Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Jana Pawła II w Ciechanowie bierze udział w konkursie "Dzieciaki do rakiet". To ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas, której celem jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Zgłoszenie polegało na nagraniu jednominutowego filmu związanego z aktywnością ruchową. 60 zwycięzców zostanie wyłonionych w drodze głosowania internautów, a 10 wybiorą organizatorzy. Zwycięskie szkoły zostaną wyposażone w profesjonalny sprzęt tenisowy, dzięki czemu zajęcia z wychowania fizycznego będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Zachęcamy do udziału w codziennym głosowaniu, które trwa do 18 grudnia br. Z jednego urządzenia ( telefon, komputer) można oddać maksymalnie 5 głosów dziennie.

Prosimy o wsparcie!!

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: iod.ciechanow@rodowsamorzadach.pl.

Trzeba należeć do swojego czasu, dlatego rokrocznie dokładamy wszelkich starań aby Szkoła Podstawowa nr 7 w Ciechanowie, była ładna, bezpieczna, dobrze wyposażona i funkcjonalna. Szkoła nieustanie dąży do posiadania nowoczesnej bazy umożliwiającej świadczenie usług edukacyjnych na wysokim poziomie. W czym pomaga nam organ prowadzący w osobie pana Krzysztofa Kosińskiego, Prezydenta Miasta Ciechanów. Tak się zadziało i w tym przypadku, ponieważ zakup szafek to inicjatywa Pana Prezydenta. Jest to pomysł na nowoczesną i przyjazną dla uczniów szkołę. Pan Prezydent rozumie potrzeby naszej szkoły oraz wykazuje dużą wrażliwość i empatię w stosunku do dzieci niepełnosprawnych. Dzięki dzieciom niepełnosprawnych szkoła została wyposażona w szafki uczniowskie jako pierwsza.

Pomysł pana Prezydenta spotkał się z aprobatą ze strony społeczności szkolnej. Kosztował ok. 150 tys. zł. Został on zrealizowany w szkole dzięki różnego typu działaniom radych miejskich: pana Wiesława Brzozowskiego i pana Jacka Duriasza. Cała społeczność szkolna dziękuję Panu Prezydentowi i Radnym Miasta Ciechanów za realizację ww. przedsięwzięcia.

Szafki w szkole to nie tylko modny trend ale i konieczność zapewnienia uczniom możliwości pozostawienia odzieży wierzchniej i butów na zmianę. Zabezpieczą prywatne rzeczy uczniów przed dostępem innych osób oraz staną się odpowiednim miejscem na podręczniki i przybory szkolne. Szafki mają swoje zalety: są funkcjonalne, istnieje możliwość dopasowania ich do każdego rodzaju pomieszczeń, zapewniają wysoką estetykę wnętrz, uniwersalność oraz bezpieczeństwo użytkowników. Doposażone są w ławeczki umożliwiające przebieranie się.

Obecnie szkoła posiada 789 szafek, które są umieszczone w 133 segmentach po 6 szafek w każdym. Pojedyncza szafka zostanie przypisana do każdego ucznia. Sposób korzystania z szafek będzie określał regulamin, który wejdzie w życie we wrześniu 2018r. po uzyskaniu pozytywnej opinii rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego. Szafki uczniowskie przyczynią się do lepszego funkcjonowania w szkole uczniów, również uczniów niepełnosprawnych. To kolejna zniesiona bariera dla dzieci. Od września dzieci będą mogły samodzielnie zadaćo bezpieczeństwo swoich rzeczy i w ten sposób podnosić swoje kompetencje społeczne.