logo_bip.gif

Logowanie

Odwiedziło nas już:

245393
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
119
523
3199
12558
245393

Szukaj na stronie

 

 ZAPRASZAMY

 

zobacz nasze wiadomości6

Miło nam poinformować, że Anna Stawińska z klasy VI A zdobyła I miejsce w konkursie recytatorskim, a Marta Skibińska z klasy V A zajęła II miejsce w konkursie wokalnym w finale Międzypowiatowego Konkursu Wokalno – Recytatorskiego „Tej, co nie zginęła” organizowanego przez Starostę Powiatu Przasnyskiego pana Zenona Szczepankowskiego i Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

Dzieci i młodzież podczas konkursu prezentowali utwory patriotyczne znanych pisarzy oraz muzyków, którzy rozsławili na cały świat Polskę. Udział w nim wzięły dzieci i młodzież z powiatu przasnyskiego, ciechanowskiego, makowskiego oraz mławskiego w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza z nich to szkoły podstawowy, klasy IV – VI, druga to VII klasy szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum, a trzecia kategoria to szkoły średnie.

Celem konkursu było kultywowanie szacunku i miłości do naszej Ojczyzny, przybliżenie dorobku wybitnych polskich poetów i pisarzy, popularyzacja kultury żywego słowa, inspirowanie twórczości artystycznej młodzieży, a także stworzenie możliwości do kreatywnego wyrażania siebie i artystycznego działania i krzewienie artystycznej wrażliwości młodych ludzi.

Konkurs odbył się w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Gościem specjalnym i Przewodniczącą Jury była Pani Anna Milewska aktorka filmowa, poetka.

Zwycięzcy zaprezentują się podczas koncertu, który odbędzie się 22 czerwca 2018 roku podczas gali Powiatowych Obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 20 – lecia powstania Powiatu Przasnyskiego .

Gratulacje dla dziewczynek !!!