logo_bip.gif

Logowanie

Odwiedziło nas już:

245384
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
110
523
3190
12549
245384

Szukaj na stronie

 

 ZAPRASZAMY

 

zobacz nasze wiadomości6

Zgodnie z rozporządzeniem Głównego Inspektora Sanitarnego, waga plecaka nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka. Z przeprowadzonych badań wynika, że co drugi uczeń nosi za ciężki plecak.

Na tegorocznym spotkaniu osiedlowym z Panem Prezydentem Krzysztofem Kosińskim, rodzice naszych uczniów zgłosili problem ciężkich plecaków swoich dzieci.

Z danych opublikowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli wynika, że:

  • co drugi uczeń w wieku 6-9 lat nosi plecak, którego waga przekracza 10% masy ciała dziecka;
  • problem przeciążonych plecaków w największym stopniu dotyka najmłodsze dzieci;
  • 1kg – średnio ponad tyle zbędnych rzeczy znajduje się w tornistrze ucznia szkoły podstawowej;
  • 1,95 kg - tyle ważył najcięższy pusty plecak;
  • 77% zawartości tornistra stanowiły przedmioty zbędne u jednego badanego trzecioklasisty;
  • nawet 6-7- kg waży plecak dziecka objętego edukacją wczesnoszkolną!

            Nawyki związane z noszeniem zbyt wielkiego balastu na plecach mogą przyczynić się do bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc i nieprawidłowej statystyki ciała, a w efekcie doprowadzić do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych.

            W trosce o zdrowie uczniów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, Pan Prezydent uznał - biorąc pod uwagę również to, że do naszej szkoły uczęszcza 91 uczniów niepełnosprawnych - że najlepszym rozwiązaniem niepokojących problemów będzie montaż szafek w szatni szkolnej. W szafkach zamykanych na zamek cyfrowy uczniowie będą mogli w bezpieczny sposób przechowywać podręczniki, przybory szkolne, ubranie oraz buty.

            Na wniosek Pana Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego Rada Miasta dokonała zmian w budżecie miasta i przeznaczyła na zadanie pod nazwą: „Zakup szafek szkolnych do szatni wraz z siedziskami do Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie” kwotę w wysokości 150.000 zł.

Tego typu rozwiązanie w jednej ze szkół. Źródło Internet.

Przykładowe zabezpieczenie szafek zamkiem na szyfr. Źródło Internet.