Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC zaprasza uczniów klas III do udziału w programie stypendialnym „Marzenie o Nauce”.

Wniosek zgłoszeniowy należy wypełnić online do 31 marca za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl

Jako Stypendysta EFC będziesz się uczyć w jednym z najlepszych liceów w Polsce!

W ramach stypendium Fundacja EFC finansuje:

• koszty zakwaterowania i wyżywienia w bursie
  • koszt podręczników
  • wycieczki szkolne
  • naukę języka angielskiego w szkole językowej
  • certyfikaty z języków obcych
  • wakacje i ferie z EFC (obozy narciarskie i windsurfingowe.

Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

Andrzej Piękoś

Koordynator Regionalny Fundacji EFC

tel. 696 649 036

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce”

Masz bardzo dobre stopnie? Marzysz o nauce w najlepszym liceum? Potrzebujesz pomocy finansowej? Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC poszukuje zdolnych absolwentów gimnazjów! Do 31 marca wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie efc.edu.pl.

Stypendyści o programie:

„To, co dała mi Fundacja i program MoN to szersze spojrzenie na świat, pozwoliła uwierzyć, że do podróży po Polsce i świecie potrzeba tylko chęci, pozyskałem sieć kontaktów z ludźmi o bardzo różnych zainteresowaniach.”

Maciek

„Czym jest program? Tworzeniem jednej wielkiej społeczności zaprzyjaźnionych osób, dawanie z siebie wszystkiego I celowanie tak wysoko, jak tylko się da.”

Karol

„Prawo od zawsze było moim wymarzonym kierunkiem, uczestnictwo w programie MoN tylko mnie w tym utwierdziło. Niestety nie dostałam się na prawo na wybranej uczelni za pierwszym razem, musiałam poprawić maturę. EFC nauczyło mnie, że nigdy nie można się poddawać i należy walczyć o swoje marzenia.”

Kasia

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC prowadzi rekrutację do ósmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2018 roku. Osoby zakwalifikowane do II fazy otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji 15 czerwca 2018 roku.

W ramach stypendium EFC pokrywane są opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie. Fundacja udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.

Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!