logo_bip.gif

chor banner

Logowanie

Odwiedziło nas już:

620720
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
All days
309
1492
1801
24735
620720

Szukaj na stronie

 
Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.   

Twoje dane będziemy przechowywać do czasu załatwienia Twojej sprawy i wygaśnięcia roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne.

 

 Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami budowlanymi na terenie posesji naszej szkoły plac zabaw zostaje wyłączony z użytkowania do odwołania.

Dyrekcja Szkoły

zobacz nasze wiadomości22

  W dniu 13 i 14 listopada 2017r. uczniowie klas: III b, III c i III d wraz z wychowawczyniami: p. Aldoną Zgubińską, p. Joanną Humięcką i p. Mariolą Kwiatkowską udali się na wyjazd do Teatru Syrena oraz do siedziby Polskiego Radia w Warszawie. Wychowawców wspomagali również opiekunowie, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w opiece nad naszymi milusińskimi.

Na początek udaliśmy się do jednego z najsłynniejszych teatrów w Warszawie - Teatru Syrena. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Dzieci z Bullerbyn” na podstawie książkowej powieści o tym samym tytule, autorstwa Astrid Lindgren.

Wybrane fragmenty książki zostały przedstawione na scenie w sposób barwny i żywy, przygotowany specjalnie dla dzieci. Sceny były pełne ruchu, postaci ganiały po scenie, ale także – jak w każdym dobrym teatrze
– scenografia się poruszała.
Nie było magii pikseli i megabajtów, lecz prawdziwy teatr z krwi, kości, ciała i intelektu.

„Dzieci z Bullerbyn” w Teatrze Syrena to świetny sposób na wciągnięcie dziecka w teatr. Nie ma tu ekranu, bezprzewodowych gadżetów i innych symboli nowoczesności, jest za to wiejska tradycja, dobra zabawa i dobry obraz. To wszystko, czego dziecko potrzebuje. Plus pomysłowa puenta, która namawia do przeczytania książki i do czytania w ogóle. To może być pierwsze spotkanie dziecka z teatrem. Po takim spotkaniu chcemy więcej i więcej.

Następnie udaliśmy się do siedziby Polskiego Radia. Gdzie mogliśmy zobaczyć skąd nadawane są audycje radiowe, których na co dzień słuchamy w domu. Poznaliśmy historię Polskiego Radia od przesympatycznego pana przewodnika, który oprowadzał nas po siedzibie. Mogliśmy nawet „dotknąć” historii Radia, gdyż obejrzeliśmy archiwum, którym znajdują się bardzo stare nagrania na taśmach szpulowych oraz równie stary sprzęt, na którym nagrywano audycje radiowe. Zwiedzaliśmy nowoczesne studia nagraniowo-koncertowe. Mieliśmy okazję podejrzeć i podsłuchać przeprowadzanego na żywo wywiadu ze znanym piosenkarzem – Mieczysławem Szcześniakiem. Oczywiście wszystko działo się za wielką przeszkloną szybą, w studio obok, gdzie nie wolno było wchodzić. Musieliśmy zachowywać się bardzo cicho. Widzieliśmy też znanego spikera radiowego – p. Romana Czejarka, który chyba wszystkim kojarzy się z audycją „Lato z Radiem”, nadawaną w Programie 1 Polskiego Radia.

Wizyta w Polskim Radio dostarczyła nam dodatkowych wrażeń i niezapomnianych emocji!

Na koniec – posiłek i powrót do domu!

Wyjazd był bardzo udany, o czym świadczyły zadowolone buzie naszych uczniów.