1979

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych - Panią Beatą Duch-Kosiorek,  napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

W sprawie uzgodnień dotyczących gry na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi proszę o kontakt

p. Pawłem Nowotka nr tel. 500 829 427

XXVIII Koncert Noworoczny ,,Gala  2018’’, który odbył się 13.01.2018 r.  w PCKiSz zdecydowanie należał do uczniów  naszej  szkoły. To jedyna szkoła w powiecie, której uczniowie otrzymali aż 4 statuetki  ,,Sukces Artystyczny Roku 2017’’ za ogólnopolskie sukcesy w dziedzinie kultury . To wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla uczniów i ich opiekunów artystycznych.

W minionym roku zespół wokalny ,,La-Ti- Do'', pod kierownictwem pani Hanny Długołęckiej, w składzie  Natalia Godlewska, Julia Zajkowska, Aleksandra Wenda zdobył  III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Urszuli Rzeczkowskiej kompozytorki pochodzącej z ziemi ciechanowskiej, w którym prezentowali się soliści i zespoły z Wrocławia, Siedlec, Słupska i Ciechanowa. Zespół zaśpiewał znany nam wszystkim utwór „Cała sala śpiewa z nami” wykonując go  w przepięknym trzygłosowym opracowaniu. Prezentując  ten utwór  podczas  gali dziewczyny   również  porwały publiczność do śpiewu.

Julia Zajkowska w tym samym konkursie otrzymała I nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – a tym samym statuetkę „Urszulka 17” zaprojektowaną przez Jerzego Tepera. W konkursie tym wykonała utwór ,,Sentymentalny marsz’’ autorstwa Urszuli Rzeczkowskiej
„Julia jest naturalna jak sama Urszula” – mówi Joanna Rawik - gwiazda polskiej piosenki, przewodnicząca jury – „Nikogo nie udaje, nie stara się być lepsza czy gorsza niż jest naprawdę. W pełni zasłużyła na tę nagrodę”.

Julia Zajkowska jak i zespół ,,La-Ti-Do'' wpisał się na dobre w pejzaż kulturalny Ciechanowa uczestnicząc w wielu uroczystościach na terenie miasta jak i zdobywając czołowe miejsca w wojewódzkich, regionalnych czy powiatowych konkursach piosenki.  Tymbardziej  cieszy nas fakt, że uczennice, które są już absolwentkami nadal śpiewają  w naszym szkolnym chórze.

Statuetka  ,,Sukces Artystyczny Roku’’ powędrowała  także do Mai Chylińskiej uczennicy III klasy gimnazjalnej SP nr 7. Pod opieką pani Hanny Długołęckiej wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Jan Paweł II- przyjaciel młodych'' i zdobyła  I miejsce. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5  im. Wł. Broniewskiego w Płocku. Maja jest skromną, utalentowaną plastycznie dziewczynką. Jej wystawę  prac można było podziwiać podczas Gali Noworocznej w CKiSz.

Kolejna Statuetka przyznana została zespołowi harcerskiemu "Żywioły Art''- zespołowi 3. Ciechanowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej, który powstał z inicjatywy dh. Anny i Piotra Rzeczkowskich. Harcerze wyśpiewali swoją piosenką ,,Rajd Wisła- magiczny rajd’’ autorstwa dh. Piotra Rzeczkowskiego  nagrodę w Ogólnopolskim Turystycznym  Przeglądzie  Piosenki Studenckiej BAZUNA 2017 w Przywidzu. Zespół za tę właśnie piosenkę otrzymał także nagrodę Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej za szczególny walor artystyczny piosenki jak i nominację  na 24 przegląd ,,Turnutka’’.

Skład zespołu: śpiew -Patrycja Abramowicz, Amelia Bielińska, Julia Czyżyk, Karolina Królikowska, Julia Zajkowska, dh. Anna Rzeczkowska. Zespół tworzą doświadczeni muzycy: Piotr Rzeczkowski - śpiew, gitara, harmonijka ustna; Jan Gajewski  – gitara basowa ; Jan Lipski gitara solowa, Maciej Ostromecki -perkusja

Serdecznie gratulujemy artystom oraz ich opiekunom i życzymy dalszych sukcesów.

Podobny obraz