21 marca br. po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 7 w Ciechanowie obchodzono „Dzień kolorowej skarpetki”, a po raz pierwszy odbył się Zlot Rodzin Dzieci z Zespołem Downa”. Koordynatorami wydarzenia były nauczycielki naszej szkoły: pani Anna Kaszubowska i pani Agata Tylińska. Do udziału w imprezie zostały zaproszone rodziny mające dzieci z Zespołem Downa, władze miasta, dyrektorzy placówek oświatowych oraz uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły. Inicjatorem wydarzenia był pan Robert Słupski – tata Zuzi uczennicy klasy Ia.   W wydarzeniu wziął udział pan Krzysztof Kosiński- Prezydent Miasta Ciechanów. Współorganizatorem uroczystości była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Wsparcia udzielili studenci Wydziału Pielęgniarstwa i Pedagogiki PWSZ w Ciechanowie oraz prywatne firmy: Sigma Max, Farbex, Spidi- skuter, Meble Rykaczewscy, Tęcza. Obsługa Imprez Plenerowych, KreatyFka. HopaHop, Torty Anna Nabolska, Stowarzyszenie Mazovia Pro Aktiv, Mika, Teatr Ognia Maori, Klub Myszka Norka, MT Foto Martyna Tomaszewska oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7.

Podczas oficjalnej części pani Aldona Krzywicka-dyrektor szkoły-powitała przybyłych gości i przekazała klucz-symbol otwarcia Zlotu-dzieciom z Zespołem Downa-Zuzi i Damianowi-uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie. Pani Beata Kurek-przewodnicząca Rady Rodziców- odczytała list od pana Patryka Jakiego- sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pan Krzysztof Kosiński-Prezydent Miasta Ciechanów - wręczył dzieciom nagrody za najlepsze prace w konkursie plastycznym „NIEPEŁNOSPRAWNI- TACY SAMI, CZY INNI?” Pan Robert Słupski przedstawił prezentację dotyczącą Zespołu Downa, a pani Marta Górska zaprezentowała ofertę Szkoły Podstawowej nr 7. Uroczystość uświetniły: występ pani Moniki Bieńkowskiej z Warszawy oraz część artystyczna pt. „Jesteśmy razem” w wykonaniu klas: IIIe i Vc, których przygotowały panie-Wioleta Zaporowicz i Barbara Kleniewska. Pokaz ledowy Teatru Ognia „Maori” zakończył część oficjalną. Wspólna fotografia i okolicznościowy tort „przeniosły gości” do „Krainy zabawy”, w której królowały: pompowany plac zabaw, stylizacje Aśki Urbanowskiej, wata cukrowa, malowanie buziek, tańce z animatorkami-Kasią, Anetą i Myszką Norką oraz fitness z panią Moniką Stokowską. Bufet-kolorowy i zdrowy posilał wszystkich uczestników naszej imprezy. Na pożegnanie każdy otrzymał balonik z logo „naszego dnia”. Piękną scenografię szkoły przygotowały panie: Ewa Garlińska, Hanna Długołęcka i Marta Górska. Wiele innych osób, zarówno rodziców  i pracowników szkoły , które nie zostały wymienione tu- miały swój wkład w przygotowanie imprezy.

Wszelkie relacje z imprezy zarejestrowały zaproszone media: KRDP, TV CIECHANÓW, Tygodnik Ciechanowski, Tygodnik Ilustrowany, Magazyn „PULS”, „Gość Niedzielny”, TVP PRZASNYSZ, TVP3 WARSZAWA.

Zapraszamy do  lektury fotoreportaży i artykułów: