logo_bip.gif

Logowanie

Odwiedziło nas już:

414234
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
48
791
3013
11402
414234

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: iod.ciechanow@rodowsamorzadach.pl.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

 

zobacz nasze wiadomości22

Zgodnie z rozporządzeniem Głównego Inspektora Sanitarnego, waga plecaka nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka. Z przeprowadzonych badań wynika, że co drugi uczeń nosi za ciężki plecak.

Na tegorocznym spotkaniu osiedlowym z Panem Prezydentem Krzysztofem Kosińskim, rodzice naszych uczniów zgłosili problem ciężkich plecaków swoich dzieci.

Z danych opublikowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli wynika, że:

  • co drugi uczeń w wieku 6-9 lat nosi plecak, którego waga przekracza 10% masy ciała dziecka;
  • problem przeciążonych plecaków w największym stopniu dotyka najmłodsze dzieci;
  • 1kg – średnio ponad tyle zbędnych rzeczy znajduje się w tornistrze ucznia szkoły podstawowej;
  • 1,95 kg - tyle ważył najcięższy pusty plecak;
  • 77% zawartości tornistra stanowiły przedmioty zbędne u jednego badanego trzecioklasisty;
  • nawet 6-7- kg waży plecak dziecka objętego edukacją wczesnoszkolną!

            Nawyki związane z noszeniem zbyt wielkiego balastu na plecach mogą przyczynić się do bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc i nieprawidłowej statystyki ciała, a w efekcie doprowadzić do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych.

            W trosce o zdrowie uczniów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, Pan Prezydent uznał - biorąc pod uwagę również to, że do naszej szkoły uczęszcza 91 uczniów niepełnosprawnych - że najlepszym rozwiązaniem niepokojących problemów będzie montaż szafek w szatni szkolnej. W szafkach zamykanych na zamek cyfrowy uczniowie będą mogli w bezpieczny sposób przechowywać podręczniki, przybory szkolne, ubranie oraz buty.

            Na wniosek Pana Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego Rada Miasta dokonała zmian w budżecie miasta i przeznaczyła na zadanie pod nazwą: „Zakup szafek szkolnych do szatni wraz z siedziskami do Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie” kwotę w wysokości 150.000 zł.

Tego typu rozwiązanie w jednej ze szkół. Źródło Internet.

Przykładowe zabezpieczenie szafek zamkiem na szyfr. Źródło Internet.