Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: iod.ciechanow@rodowsamorzadach.pl.

Tegoroczna absolwentka Aleksandra Wenda uzyskała w roku szkolnym 2016/2017 stypendium na realizację projektu z fizyki w ramach "Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka". Celem udzielania stypendiów jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów z obszaru województwa mazowieckiego. Realizacja projektu trwała rok. Temat projektu Oli: „Czy można wykorzystać paradoks bliźniąt w życiu codziennym?”. W ramach realizowanego projektu uczennica otrzymała środki np. na zakup teleskopu, literatury powiązanej z zagadnieniami zawartymi w temacie oraz laptopa. Ponadto uczestniczyła w wielu spotkaniach z ekspertami, m.in. z astrofizykiem, prof. dr hab. Tomaszem Bulikiem z Uniwersytetu Warszawskiego oraz seansach w planetarium.

Otrzymała lekcje instruktażowe dotyczące obsługi teleskopu i obserwacji nieba. Istotą realizowanego przez Olę projektu było wskazanie na korzyści wynikające z obserwacji nieba i badań astronomicznych, przekładających się na codzienne życie w rozwiniętym technologicznie świecie. Dzięki udziałowi w projekcie uczennica zdobyła wiedzę na temat paradoksu bliźniąt oraz teorii naukowych związanych z tym zagadnieniem. Efekty swojej pracy prezentowała podczas Festiwalu Projektów Gimnazjalnych oraz spotkań połączonych z obserwacjami astronomicznymi, podczas których dzieliła się z rówieśnikami zdobytą wiedzą. Obecnie Ola kontynuuje naukę w jednym z warszawskich liceów. Życzymy jej wielu sukcesów na polu nauki oraz w życiu osobistym! Opiekunem projektu była nauczycielka fizyki Pani Agnieszka Waśniewska.

Poniżej fragment pracy Oli – e- portfolio.