logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

696836
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
841
1128
5464
16857
696836

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

 

 

Szanowni Rodzice.

Serdecznie zapraszam przedstawicieli trójek klasowych na zebranie Rady Rodziców, 

które odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godzinie 1700.

Przewodnicząca Rady Rodziców

                                                                                                                    Beata Kurek

 

 Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

        Ewa Julia Kowalska, uczennica oddziału gimnazjalnego III ai, jest liderką zdrowego stylu życia nie tylko w szkole, rejonie, województwie mazowieckim, ale również w kraju. Znalazła się w ścisłym gronie młodych ludzi, finalistów XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy spędzili razem w Hotelu*** Ambasador w Łodzi trzy dni (25 - 27 maja br.), prezentując akcje prozdrowotne zrealizowane wcześniej w lokalnych społecznościach, rozwiązując test wiedzy w zakresie odżywiania, higieny, ekologii i udzielając pierwszej pomocy w pozorowanych sytuacjach. Ewa przeprowadziła akcję "Kap, kap, kap, jak kropelka zmieniaj świat", która została uznana przez komisję oceniającą za najlepszą akcję prozdrowotną, otrzymując dodatkową nagrodę.

Wypowiedziane przez uczennice podczas prezentacji słowa "Jeżeli kilka osób, kilka kropelek zmieni coś w swoim życiu: zacznie zdrowiej się odżywiać, dbać o sprawność fizyczną i intelektualną, a także chronić środowisko, to w perspektywie czasu, obywatele Polski będą zdrowsi - powstanie ożywczy deszcz złożony z małych kropel. Nieosiągalne cele i granice przestaną istnieć." - poruszyły bardzo komisję oceniającą. Punktem kulminacyjnym akcji było przeprowadzenie XV Gimnazjalnego Biegu na Orientację "Las, który Nie-zapomniał" wg napisanego wcześniej przez nauczycielki Małgorzatę Nowakowską i Katarzynę Palińską oraz Ewę scenariusza. Honorowy patronat nad imprezą objął Pan Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki.Również wysoko została oceniona Ewa za udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym osobom w pozorowanych sytuacjach. To, że od lat Ewa jest harcerką w drużynie ratowniczej, na pewno pomogło w wykonaniu tego zadania. Po zsumowaniu wszystkich punktów - zwyciężczynią w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja - została Ewa. Dyplom laureata Olimpiady oraz nagrody rzeczowe Ewie wręczyły: Krzysztofa Bełz, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w CocaCola HBC Polska, przedstawicielka partnera głównego Olimpiady oraz Jolanta Chełmińska, Członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża. Opiekunem merytorycznym Ewy była pani Małgorzata Nowakowska, nauczycielka biologii.

   Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji Olimpiady było Koło Naukowe Dietetyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Patronaty honorowe nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Instytut Żywności i Żywienia, Krajowe Centrum ds. AIDS, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi, który był fundatorem nagrody głównej - indeksu - z możliwością studiowania na wybranym przez siebie kierunku na Wydziale Zdrowia Publicznego.

       Ewa o Olimpiadzie.

       W dniach 25-27 maja uczestniczyłam w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, która odbywała się w Łodzi. Oceniane były: test składający się ze stu pytań, pierwsza pomoc udzielona podczas dwóch pozoracji oraz prezentacja zorganizowanej akcji prozdrowotnej. Jestem harcerką, więc autoprezentacja i symulacje nie sprawiły mi problemu, a dzięki przygotowaniom z panią Nowakowską poradziłam sobie także z testem, który oceniam jako naprawdę trudny. Odbyły się także warsztaty z pierwszej pomocy, na których mogliśmy porównać posiadane informacje, uporządkować wiedzę i przećwiczyć wymagane umiejętności, dzięki czemu wiedzieliśmy dokładnie z czego i jak będziemy oceniani. Komisja, która nas oceniała, składała się z sympatycznych osób, które ,,były po stronie uczestników”. Podczas oceny akcji żartowali, zadawali pytania i uważnie słuchali. Moim zdaniem to odróżnia tę Olimpiadę od innych – atmosfera. Wszyscy uczestnicy trzymali kciuki za pozostałych, wspieraliśmy się nawzajem. Olimpiada to nie tylko oceniane elementy, ale przede wszystkim czas spędzony z fantastycznymi ludźmi z całej Polski. Razem z wolontariuszami PCK mieliśmy czas porozmawiać o wszystkim czy wyjść na miasto. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć w udział w tej Olimpiadzie.