowe informację będą zamieszczane na bieżąco.


Aldona Krzywicka, dyrektor  Sp7

 

UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!!!

Logowanie do szkół ponadpodstawowych

Drodzy uczniowie, 

nadszedł czas wyboru szkoły średniej. 
Link do strony logowania:
https://ciechanow.edu.com.pl/kandydat

 

Listy dzieci przyjętych do klas I i oddziału "0"

na rok szkolny 2020/2021

Listy dzieci przyjętych do klas I:

Strona 1 - https://drive.google.com/open?id=1TCYe_qxoJON5x6M1A5dLTQlOhinTtfCN

Strona 2 - https://drive.google.com/open?id=1_xXNjq37DFxf96tzGycYjWa2seuaIlTe

Strona 3 - https://drive.google.com/open?id=19CdzX_Oq5eeBqOvWq9pjK-JflYD8Y5pp

Strona 4 - https://drive.google.com/open?id=1zTtX5nYqqMwOtQgATCCATJbh3RG0oV_k

 

Lista dzieci przyjętych do oddziału "0":

Strona 1 - https://drive.google.com/open?id=1hi8a7RE-_73eRemvwGIrTxv7eQGvlbzk

Strona 2 - https://drive.google.com/open?id=1R6OKTOvDTjWTSgKIZTpf9zqJBvaFWvVK

 

Lista rezerwowa dzieci do oddziału "0":

https://drive.google.com/open?id=1XmiM8K6HWrWV40lEEAItJreD8dY6DLSG

 

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

na rok szkolny 2020/2021

Terminy_postepowania_rekrutacyjnego_2020/2021.docx 

Harmonogram_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych_-_komunikat_MEN.DOCX

 

Szanowni Państwo,

prosimy o zapoznanie się z pismem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty, dotyczącym rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2020/2021 (KPZ.571.1.2.2020)
 
Stosowne pliki w załączniku.

Pismo przewodnie do gmin i szkół podstawowych.

Wykaz szkół ponadpodstawowych.

Kuratorium Oświaty w  Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

 

 

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie  i Rodzice

W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie mimo zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkole, są nadal objęci pomocą psychologiczno- pedagogiczną w ramach obowiązujących dostosowań wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia. Pedagog, psycholog, nauczyciele wspomagający i terapeuci pozostają do dyspozycji uczniów i ich rodziców.

Zwracamy się z prośbą do naszych uczniów o zrozumienie, odpowiedzialne zachowania i wypełnianie obowiązków szkolnych w warunkach domowych. Życzymy ciekawych wirtualnych spotkań z nauczycielami i dobrej pracy samokształceniowej. Pamiętajcie o sobie wzajemnie. Być może są wśród Was tacy, którzy nie mają stałego dostępu do wysyłanych ze szkoły wiadomości, prosimy informujcie się nawzajem.

Państwa Rodziców, prosimy o współpracę ze szkołą drogą mailową, dziennik elektroniczny LIbrus oraz motywowanie dzieci do nauki i wykorzystanie tego danego nam czasu na bycie razem ze swoimi bliskimi. Poświęćcie ten czas na zaległe rozmowy, wzajemne wsparcie i wspólne rozwijanie pasji. Należy  pamiętać o rygorystycznym przestrzeganiu procedur związanych z sytuacją epidemiologiczną. Od Państwa odpowiedzialnej postawy i konsekwentnego egzekwowania od młodzieży zasady: ZOSTAŃ W DOMU zależy skuteczność podejmowanych działań i bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich. Należy śledzić na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej oraz informacje przesyłane przez Szkołę.

To jest pewnego rodzaju egzamin dla wszystkich nas. Zdajmy go z wynikiem pozytywnym.

                                                                                                                                                      Z wyrazami szacunku
                                                                                                                                           Aldona
Krzywicka, dyrektor szkoły

 

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie prosimy o zapoznanie się z pismem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty o sygnaturze WKS.550.42.2020.AL .

Stosowny plik w załączeniu.

 

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Al. Jerozolimskie 32

00-024 Warszawa

Pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty

 

Szanowni Państwo,

w związku z nowymi obostrzeniami  w kwestii bezpieczeństwa publicznego, Mazowiecka Policja przygotowała kolejny apel do rodziców i uczniów. Bardzo proszę o jego upowszechnienie przyjętymi kanałami komunikacji z rodzicami i uczniami (m.in. dziennik elektroniczny, strona internetowa). W załączeniu treść apelu  w wersji edytowalnej - dokumentu i prezentacji.

 
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

NOWE OBOSTRZENIA I ZASADY

MAZOWIECKA  POLICJA  APELUJE!

 

Szanowni Państwo.

Oto link z adresem do poradnika MEN na temat kształcenia na odległość:

https://liblink.pl/01gYMpCeEw

 

 

 

 

Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

 

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

W dniach 5-10 listopada 2018 roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7  z Oddziałami Integracyjnymi w Ciechanowie wzięli udział w wyjeździe do Buzau położonego na Wołoszczyźnie w Rumunii.Międzynarodowe spotkanie odbyło się w ramach finansowanego z programu Erasmus+ projektu „From the Past to the Future”.

