Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: iod.ciechanow@rodowsamorzadach.pl.

W czwartek 12 kwietnia odbył się I Mazowiecki Zjazd Szkół im. Papieża Jana Pawła II. Inicjatorem był metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

W uroczystości wzięła udział nasza szkoła, pod patronatem Prezydenta miasta Ciechanów Pana Krzysztofa Kosińskiego. Szkołę podstawową nr 7 reprezentowała delegacja w składzie: dyrektor szkoły - pani Aldona Krzywicka, zastępca dyrektora - Marcin Stępień, Ks. kan Jan Jóźwiak, nauczyciele - Hanna Długołęcka, Elżbieta Stawińska, Piotr Świercz, uczniowie i absolwenci oraz rodzice uczniów.

Celem Zjazdu było upamiętnienie Wielkiego Polaka i modlitwa za nas za Jego pośrednictwem oraz nawiązanie współpracy ze szkołami noszącymi imię Jana Pawła II.

Wspólna modlitwa i błogosławieństwo ks. Kan. Jana Jóźwiaka rozpoczęły wyjazd do Warszawy.

Podczas Eucharystii kard. Kazimierz Nycz nakreślił historię budowy Świątyni Opatrzności Bożej i przypomniał sylwetki papieża Jana Pawła II, kardynała Wyszyńskiego i ks. Twardowskiego.

Zaznaczył, że trzeba bardziej słuchać Boga nie ludzi, a wolność to zobowiązanie. Cytując ks. Twardowskiego zaapelował abyśmy  kochali ludzi w klasach szkolnych, domu i tych którzy chcą czegoś nauczyć. Metropolita warszawski zwrócił uwagę dyrekcji szkół i uczniom że od nich wymaga się więcej bo mają patrona Jana Pawła II.

W dalszej części spotkania mieliśmy możliwość wysłuchania świadectwa redaktor Brygidy Grysiak ze spotkań z Papieżem Janem Pawłem II. Pani redaktor zwróciła naszą uwagę na autentyczność Ojca Świętego. Musimy żyć zgodnie z tym co mówimy. Nie możemy udawać. To jest trudne, ale nasz patron zapewniał nas, że w tym działaniu nie jesteśmy sami.

W trakcie I Mazowieckiego Zjazdu Szkół im. Jana Pawła II mieliśmy zaszczyt, oddać hołd naszemu Patronowi występując przed zaproszonymi uczestnikami spotkania i zgromadzonymi gośćmi. Pani Hanna Długołęcka z uczniami i absolwentami naszej szkoły zaprezentowała  wzruszający program słowno-muzyczny.Uczniowie reprezentujący szkołę w progtamie artystycznym: Anna Stawińska, Olga Kosewska, Marta Skibińska, Anna Wysocka,Aleksandra Sepczyńska, Natalia Wudarska, Natalia Godlewska, Alelsandra Wenda, Julia Zajkowska, Hubert  Lubecki.

W drodze powrotnej pani dyrektor Aldona Krzywicka podziękowała ks. proboszczowi za modlitwę w naszej intencji i serdeczne towarzyszenie uczniom i rodzicom. Wyraziła słowa uznania dla młodych artystów i pocztu sztandarowego, podkreślając godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Ciechanowie przez uczniów.

O nas:

Zapraszamy do fotorelacji