620739
620739

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ciechanowie, adres: ul. Czarnieckiego 40 Ciechanów 06-400 jako Administratora danych. W celu skontaktowania się z Inspektorem Danych Osobowych napisz pod adres e-mail: rodobeata@gmail.com.

We wtorek, 14 listopada 2017 r. uczniowie oddziału przedszkolnego 0a oraz klas Ia, Ib, Ic, IIa, IIb uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Czytaj z nami" organizowanych przez PCKiSz w Ciechanowie. Spotkanie poświęcone było czytaniu fragmentów opowieści o pisaniu bajek autorstwa ciechanowianki Marianny Olkowskiej, w tym jej nowej książeczki "Spacer po niebie". Dzieci nie tylko wysłuchały interesującej historii, ale także same stworzyły wiersz "Szkoła na wesoło" a następnie wykonały do niego ilustracje. Podczas wspólnej pracy nad wierszem Kawiarnia Artystyczna wypełniła się śmiechem naszych twórczych podopiecznych.

To było naprawdę fascynujące spotkanie z poezją, a oto jego efekty:

"Szkoła na wesoło"

Była sobie szkoła, barwna i wesoła.

Dużo w niej przyjaźni i pięknej wyobraźni.

Wszyscy tam chodzimy i dobrze się uczymy.

Przerwy sa głośne, ale i radosne.

Panie nasze są wspaniałe, a w uczuciach do nas stałe.

Lecz czasami dają kary, ale Ty sie nie smuć stary.

No bo w szkole super jest, kiedy dzwonek - mija stres.

Nasze plecaki ciężkie są, ważą chyba ze sto ton.

Ale my sie nie smucimy i do szkoły wciąż chodzimy.