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie Maja Susek, Marta Skibińska, Oliwier Skibiński, Antoni Parólski, Jakub Lisowski oraz Szymon Grzywiński oraz nauczyciele Natalia Grabowicz i Patryk Wądołowski. Partnerami w projekcie są 4 szkoły położone w różnych zakątkach Europy. W związku z tym do Rumunii przyjechali także uczniowie i nauczyciele    z małego miasteczka Sineu znajdującego się na Majorce, wyspie należącej do Hiszpanii oraz z wielkiej metropolii, Istambułu, położonego w Turcji. Rolę gospodarzy pełnili oczywiście rumuńscy nauczyciele i uczniowie.

Celem wizyty było przełamywanie stereotypów, poznanie podobieństw i różnic w procesie edukacyjnym i wymiana osobistych doświadczeń między uczestnikami projektu.

Dni spędzone w Rumunii minęły wszystkim niezwykle szybko. Codziennie działo się coś interesującego. Gospodarze dbali o to aby goście mogli dowiedzieć się jak najwięcej o ich mieście, regionie i kraju.

Dzieci były zakwaterowane u rumuńskich rodzin. Dzięki temu mogły w pełni poczuć jak wygląda życie w Rumunii. Nikt nie czuł się obco ponieważ goście i gospodarze mieli okazję poznać się już wcześniej w czasie spotkania w Polsce, które miało miejsce w maju tego roku.

Młodzież i ich opiekunowie, którzy przyjechali w ramach wymiany uczestniczyli we wspólnych posiłkach poznając w ten sposób tradycyjne rumuńskie potrawy. W czasie jednego z posiłków również goście mieli możliwość zaprezentowania swoich smakołyków. Była więc okazja do spróbowania aromatycznej sobresady – tradycyjnej kiełbasy z Majorki, chałwy i różnych słodkości prosto z Turcji. Polska grupa poczęstowała wszystkich różnymi kiełbasami i tradycyjnymi polskimi serami.

W czasie wizyty uczniowie i nauczyciele z wszystkich partnerskich krajów odwiedzili kilka rumuńskich szkół. Mieli okazję poznać jak wyglądają sale lekcyjne, podpatrzeć jak nauczyciele prowadzą zajęcia. Goście brali również udział w licznych seminariach i warsztatach. Wśród uczniów został zorganizowany również konkurs na esej na temat migracji. Za najlepszą pracę uznano pracę uczennicy z Turcji. Nauczyciele wzięli udział w seminarium w czasie którego omawiano przyczyny i skutki wczesnego kończenia nauki.

W Rumunii naprawdę nie było czasu na nudę. Gospodarze pokazali gościom swoje miasto Buzau, którym żyje ok. 130 tys. ludzi. Młodzi turyści i ich opiekunowie zobaczyli pałac, w którym obecnie znajduje się ratusz oraz odwiedzili muzeum historyczne.

W programie pobytu przewidziany został całodzienny wyjazd do Transylwanii, nazywanej w Polsce Siedmiogrodem. W czasie podróży była okazja do podziwiania krajobrazu rumuńskich partii Karpat. Głównym celem wyjazdu była wizyta w zamku w miejscowości Bran. Został wzniesiony w XIV w i stanowił ważny punkt obronny. Od 1920 r pełnił funkcję letniej rezydencji rumuńskiej królowej Marii, która była wnuczką brytyjskiej królowej Wiktorii. W skład tej warowi wchodzi kilka wież. Można z nich podziwiać piękne widoki i wykonywać tak lubiane przez młodych podróżników grupowe fotografie. W zamku odnajdziemy zabytkowe przedmioty liczące niemal 100 lat a czasem nawet więcej. Najciekawsze są tu sekretne, ciasne i bardzo strome schody. Łączą ze sobą piętra 1 i 3. Przejście nimi może wywołać dreszczyk emocji. Licznych turystów do zamku przyciąga legenda Drakuli. Wszystko to za sprawą XIX – wiecznego, irlandzkiego pisarza, Brama Stokera, który przypuszczalnie osadził tu fabułę swojej najsłynniejszej powieści. Dzięki niemu zamek uchodzi za siedzibę wampira Drakuli. Prawdopodobny pierwowzór hrabiego Drakuli, Wlad Palownik, jednak nigdy w tym zamku nie mieszkał. Dla wszystkich uczestników wyjazdu była to wspaniała lekcja historii.

Z kolei, niezapomnianą lekcję geografii, uczestnicy wyjazdu otrzymali w czasie krótkiej wycieczki w okolice miejscowości Paclele. Znajdują się tam największe w Europie błotne wulkany. Nie mają one jednak żadnego związku z wulkanami lawowymi. Ze stożkowych kraterów o niewielkiej wysokości wylewa się błotnista mieszanina wody, iłu oraz piasku. Źródłem całego zjawiska jest wydobywający się z dużej głębokości na powierzchnię gaz ziemny. Błotne wulkany w tym rejonie są niezwykle cenne przyrodniczo i już w 1924 r. tereny te zostały objęte ochroną.

Uczniowie i ich opiekunowie w czasie całego pobytu otrzymali też liczne lekcje muzyki. Zarówno dorośli mieszkańcy Rumunii jak i dzieci bardzo chętnie śpiewają i tańczą. Znają liczne tradycyjne piosenki i tańce. Gospodarze swoją wiedzą i umiejętnościami dzielili się ze swoimi gośćmi.

Rumunii okazali się wspaniałymi gospodarzami. Ciepłymi, gościnnymi i niezwykle towarzyskimi ludźmi. Jak powiedział Pan Patryk Wądołowski – W podróżach nie jest najważniejsze miejsce, do którego się jedzie, ale mieszkający tam ludzie.